Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada dievnami aicina uz Baznīcu nakti un Atvērto baznīcu dienu

Sestdien, 1. jūnijā, Bauskas novada dievnami piedalīsies Latvijas garīgās kultūras pasākumā – Baznīcu naktī un Atvērto baznīcu dienā. Baznīcu nakts notiks no pulksten 18 līdz pusnaktij, savukārt Atvērto baznīcu dienā dievnami būs atvērti no pulksten 10. Bauskas novadā dalību šajās norisēs apstiprinājusi Iecavas evaņģēliski luteriskā baznīca, Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskā baznīca, Vecumnieku evaņģēliski luteriskā baznīca, Bruknas Svēto Apustuļu kapela, Jaunsaules Svētā Konrāda Romas katoļu baznīca, Bārbeles Zēnu pamatskolas kapela, Bārbeles Evaņģēliski luteriskā baznīca, Valles evaņģēliski luteriskā baznīca, Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu dievnams un Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baznīcu nakts organizatori norāda, ka Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla – dievnama sakrālā telpa visā veselumā – ir vērtība, kurai jādod iespēja kļūt redzamai un uzrunāt mūsdienu cilvēku. Turklāt tam ir liela simboliska un valstiska nozīme, ka vismaz reizi gadā vairums dievnamu vienā dienā, vienā laikā ir atvērti Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem, kuri vēlas sastapties ar dievnamu sakrālo mantojumu.

Šī gada pasākuma vienojošā tēma ir “bērni”, jo tieši pasākuma norises dienā – 1. jūnijā –  tiek atzīmēta arī Starptautiskā bērnu diena. Iedvesma šai tēmai radusies arī no Mateja evanģēlijas: “Laidiet bērniņus un neliedziet tiem pie Manis nākt, jo tādiem pieder Debesu valstība.” Pasākuma dienā savas durvis apmeklētājiem vērs kopumā 180 dievnami Latvijā, un daļa no tiem – arī Bauskas novadā.

Iecavas luterāņu dievnams  Baznīcu naktī un Atvērto baznīcu dienā apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10 līdz 24. Baznīcas zvanu zvanīšana te notiks pulksten 12, 18 un pulksten 22. Savukārt pulksten 19.30 paredzēts koncerts “Drošu jumtu mūsu bērniem”. Draudze informē, ka Iecavas dievnamam piešķirts valsts sakrālā mantojuma programmas finansējums un jau jūnija vidū uzsāksies darbi pie baznīcas altārdaļas un sakristejas jumtu nomaiņas. Baznīcas nakts ietvaros pulksten 21 būs kopīga tēvreizes lūgšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka programma šajā dienā paredzēta Vecumnieku luterāņu baznīcā. Dievnams savas durvis vērs pulksten 10 no rīta, bet slēgs pulksten 22. Dienas vidū te izskanēs muzikāls priekšnesums ,,Ziedēšana” (čells, klavieres, balss solo). No pulksten 13 pusstundas garumā varēs uzdot grūtus jautājumus mācītājam. No pulksten 13.30 līdz pulksten 15 norisināsies interaktīvas darbnīcas bērniem, bet pulksten 20 tiks demonstrēta kristīgā filma “Kalps” par  Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga dzīvi.

Bauskas luterāņu baznīca sestdien būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00 Visas dienas garumā būs iespējams gida pavadībā iepazīties ar Bauskas Sv. Gara baznīcas vēsturi. Baznīcas zvanu zvanīšana būs
plkst. 12.00, 18.00 un 22.00. No pulksten 13 līdz 15 iecerētas aktivitātes ģimenēm ar bērniem. (“Kvests”, orientēšanās baznīcas tuvākajā apkārtnē ar aizraujošām un pārdomu raisošām stacijām). Pulksten 17 dievnamā uzstāsies vīru koris “Tēvzeme”. Pulksten 18.30 muzicēs kristīgais mūziķis Nauris Malāhovs, bet pulksten 21 visi aicināti vienoties kopīgā tēvreizes lūgšanā.

Kurmenes katoļu dievnams 1. jūnijā būs atvērts no pulksten 10 līdz 24. Baznīcas zvani kā parasti skanēs 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 un 21.00 un katru stundu melodijas. Pulksten 17 baznīcas parkā būs izklaides un atrakcijas bērniem un ģimenēm sadarbībā ar Kurmenes jauniešu centru “Klints”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopotā informācija liecina, ka šogad visvairāk atvērto baznīcu būs Vidzemē – dalībai reģistrētas 48 baznīcas, Rīga un Pierīga dalību pieteikušas 40 baznīcas, Zemgalē, Sēlijā un Latgalē – vismaz 40 baznīcas, bet Kurzemē – 29 baznīcas. Plašāka informācija par Baznīcu nakts norisēm ne vien Bauskas novadā, bet visā Latvijā pieejama vietnē: www.baznicunakts.lv.

Baznīcu nakts Latvijā notiks jau 11. reizi, savukārt Atvērto baznīcu diena – ceturto reizi. Baznīcu nakts pasākums Latvijā atceļojis no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā, bet kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Dievnami sākuši reklamēties.Sāk pārvēsties par izklaižu centriem ar trūdi,rūdi trall-la-lā.Bīskaps Alberts aiz dusmām sāks spokoties.

  9
  14
 2. nav svarīgi tici vai netici, bet padies tiem cilvēkiem kas ikdienu rūpējas lai dievnami tiktu uzturēti un sakopti.

  14
  2
 3. Kad dievs, baznīca palīdzējusi nabagam,elementāri maizi nopirkt,nesmīdiniet cilvēkus…lūdz dievu,gaida brīnumus,tā nenotiek….Kad māsa,māte nomira visā ticība vējā…Viss savās rokās,un ticēt vajag sev.

 4. Baznīcu nakts? Tas ir velnišķīgi! Velns strādā pa nakti, līdz pirmajiem gaiļiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.