Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada daudzbērnu ģimenes var saņemt pabalstu mācību gada sākšanai

Bauskas novada daudzbērnu ģimenes joprojām var saņemt pašvaldības pabalstu mācību gada sākšanai, «Bauskas Dzīve» noskaidroja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz Bauskas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr. 14 Bauskas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti, daudzbērnu saimēm ir iespēja saņemt naudas pabalstu mācību gada sākšanai 55 eiro mācību gadā katram bērnam

Pašvaldībā skaidroja, ka pabalsts tiek piešķirts daudzbērnu ģimenei par bērnu, kurš iegūst pamata izglītību vispārējās izglītības iestādē. Par daudzbērnu ģimeni šo noteikumu izpratnē uzskatāma ģimene, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

Iesniegumu par tiesībām saņemt pabalstu persona var vēl iesniegt līdz 31.oktobrim, rakstot uz e-pastu: socialais.dienests@bauska.lv, vai klātienē Bauskas apvienības struktūrvienībā Rūpniecības ielā 7 Bauskā, Vecumnieku apvienības struktūrvienībā Rīgas ielā 29A Vecumniekos (tālr.  63976733), Iecavas apvienības struktūrvienībā Dzirnavu iela 1 Iecavā (tālr. 63942241, 63942240), kā arī Rundāles apvienības struktūrvienībā Pilsrundālē (tālr. 26674834).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (25)

 1. Tā jau daudzbērnu ģimenēm nāk pretī ar atlaižu karti, atvieglojumiem par dažādiem maksājumiem. Vai tad vēl nepietiek, ka jāprasa un jāprasa. Nesaprotu bērnu naudas aprēķinu. Par vienu bērnu 25 eiro, par 2 bērniem 100 eiro, par 3 bērniem – 75 eiro par katru. Kur te matemātiskā loģika? Matrs bērns ir individualitāte un personība ģimenē.

  16
  10
 2. Diemžēl daudzas tā sauktās daudzbērnu ģimenes par bērniem nemaz nerūpējas, bērnu “ražošana” kļuvusi par “biznesu”, turklāt bērni viņiem ir piesegs reizēs, kad jāpiesedz āda…

  18
  5
 3. Nu gan! Skaidri zināms, ka Latvijā ir demogrāfijas problēmas un mums trūkst jaunā paaudze, tāpēc ir vairāk nekā loģiski, ka tās ģimenes, kuras uzņemas lielāku nastu (daudzi no tās nastas salūzt pie pirmās atvases) uz saviem pleciem izdancinot visus bērnus arī ir pelnījušas papildus atbalstu. Dažs te iedomājas, ka ar tiem bērnu pabalstiem var pelnīt un vēl skaita svešu naudu. Ja reiz jums tā tie pabalsti skauž, lūdzu, veidojiet lielāku ģimeni! Bet nu diezgan skaidrs arī tas, ka lielās ģimenēs ir spēks un nākotnē arī pašiem vecākiem būs lielāks prieks. Katrs veido savu dzīvi pēc savas izpratnes, bet valsts ir valsts un tai jādomā valstiski.

  18
  13
 4. “Tā jau daudzbērnu ģimenēm nāk pretī ar atlaižu karti, atvieglojumiem par dažādiem maksājumiem. Vai tad vēl nepietiek, ka jāprasa un jāprasa.”
  Šī vispār ir pērle, kas liecina, ka cilvēkam pilnīgi nav izpratne cik nauda tiek iztērēta bērnu vajadzībām un galvenais cik laiks aiziet vairāku bērnu audzināšanā. Tie pabalsti kas ir Latvijā ir ļoti mazi. Laikam kādam ir aizmirsies, ka vecāku skaits ar katru nākamo bērnu nepalielinās.

  19
  6
 5. Viens vai divi bērni ģimenē arī ir ļoti svarīgi un arī viņiem to pašu vajag, ko bērnam no daudzbērnu ģimenes.

  21
  5
 6. vien man tev tāds jautājums, kad vispār ģimenēs dzīvojošie bērni, nemaz nerunājot par daudzbērnu ģimenēm tiks pie tādas rocības kāda ir ieplānota katram bērnam, ja tas ir ievietots kaut vietējā, novada sociālajā iestādījumā, krietni pāri par tūkstoti eiro “uz galviņu” vienam bērnam? Kā arī, vai nebūtu labāk, ja vecāki daļu no nodokļiem varētu paturēt savos maciņos, to daļu, ko vēlāk viņiem tāpat izsniedz pabalstos, bet to piešķiršanai, aprēķināšanai un izmaksai tiek domē turēts ne tas mazākais kontingents speciālistu ar ne visai smādējamām algām?

