Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada dome piešķir papildu finansējumu festivāla “Bauska TASTE” izdevumu segšanai

Bauskas novada dome atbalstījusi papildu finansējuma piešķiršanu Bauskas Kultūras centram (BKC) 2022. gada festivāla “Bauska TASTE” izdevumu segšanai, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada festivāla ienākumi bija 188 513,02 eiro, bet izdevumi kopumā – 248 446,36 eiro.  Papildu līdzekļus 26 000 eiro BKC ir radis savā budžetā, taču 33 933, 36 eiro lūgts segt pašvaldībai.

Bauskas novada domes sēdē 24. novembrī deputāti atbalstīja BKC nepieciešamo finansējumu – 33 933, 36 eiro- piešķirt no pašvaldības budžeta līdzekļiem programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, iekļaujot finansējumu Bauskas novada pašvaldības budžeta grozījumos.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzskata, ka šajā gadījumā festivāla finanšu rādītājus nevajadzētu interpretēt kā zaudējumus. “Šāds sarīkojums ir liels atbalsts gan uzņēmējiem – ēdinātājiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem, gan tirgotājiem, kā arī nodrošina kultūras funkciju. Tāpat ir citas norises, ieskaitot novada svētkus, kas arī prasa izdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja uzņēmēji stāvētu rindā un būtu gatavi kaut ko tādu organizēt, protams, visas iespējas viņiem tiktu dotas. Šovasar bijām publicējuši aicinājumu pieteikties interesentus, kuri vēlētos sarīkot ko līdzīgu. Šiem datumiem un šādam formātam neviens nepieteicās,” situāciju apraksta novada domes priekšsēdētājs A. Okmanis.

Viņš atzīmēja, ka jautājums pārspriests arī pašvaldības izglītības, kultūras un sporta komitejā, kā arī finanšu komitejā, un deputātu viedoklis bijis atbalstošs par šāda festivāla nepieciešamību.

“Šajā deputātu sasaukumā nav diskusiju par to, ka sarīkojums nebūtu vajadzīgs. Te vienīgi jāvērtē pašvaldības budžeta iespējas. Diez vai vietvara varētu būtiski palielināt savu artavu festivāla rīkošanā. Jādomā kāds variants, kā mēs varētu identificēt vietējos ļaudis, lai novada iedzīvotājiem nodrošinātu lētākas ieejas biļetes nekā pārējiem apmeklētājiem. Biju Ropažu pašvaldībā un iepazinos ar viņu mobilo lietotni. Katrs iedzīvotājs var saņemt unikālu QR kodu, kas ir izmantojams dažādos veidos, arī atlaides saņemšanai. Mēs esam izvērtējuši finanšu piedāvājumu šādai lietotnei, gadījumā, ja to ieviesīsim, tas būs viegls instruments, kādā veidā mēs varētu piešķirt atlaidi,” stāsta A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka šī gada festivāla “Bauska TASTE” izdevumi auguši vairāku apstākļu dēļ. Pirmkārt, iegrieza pārplūdusī Mūsas upes, ka liedza iebraukšanu gar krastu, organizatoriem nācās gādāt papildu transportu, lai aizgādātu visu nepieciešamo pasākuma sarīkošanai. Otrkārt, mākslinieku honorāri bija augstāki, kā arī netika sasniegti plānotie ieņēmumi.

“Apmeklējums bija optimāls. Sākotnēji ilgi nebija skaidrs, kā festivāli norisināsies, vai vispār notiks, tāpēc grūtības bija palaist biļetes iepriekšpārdošanā. Tāpat tika noteikts, ka pirmās dienas biļetes būs lētākas, bet otrās dienas – dārgākas. Apmeklētāju maksimums bija pirmajā dienā un prognozētais, ka otrā diena būs pieprasītāka, nepiepildījās”  sacīja A. Okmanis.

Viņš apliecināja, ka nākamajā gadā daudzu iecienītais festivāls “Bauska TASTE” tiks rīkots. “Par budžetu vēl, protams, diskutēsim, skaidrs, ka lētāk nekas nebūs. Tas ko es gribētu, lai pašvaldības līdzfinansējuma daļa būtu mērķēta tieši Bauskas novada iedzīvotājiem,” tā A. Okmanis.

Foto: Nauris Veiss

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Nu Sašiņam jau būtu, ko teikt. Šeit jau tāda vienprātība valda, ka diskusija pat par pilskalna šedevru -WC nav. Vai nevarētu kāds iztirzāt šīs DOMES PĀRĀDSAISTĪBAS??? Lasu, ka uz 2021. gada 1. janvāri aizņēmuma saistības Bauskas novadam bija 26 679 142 eiro.
  Kad novads veidojās, apvienotajās finanšu komitejas sēdēs raisījās sašutums no pārējo novadu vadītāju puses – ja citi aizņemas uz 10 – 15 gadiem, tad Bauskas novada vadība bieži aizņemas uz 30 gadiem, un gada laikā atmaksas apmērs nepārsniedz desmit procentu. Kopējais parāda apjoms gandrīz dubultā pārsniedza gada ienākumus, ja neņem vērā valsts mērķdotācijas, – nodokļu ieņēmumi nesasniedza 15 miljonus eiro gadā. Kā nu ir ar parādiem lielajā Bauskas novadā?

