Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada 16 skolās šodien sākas jaunais mācību gads

Ar svinīgiem sarīkojumiem, satikšanos ar klašu audzinātājiem, klasesbiedriem šodien Latvijas un Bauskas novada skolās sākas jaunais mācību gads.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
1. septembris Bauskas Valsts ģimnāzijā pērn. Foto – Ģ. Donerblics, “Bauskas Dzīves” arhīvs.

Pēc Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļas sniegtajiem datiem, kādi tie bija 25. augustā, 2022./23. mācību gadu mūsu novada vispārizglītojošajās skolās sāk 4520 skolēnu; pirmsskolas izglītības iestāžu grupās – 736 audzēkņi un kopā skolās strādā 601 pedagogs. Precīzāki dati par izglītojamo skaitu, kā arī par to ukraiņu bērnu skaitu, kuri mācīsies Latvijas, tostarp Bauskas novada skolās, būs zināmi pēc 5. septembra, apstiprināja Valsts Izglītības satura centrā.

Jaunajā mācību gadā visā valstī 568 izglītības iestādēs skolas solos sēdīsies 219 141 skolēns, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija. Dati par izglītojamo skaitu gan var tikt precizēti pēc 5.septembra, kad skolas būs ievadījušas jaunāko informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā.

Pirmajās klasēs Latvijā provizoriski ir uzņemti ir 21 500 skolēnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajā mācību gadā ir veiktas pašvaldību skolu tīkla izmaiņas un slēgtas ir četras sākumskolas, 18 pamatskolas, četras vidusskolas, astoņas pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī viena speciālā pamatskola.

Reorganizācijas procesā viena iestāde pievienojas citai izglītības iestādei un apvienojas 18 izglītības iestādes, izveidojot piecas izglītības iestādes.

Savukārt 12 vidusskolas pārveidotas par pamatskolām, četras pamatskolas pārveidotas par sākumskolām un viena sākumskola pārveidota par pamatskolu. Bauskas novadā par sākumskolu pārveidota līdzšinējā Stelpes pamatskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu un pedagoģiskā personāla skaits Bauskas novada 16 skolās

Avots: Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.