  9
  2
 7. Anonīms – lasi lēnām un vēlreiz – ar katru nākamo bērnu ģimenē vecāku skaits nepalielinās, bet palielinās nasta uz to pleciem. Vai tas ir tik grūti saprotams? Ja valsti interesē skaitliski liela jaunā paaudze, tad pabalsti tiem kuri nes lielāku nastu ir vietā un punkts! Tāpat arī valsts atbalsta vecākus, kuru aprūpē ir bērni ar īpašām vajadzībām, arī tur ir tas pats – lielāka nasta.
  Es neesmu lietas kursā par pabalstu administrēšanu un sociālajām iestādēm, es runāju par cilvēku skaidību un kaut kādu dīvainu neizpratni jautājumā par par pabalstiem 3+.

  10
  3
 8. Bauskas publikai raksturīgi noriet katru personu, par kuru rakstīts BDZ. Apkaunieties un lieciet mierā bērnus! Nu jau vairs ne kauna, ne goda! Lūdzu, BDZ, reaģējiet un izdzēsiet pazemojošos komentārus, lai nebūtu līdzatbildīgi par bezkaunībām!

  12
  7
 9. Atkal komentāri Bauskas stilā,noriet visus.Nekas nav labi un tagat vēl daudzbērnu ģimenēm uzklupa .Kauns ir ?

  12
  9
 10. tavs “punkts” šodien izskatās kā “paša Dieva dots labums”, bet vai pareizi mērķēts, jo no pabalstu politikas galvenokārt barojas tas valsts pārvaldes un pašvaldību štata “kontingents”, kurš to vien domā, kam pabalstu noņemt un kam piešķirt. Tev ar domāšanu tā pašvaki, ja nesaproti, ja to bezjēgā tērēto naudu vecākiem atstātu algās, to, ko tagad tērē tūkstošu ‘speciālistu” algošanai valstī- pabalstu pielēmēju un dalītāju

 11. ja tu domātu ar to ķermeņa daļu, kas atrodas virs kakla, tiesa, kakla “garums’ nav normēts, tad saprastu, ka ne vien deputātiem var ik gadu mainīt algu apjomu sakarā ar vidējās algas pieaugumu valsti, iztiekot bez pabalstiem, tāpat varētu arī rīkoties ar bērnu vecāku algām, skatoties uz tēriņu pieaugumu, nevis šādai vajadzībai tērēt milzīgus, labi apmaksātus cilvēku resursus, no kuriem liela daļa ir ar to pašu humanitāro izglītību, izglītību, kuras apguvušo speciālistu tagad tik daudz trūkst kaut vai skolās…

 12. Nu jūs esat izdomājusi jūsuprāt unikālu un ģeniālu risinājumu, ka visu var izdarīt ar algu, ok, sūtiet savus priekšlikumus uz Saeimu, jo tur komisijās skata nacionālā līmeņa risinājumus.
  Bet protams, ka tā ideja nav dzīvotspējīga.
  Pirmkārt, nodokļu lkumdošanā jau sen darbojas nodokļu atvieglojumi par katru bērnu, tāpat brīvdienas utml. Tas ir praktiski tas pats ierosinājums ko tu vēlies iesniegt, nezinot ka tas jau darbojas.
  Otrkārt, atbalsta shēmas ir gan valstij gan pašvaldībai, jo tāda ir pašvaldību būtība – zinot lokālo situāciju pašiem lemt par visu – ceļi, ēkas, kultūra, izglītība un tajā skaitā arī atbalsti konkrētām mērķa grupām, kuras izvēlas paši. Tāpēc no nacionālā budžeta tiek novirzīts IIN un pagaidām arī izlīdzināšanās fonds, kurš ir daļa no pašvaldības budžeta, lai tai summai būtu lokālplānojums. Būtībā tu vēlies iebilst pret absolūti aprobētu sistēmu, kura strādā praktiski jebkur vai tā ir Eiropa vai cita valsts.
  Es nestrīdos un varbūt tik tiešām nacionālā līmenī var vēl kaut ko iestrādāt atbalstam, taču tas neatceļ pašvaldības tiesības sniegt papildus atbalstu.

