Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada daudzbērnu ģimenes var saņemt pabalstu mācību gada sākšanai

Bauskas novada daudzbērnu ģimenes var saņemt pašvaldības pabalstu mācību gada sākšanai, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz Bauskas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr. 14 «Bauskas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti», pabalstu piešķir ģimenēm/personām, kuru dzīvesvieta deklarēta Bauskas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā. Pabalsts tiek piešķirts daudzbērnu ģimenei par bērnu, kurš iegūst pamatizglītību vispārējās izglītības iestādē. Par daudzbērnu ģimeni šo noteikumu izpratnē uzskatāma saime, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Pabalsta apmērs ir 55 eiro mācību gadā katram bērnam.

Lai saņemtu minēto pabalstu, viens no bērna vecākiem vai viņa likumiskais pārstāvis vēršas sociālajā dienestā vai kādā no tā struktūrvienībām un iesniedz iesniegumu, kurā norāda informāciju par iesniedzēju – vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi, telefona numuru vai e-pastu, tiesisko pamatojumu (daudzbērnu ģimene) un vēlamo saņemšanas veidu.

Persona iesniegumam pievieno dokumentus, kas pamato pabalsta saņemšanas tiesiskumu, piemēram, izziņu no mācību iestādes pilngadību sasniegušajiem bērniem. Pabalsta pieprasītājs ar savu parakstu iesniegumā apliecina, ka ir sniedzis patiesas un pilnīgas ziņas, dod atļauju lēmuma pieņemšanai izmantot nepieciešamo informāciju pieejamajos valsts un pašvaldības datu reģistros, kā arī apņemas izmantot saņemto pabalstu atbilstoši paredzētajiem mērķiem un nekavējoties ziņot par izmaiņām apstākļos, kas bija par pamatu pabalsta saņemšanai. Iesniegumu var iesniegt arī klātienē kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem, nosūtot sociālajam dienestam pa pastu (Bauskas novada sociālais dienests, Rūpniecības iela 7, Bauska, Bauskas novads, LV-3901), nosūtot elektroniski, ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz sociālā dienesta elektroniskā pasta adresi: sociālais.dienests@bauskasnovads.lv. Iesniegumu par tiesībām saņemt pabalstu persona iesniedz laika periodā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis pabalsts pēc Bauskas novada minētajiem saistošajiem noteikumiem paredzēts tikai daudzbērnu ģimenēm, trūcīgajām un maznodrošinātajām saimēm tas netiek piešķirts. 

Foto:edruva.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Protams ka vienmēr pārējos apdala, žēl varēja visiem skolēniem palīdziet, būtu godīgi,bet ka vienmēr neka.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.