Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada dome atjauno sadraudzības un sadarbības līgumus ar 14 pašvaldībām

Bauskas novada dome lēmusi noslēgt sadraudzības un sadarbības līgumus ar 14 pašvaldībām, portāli informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes pārstāve Laura Ārente paskaidroja, ka līdz 2021. gada 1. jūlijam, kad atbilstoši administratīvi teritoriālajai reformai tika izveidota Bauskas novada pašvaldība, apvienojot līdzšinējās Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu pašvaldības, katrai pašvaldībai bija noslēgti līgumi ar vairākām sadraudzības un sadarbības pašvaldībām.

Bauskas novada pašvaldībai bija sadraudzības līgums ar Hedemoras pašvaldību – Zviedrijas Karaliste, noslēgts 2009. gada 25. jūlijā; ar Ripinas pilsētas pašvaldību – Polijas Republika, 2009. gada 25. jūlijā; ar Pakrojas rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2009. gada 25. jūlijā; ar Nāhodas pilsētas domi – Čehijas Republika, 2010. gada 23. jūlijā; sadarbības un sadraudzības līgums ar Radvilišķu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2011. gada 7. maijā; sadarbības līgums ar Hašuri pašvaldību – Gruzijas Republika, 2011. gada 24. septembrī. Vienošanās par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Sorokas rajona pašvaldību – Moldovas Republika, 2015. gada 30. augustā. Līgums par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Biržu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2019. gada 21. septembrī. Līgums par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Pasvales rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2019. gada 21. septembrī.

Iecavas novada pašvaldībai: sadraudzības līgums ar Terebodas pašvaldību – Zviedrijas Karaliste, 1993. gada 15. maijā; sadraudzības un sadarbības līgums ar Pasvales rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 1999. gada 18. septembrī; sadraudzības līgums ar Billerbekas pašvaldību – Vācijas Federatīvā Republika, 2017. gada 19. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles novada pašvaldībai sadarbības līgums ar Pehja-Pernumā pašvaldību – Igaunijas Republika, pirms administratīvi teritoriālās reformas – Halingas pašvaldība, 2015. gada 13. jūnijā; sadarbības līgums Pakrojas rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2015. gada 13. jūnijā; sadraudzības līgums ar Udžate-Trevano pašvaldību – Itālijas Republika, 2016. gada 9. jūlijā.

Vecumnieku novada pašvaldībai ir nodomu protokols ar Sačheres pašvaldību – Gruzijas Republika, 2017. gadā; sadarbības līgums ar Biržu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2017. gada 16. februārī.

L. Ārente skaidro, ka sadraudzība bijusi dažādās pašvaldības darbības jomās. Sadraudzības pašvaldības piedalījušās līdzšinējo novadu organizētos nozīmīgos pasākumos, piemēram, novada svētkos, projektu pasākumos, Neatkarības dienas svinībās un citos. Ar atsevišķām pašvaldībām īstenoti sadarbības projekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā pēc administratīvi teritoriālās reformas izveidota jauna pašvaldība – Bauskas novada pašvaldība –, apvienojot līdzšinējās Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu pašvaldības, tālab nolemts atjaunot sadraudzības un sadarbības līgumus ar Bauskas novada pašvaldību, lai stiprinātu attiecības starp tautām, reģioniem un pašvaldībām, sekmētu produktīvu, daudzpusīgu un izaugsmi rosinošu sadarbību starp vietējām kopienām.

2022. gada 4. jūnijā plānoti pirmie Bauskas novada svētki «Zem zelta ozola zariem». Ielūgumi ar aicinājumu atjaunot sadraudzības un sadarbības līgumus ir izsūtīti visām 14 minētajām sadraudzības pašvaldībām un Malinas pašvaldībai Ukrainas Republikā. Malinas pilsēta ir vienīgā pašvaldība, ar kuru šogad sākta sadraudzība.

Foto: rundale.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. “2016. gads. No 8. līdz 14. novembrim Vecumnieku novadā viesojās Gruzijas Republikas Imeretijas reģiona Sačheres pašvaldības delegācija. Abu pašvaldību sadarbības līgums tika noslēgts pavasarī, un šī bija pirmā Sačheres delegācijas vizīte Latvijā.” Tā toreiz rakstīja Sniedze Sproģe, LPS padomniece lauku attīstības jautājumos.
    Bauskas Dzīvei ir iedota cita informācija, ka 2017. gadā noslēdza līgumu. Kad tad noslēgts ir tas līgums īsti – 2016. vai 2017. gadā ?

  2. kad noslēgs līgumu ar Belcebulu par viņa pazemē esošo katlu izmantošanu? Domei trūkst speciālistu? Bet pretendentu uz “pasildīšanos” tādos katlos novadā netrūkst, pretendentam vēl pie dzīvības esot…

  3. laba lieta tā sadraudzība, vien jautājums- kam? Ko novada iedzīvotājs no šīs sadraudzības var iegūt kaut fantāzijās? Citas iespējas šeit paveras pašvaldības darbiniekiem, tā teikt amata bonuss par pašvaldības naudu apmeklēt sadraudzības pilsētu un ja ielūgumi seko cits citam, tad svētki svētku galā. Ko nozīmē pēc draugu ielūguma Gruzijā “palaist plostu” pa Rioni var atcerēties ne viens vien novada pašvaldības darbinieks. Arī par viesu uzņemšanu no šim sadraudzības pilsētām Bauskā, vietējie uzzin BDz kā jau notikušu faktu, laikam jau, lai agrāk uzzinot par viesu uzņemšanu, nopietnāk neuzlūkotu vienu otru pārāk nogurušu vai tieši otrādi sastapto jautro cilvēku?

  4. Atbilde sodružestvo – man kā parastai iedzīvotājai un parasta bērna mammai bija prieks par bērna iespēju doties braucienā uz Ripinu – bērnam bija motivācija mācīties, jo brauc bērni ar labām sekmēm vai aktīvisti skolas pulciņos. Ceru, ka pēc kovida šī iespēja atkal būs. Lietuvas rajoni ir mums blakus esošie rajoni, ar kuriem kopā var darboties projektos un ieguvēji no projektiem ir daudzi -Mūsas ciema upmalas labiekārtošana, piemēram, bija šādā projektā.

  5. un kas tieši tai Ripinā ar medu apsmērēts? Par leišu un mūsu pašvaldības kopīgiem projektiem jau sen kā anekdotes stāsta. Ko mūsējie vieni paši nevar paveikt valsts un pašvaldības naudas izsaimniekošanā, tas labi padodas tā saucamajos kopprojektos.

  6. Bīdītu vismaz ” kupi-prodaj”, bet realitātē tikai bezmaksas ekskursijas ar labu ēdināšanu un dzirdināšanu. Vēl ir jautājums, vai tajās ekskursijās pašvaldības ekskursanti nerada negatīvu Latvijas un latviešu tēlu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.