 13. Man kā daudzbērnu mammai ir pazemojoši ko tādu klausīties … Vajprats cik gan zemiska ir palikusi tautas daļa … Kas ko diedelē…es LEPOJOS ar katru daudzbērnu ģimeni Latvijā! Citi savos 35 vēl neveido ģimenes…kas mūsu tautu sagaida…

  11
  3
 14. ģeniāla ir nevis ideja par cilvēka cienīgu padarītā darba algu, bet tā ģeniālā šoreiz ir valsts ar tās deputātiem, ministriem un ierēdņiem, kā arī viņu ideju piekritējiem “esemmiņiem”. Valsts tiešām padarīta par unikālu tādā ziņā, ka tās iedzīvotāji sastāv vien no pabalstu ņēmējiem un pabalstu dalītājiem. Pabalstu, bez kuriem pat nevienu mirušo nevarētu apglabāt, vairumam valsts iedzīvotāju aizgājējs būtu jānodod komunālajam dienestam sava veda “utilizāzijai”…. Tāda tā realitāte, esemmiņ, diemžēl no saviem augstumiem to tev nesaskatīt.

 15. Protams, ka vajag lepoties. Runa iet par to, ka nav jāprasa pabalsti. Kā vecāki ar vienu vai diviem bērniem ģimenē tiek galā ar visu. Tā arī ar 3 bērniem ģimenē jātiek pašiem galā, nevis valstij nemitīgi jāpalīdz.

  4
  6
 16. Kas jums teica kā daudzbērnu ģimenēm kau ko prasa ? Ja mēs paši tiekam ar saviem bērniem galā. Bet ja mums pienākas un mums dod kāpēc mums jāatsakās?

  12
  3
 17. kāds gan tu varētu būt saimnieks, ja savu dzīvi balsti uz – man pienākas? Tāds pats, kādi mums ir tie deputāti, likumu pieņēmēji, ar domu, ka viņiem pienākas, vispirms viņiem, pēc tam pārējiem, no tā kas būs palicis pāri….

  4
  3
 18. Man kaut kā vienmēr ir šķitis, ka mani bērni ir mana atbildība un man viņu ir tik daudz, cik varu pati uzturēt, nevis no cita mīļi lūgt. Godīgi sakot tā daudzbērnu stutēšana sāk nedaudz apnikt un nepietiek ar to, ka ir pabalsti (kas, manis dēļ arī varētu būt), vēl arī dažādas priekšrocības attiecībā pret citiem bērniem (šis gan tiešām tracina), piemēram, šī gada domes programma skolēnu vasaras darbiem trīspadsmitgadniekiem. Kāpēc vispār sludināt šādu iespēju un melot, sakot, ka tā domāta ikvienam, ja jau startā ir skaidrs, ka neviens, kam nav kāda īpaša statusa – sociāli nepilnvērtīgais, daudzbērns vai “savējais” – uz šīm nedaudzajām vietām var pat vispār necerēt.

  4
  5
 19. “… sociāli nepilnvērtīgais…” – biedējoši lasīt šādus apzīmējumus. Kādai ir liela dūša, bet pietrūkst empātijas un tolerances. Iespējams, dzīve var palīdzēt. Kā saka – “Nekad nesaki nekad!”.

  5
  1
 20. Radiet vai apdoptējiet, audziniet, pieskatiet, uzturiet, izglītojiet un mīliet paši vismaz trīs bērnus, tad Jums arī būs visi lielie labumi! Kamēr nestaigājiet mūsu kurpēs, tā tik skaudība un nenovīdība.

  5
  5
 21. Jūs nopietni domājat kā mums pienākas baigi pabalsti DDD Protams ir kautkādi atvieglojumi bet tas ir капля в море .

  5
  1
 22. var jau saprast šīsdienas “saimniekus”, uz pabalstiem orientētus, bet, cik ilgi izvilks pati valsts, pagaidām arī no starptautisko aizdevēju pabalstiem atkarīga? Varbūt, doma ir, ka parādus norakstīs, bet nāks citi vietā, ja cilvēki domās nevis kā vairāk nopelnīt, bet kā lielāku pabalstu iegūt, un te visi ceļi vaļā darbaspējīgiem cilvēkiem.

  2
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.