Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada bibliotēkās mācās droši izmantot internetu

Otrdien, 6. februārī, atzīmēta Drošāka interneta diena, kas norisinājās jau 21. gadu pēc kārtas. Šonedēļ droša interneta pasākumi aizvadīti arī Bauskas novada bibliotēkās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasaules Drošāka interneta dienas šī gada sauklis ir «Drošāks internets sākas ar tevi!», aicinot cilvēkus aizdomāties par to, kā katrs rūpējas par savu drošību internetā, un kāds ir katra ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Iecavas bērnu bibliotēkas vadītāja Ludmila Šteinberga atklāja, ka Drošāka interneta dienā iestādē tika uzņemti 1. līdz 3. klašu skolēni no Iecavas pamatskolas, lai kopīgi pildītu mājaslapas «drossinternets.lv» izstrādātās krustvārdu mīklas. Mīklu tēma bija internets, kas palīdzēja uzlabot skolēnu zināšanas par to un ar to saistītām tēmām. L. Šteinberga stāsta, ka skolēni bibliotēkas naskāk apmeklē tad, ja kādas grāmatas ir nepieciešamas mācību procesam. «Pagājušajā nedēļā noslēdzās arī programma «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija», tāpēc tika aizpildītas elektroniskās programmas anketas. No mūsu bibliotēkas šajā programmā piedalās vairāk nekā 100 dalībnieku.»

Iestādes bibliotekāre Līga Gūtmane papildina, ka februāra sākumā Iecavas bērnu bibliotēkā tika aizvadīts interesants pasākums par tēmu «bulings» (red. – ‘pazemošana, iebiedēšana, aizskaršana’), kura laikā Iecavas pamatskolas abu 2. klašu audzēkņi noklausījās Mika Kerenena grāmatas «Armando» fragmentu. Pēc tā noklausīšanās skolēni iesaistījās diskusijās par saviem draugiem, bulingatēmu, savu pieredzi un nodarbības beigās izveidoja sava drauga portretus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no albuma

Stelpes pagasta bibliotēkā Drošāka interneta dienā norisinājās pasākums «Interneta pasakas», kur jaunas zināšanas ieguva bērnudārza audzēkņi. «Pasākumā runājām par drošību internetā tā, lai maziem bērniem tēma ir saprotama. Pastāstījām, ka svešiem cilvēkiem neko par sevi stāstīt nevajag un ka internetā, arī neredzot, tiek «satikti» daudzi nepazīstami un sveši cilvēki,» atklāj Stelpes pagasta bibliotēkas vadītāja Rita Matuševa, «beigās par šo tēmu noskatījāmies arī filmiņu. Bērniem interese par tēmu bija, un par internetu sešgadīgi bērni jau kaut ko sāk saprast, jo mājās visiem ir datori, ģimenes locekļi izmanto telefonus.» Viņa stāsta, ka pēc Stelpes pamatskolas slēgšanas bibliotēkas apmeklējums ir mazinājies – agrāk iestādei bijusi cieša sadarbība ar skolu, taču tagad bērni mācās citās skolās. «Skolā ir prasības, jālasa grāmatas, tāpēc šad un tad bērni pie mums vēl ienāk,» tā R. Matuševa.

Droša interneta diena aizvadīta Gailīšu pagasta bibliotēkā. Foto: no albuma

Uz pasākumu «Drošs interneta tīkls» Gailīšu pagasta bibliotēkā ieradās 3., 4. un 6. klases skolēni. «Kopīgi risinājām krustvārdu mīklas no «drossinternets.lv», jaunākie bērni zīmēja karodziņus un taisīja interneta kubiciņus. Nodarbību piemērus ņēmām no Droša interneta mājaslapas,» stāsta bibliotēkas vadītāja Ilga Pētersone, «dažiem intereses nebija, citiem likās grūti, bet citiem patika nodarbes. Es stāstīju, ja tiek izmantots internets, tad ir jāzina par drošību tajā. Kopīgi diskutējām, risinājām mīklas un darbojāmies – beigās visi saņēma arī diplomus.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.