  17
  3
 2. Cik pašvaldība ieguva līdzekļus no spoku pasākuma? Tomēr pilskalns divas nedēļas tika izmantots.

  19
  1
 3. Taste ir dārgs pasākums,it īpaši ğimenēm ar bērniem. Ja ğimene samaksā par biļetēm, tad ieejot festivāla norises vietā, tā attopas,ka ir VĒL jāmaksā par bērnu pilsētiņu (par katru bērnu 10 euro), nerunājot par augstajām ēdināšanas cenām, kur 3 gab.šašliks un nedaudz kartupeļi izmaksā teju 6 euro. Daudz kas no organizētāju puses nav padomāts..

  19
  6
 4. 91. uz barikādēm stāvējām ne jau tādēļ, lai Latvijā būtu vairumā nabadzīgas pašvaldības ar bagātiem šo pašvaldību vadītājiem un “nozīmīgām” domes amatpersonām, kura spējīgas vien uzsaukt prieciņu svētkos, pie tam par pašu skatītāju naudu, nodokļos samaksāto. Kā savulaik vēstīja VK (valsts kontrole) daudzas pozīcijas naudas plūsmai šādos pašvaldības rīkotos pasākumos nav izsekojamas, nav atrodams pamatojums iztērētajai naudai. Bet, lai piešķirtu apkures pabalstu, domē jāvēršas ar lūgumrakstu, pie tam pamatotu, ka tu kurināmo neesi nozadzis. Ne vienu domē neinteresē, vai tev pietiks ziemā ar ko kurināt, bet gan tas, vai pavasarī gādātam kurināmam ir saglabājies izbalējis čeks?

  13
  2
 5. Okmani nefleitē!!! Kuram privāti organizētam pasākumam Bauskas dome ir dāvājusi 33 000 + iesākumā piesķirtos 10 vai 15 000 + BKC darbinieku algas un resursus no domes budžeta?

  11
  1
 6. Festivāla izdevumi ap 250 tūkstošiem eiro, ap 60 tūkstošiem mīnusā. Ja paņem tādā plāksnē, ka, piemēram Korfa dārza izgaismošana pagājušajā gadā izmaksāja 42 tk eiro, tad šie sešdesmit štrunts vien ir, jo vismaz viesnīcas, kafejnīcas, veikali bija pilni, bet no izgaismošanas nekāda pienesuma nebija. Jau pieminētais šausmu parks bez nekādas pašvaldības piešprices, bez īpašas reklāmas savāca pūli vairāk nekā TASTE spēja, tad lūk pašvaldība, atrodiet līdzīgu organizatoru, kas saviem spēkiem var sarīkot pasākumu un dod labumu visiem.

  13
  1
 7. vai nevajadzētu rīkot ko līdzīgu- “Eņģeli pār pašvaldībām, lai tur mītošajiem “āžiem” reiz nāktu apskaidrība, ka pašvaldības nav kumēdiņu rādītāji pasākumos ar “pastum, pastum- pietupies” ievirzi. Ka pašvaldību misija ir daudz nopietnāka par rūpēm cilvēku izklaidei. Šādām vajadzībām ir dažādas koncert un izklaides aģentūras, bet pašvaldībām būtu jārūpējas par ielām un trotuāriem, lai iedzīvotāji bez ekscesiem līdz šiem pasākumiem tiktu. Tas, ka izklaižu rīkošana nav pašvaldību “bizness” labi pierādījās Helovīna svētku sakarā, kur kaimiņu, lietuviešu privātās kompānijas spējas desmitiem reižu pārspēja pašvaldības varēšanu pat ‘ziedu laikos”. Varbūt paskatāmies, kādēļ lietuvieši un igauņi ir jau priekšā mums it visā?

  12
 8. Tātad pašvaldība grib mums piešķirt katram savu KODU, lai te mūs identificētu?Būsim iezīmētie

  2
  1
 9. Plānojot qr kodu īpašniekiem baušķeniekiem piešķirt vēl arī atlaides sabiedriskajā transportā(autobusos un piepilsētas vilcienos),uz Jāņiem-kausu alus un bezmaksas vakcīnu pret buruli čūlu

 10. Tu laikam kaut kādā leiputrijā dzīvo vai arī vispār ne uz vienu pasākumu neej, ja šis Tev liekas kaut kas dīvains un no organizatoru puses nepārdomāts. Visur komerciālos pasākumos tā ir, pie kam šim pasākumam pat nav komerciāla pasākuma ieejas biļetes cena par to programmu, kas tiek piedāvāta. Visu gribas par velti…

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.