Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas muzejā būs apskatāma mākslinieces Elgas Grīnvaldes izstāde “Maiņas rezultāts”

Ceturtdien, 20.jūlijā, Bauskas muzejā atklās mākslinieces Elgas Grīnvaldes izstādes projektu “Maiņas rezultāts,” portālu informēja Bauskas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs esam pieraduši pie naudas, kā pie finanšu instrumenta. Dažādos laikos naudas vietā cilvēki ir izmantojuši savas vērtīgās preces ar ko apmainīties, iegūstot sev vajadzīgo lietu. Mākslinieki dāvina un arī mainās ar saviem darbiem. Mākslas darbs, glezna, grafika, fotogrāfija, zīmējums, keramika, stikla objekts vai kāds cits veidots priekšmets, jeb rotas lieta kļūst par naudas vērtību un maiņas līdzekli. Rezultātā veidojas personīgā mākslas priekšmetu kolekcija”, stāsta Elga Grīnvalde.

Divdesmit gadu laikā Elgas Grīnvaldes mākslas kolekcija ir veidojusies pakāpeniski. Maiņas rezultātā iegūtās gleznas pārsvarā ir Latvijas mākslinieku darbi, bet piedaloties starptautiskos projektos, kolekcijā atrodas arī Baltkrievijas, Gruzijas, Itālijas, Lietuvas, Francijas, Spānijas mākslinieku maiņas darbi – zīmējumi, studijas, gleznas un skices.

Izstādē būs skatāmi arī māklsinieces jaunākie darbi no gleznu cikla “Asinsrite”. Izstādes iekārtojums veidos dzīvokļa atmosfēru, kur šie mākslas darbi dzīvo vienkopus. Skatītājs būs ielūgts ciemos pie gleznotājas Elgas Grīnvaldes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās ar pašu mākslinieci ieplānota 20. jūlijā pulksten 16.

Māksliniece Elga Grīnvalde ir dzimusi Valkā, 1966. gada 19. jūnijā. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju 2000. gadā /profesora Uno Daņiļevska meistardarbnīca/, iegūstot Mākslas maģistra grādu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2003. gada. Nodarbojas ar glezniecību un stikla apstrādi, ir mākslas pedagogs. Izstadēs piedalās kopš 1987. gada. Ir bijušas vairāk kā 30 personālizstādes Latvijā, tostarp Marka Rotko centrā Daugavpilī, kā arī Baltkrievijā, Somijā, Itālijā, Slovēnijā, Spānijā, Beļģijā.

Izstāde Bauskas muzejā būs apskatāma līdz 22. augustam.

Foto: No E. Grīnvaldes albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.