Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada domē nerimst diskusijas par norāžu plākšņu izskatu

Finanšu komitejas sēdē deputāti izlēma virzīt tālāk uz domes sēdi saistošo noteikumu projektu «Ēku numerācijas, ielu, ēku un nekustamo īpašumu nosaukumu un to norāžu plākšņu izvietošanas saistošie noteikumi». Tiesa, tas nenozīmē, ka par apzīmējumiem viss ir skaidrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēdē, kas notika 21. jūlijā, deputāti no Vecumnieku un Iecavas apvienības aktualizēja jautājumu par to, kādā krāsā norādes pašlaik ir Vecumnieku apvienībā. Izrādījās, ka līdzīgi kā Iecavas novadā, arī Vecumnieku novadā pavisam nesen, 2018. gadā, pieņemti saistošie noteikumi un četru gadu laikā uzstādītas jaunas norādes.

Diskusijas sākās jau tad, kad Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks norādīja, ka arī Bauskas novadā ir tādas ceļa zīmes, kuras ir it kā atbilstošajā bēšajā krāsā, bet rāmis apkārt nav atbilstošs norādēm. Tas aktualizēja jautājumu par to, cik izmaksās šādu saistošo noteikumu pieņemšana un izpilde. «Ja pašvaldībai būs jānomaina visas zīmes, vai mums būs jāpieņem noteikumi, kas uzliks lielas papildus izmaksas?» tā A. Mačeks.

Paredzēti arī varianti ielu, kultūras objektu un nekustamo īpašumu norādēm. Iecavas apvienībā dzelteni burti uz zila vai brūna fona vai otrādi – zili uz dzeltena, pārējā Bauskas novadā – bēšs uz zila vai bordo toņa. Bauskas novada administrācijas teritorijas plānotāja Dace Platonova norādīja, ka līdz šim Bauskas apvienībā eksistējušas četru veidu zīmes un tāpēc radusies vēlme izveidot visam novadam kopēju norāžu veidolu. Turklāt liela daļa Bauskas apvienības teritorijas zīmju savu laiku esot nokalpojušas un jāmaina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie šiem vārdiem aktivizējās deputāts Mārtiņš Mediņš no Bārbeles pagasta un norādīja, ka Vecumnieku apvienībā šādas norādes nomainītas pēdējo divu gadu laikā. «2018. gadā pieņēma saistošos noteikumus un četru gadu laikā nomainīja,» viņu papildināja deputāts no Vecumnieku pagasta Guntis Kalniņš. Vecumnieku pagastā šīs norādes esot bordo krāsā, pārējos pagastos – zaļas. Izskanēja variants veidot kopējas prasības Iecavas un Vecumnieku apvienībām. «Kāpēc mums tagad jāliek zilas? Tāpēc, ka Bauskas novada ģerbonī ir tādas krāsas?» vaicāja M. Mediņš.

Bauskas novada administrācijas pārstāvji norādīja, ka noteikumi saskaņoti ar apvienību vadību. «Kad mums piedāvāja skatīt projektu, tad bija prasība, ka visi ejam uz vienotu pieeju, un mēs piekritām. Rīkojām pat balsošanu starp administrācijas darbiniekiem. Tomēr, ja tagad visas norādes būs atkal jāmaina, tas izmaksās dārgi. Ja kādreiz plāksne ar stabu maksāja 60 eiro, tad tagad būs vismaz simts,» norādīja Vecumnieku apvienības vadītāja Dace Šileika.

Kopējā diskusija izvērtās par sava veida haosu. Deputāts Juris Krievs aicināja darīt visu, lai neuzliktu papildus izmaksas gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem. «Jo vairāk runā, jo vairāk izskatās, ka apvienībās varēja palikt iepriekšējie noteikumi. Kāpēc aizrauties ar naudas tērēšanu? Jārēķina, kā mazāk tērēt naudu,» tā A. Mačeks. Viņam piekrita deputāte Ināra Pētersone. M. Mediņš pauda, ka neatbalstīs variantu, ka plāksnes nomaina, pirms nav nolietotas esošās.

Deputāts J. Krievs aicināja pagarināt laiku, kurā būtu jānomaina norāžu plāksnes vienotā veidolā. Izskanēja piedāvājumi veidot Vecumnieku apvienībai sava stila plāksnes. Noslēgumā deputāti balsojumā atbalstīja lēmumprojekta virzīšanu uz 28. jūlija domes sēdi, pret nobalsoja tikai Mārtiņš Mediņš. Taču tas, kādam būtu jāizskatās lēmumprojektam, kuru piedāvās domes sēdē, finanšu komitejas sēdes laikā, šķiet, nevienam nekļuva skaidrs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. līdzīga Bauskas baseina celtniecības laikā deputātu radītai “problēmai”- ilgi sprieda kādā krāsā būtu jākrāso koka apdare ēkai, līdz nonāca pie atziņas, ka koka paneļus nomainīs ar lētākiem. Varbūt pajautājiet, kura firma ir ieinteresēta šo norāžu izgatavošanai, un kurš deputāts ir izvēlēts par lobiju šai firmai? Krāsa un izmērs jau ir pakārtota lieta, lai izskatītos ka cilvēki strādā….

  14
  1
 2. Hei?! Ielu plāksnes vajag. Varbūt beidzot sakārtojiet to kur sakas un beidzas pagasti. Nevienas norādes par pagasta robežam

  10
 3. Pazinai loti patikot berzkalni. tur pat vel esot vecas cela norades…ar maju adresem ari varot apmaldities. vietam pat maju cipari ejot preteji pienemtai logikai…pa reizei trapoties majas, kuram nav ne cipara ne majas nosaukuma ar domu, lai nelugti ciemini lieki netraucetu. vina atverot GPS un sakot petit, kurs sava bezadresu ala ta noslepies…atbildu vinai- lai nesatraucas. ja nekludos, tad jasak ar to, ka tada bezrupiba prasas jau pec administr. soda…

 4. Pionieru iela krustojas ar Lāčplēša ielu, pārdēvēt par Uguns un nakts ielu citādi joprojām turpinās padomju deputātu laiks, mērnieku laiks.

  9
  1
 5. tā iet, ka daudzus gadus ne Latvijas ne Pasaules vēsturi nemācīja un informācija dažiem ir vien no datora “izbakstīta”. Vārdu “pionieris” padomju vara piesavinājās savas jaunatnes organizācijas nosaukumam tāpat kā nacistiskā Vācija “ugunskrustu” lietoja savām zināmām vajadzībām, bet tas no latvju zīmēm nekur nav pazudis. Vai tad tavuprāt tagad krievu fašistu lietotais “Z” burts arī no latīņu alfabēta būtu jāizņem? Vārds “pionieris” vispārējā nozīmē apzīmē jaunatklājēju, jauna ceļa gājēju, kādi savulaik bija Pionieru ielas iedzīvotāji- pārpurvotā pļavā izveidoja ielu un uzcēla savu privātmāju, neskatoties uz milzīgajām tā laika grūtībām.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.