Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība turpinās darbu pie jaunas vizuālās identitātes izstrādes

Bauskas novada domes sēdē 27. aprīlī skatīja kolektīvā iesnieguma «Par Bauskas novada vizuālās identitātes saglabāšanu» izvērtēšanas komisijas ziņojumu. Komisijas vairākuma lēmums – turpināt Bauskas novada zīmola izstrādi, kas nozīmē līguma slēgšanu un finansējuma tērēšanu šim mērķim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka iedzīvotāju kolektīvais iesniegums tapa pēc tam, kad pašreizējā Bauskas novada pašvaldības vadība pieņēma lēmumu šogad pasūtīt SIA «Ozols IR» Bauskas novada vizuālās identitātes izveidi par 11 797,50 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Protestu raisīja fakts, ka budžeta izveides laikā pašvaldība nepārtraukti atzina, ka naudas novadam neesot, kā arī tas, ka pašreizējo zīmolu jau veidoja kā apvienotā novada zīmolu. Kolektīvā iesnieguma dalībnieki norādīja, ka arī pašreizējais zīmols ir izmantojums, un saskatīja šajā darbībā lieku naudas izšķērdēšanu. Bauskas novada domes vadība reaģēja uz iesniegumu, izveidojot komisiju iesnieguma izskatīšanai, – komisijas sastāvu apstiprināja Bauskas novada domes sēdē.

Deputātus par komisijas ziņojumu domes sēdē informēja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks.

«Ja pietika spēka izlasīt garās sēdes un atreferējumu, kļuva skaidrs, kāds ir ekspertu un uzņēmēju, kā arī sabiedrības pārstāvju viedoklis. Pie vienota slēdziena nenonācām. Iedzīvotāju pārstāvis nevarēja principiāli piekrist. Izrunājām katru punktu un esam nonākuši pie gala slēdziena, ka sāktais darbs ir jāturpina, ka viens pret vienu līdzšinējo identitāti uz jauno novadu pārcelt nevar,» pavēstīja A. Mačeks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī norāda uz turpmāko darbību zīmola izveides jautājumā: «Sabiedrības pārstāvji izteica vēlmi tomēr iesaistīties un pārrunāt šo jautājumu. Varbūt paliks tāds pats. Grūti spriest, es to nevaru tagad pateikt – tas viss būs iedzīvotāju un sabiedrības rokās.»

Deputāte Ināra Pētersone lūdza kopsavilkumu komisijas lēmumam. «Nepiemērot 2020. gadā izstrādāto vizuālo identitāti Bauskas novadam ar saukli «Bauska, kur satiekas» bez plašākas visa novada iedzīvotāju iesaistes un speciālistu veiktās situācijas analīzes un novērtējuma. Uzņēmējdarbības un mārketinga departamentam jāturpina sāktais darbs vizuālās identitātes izstrādei, slēdzot līgumu saskaņā ar veiktās tirgus izpētes rezultātiem, iesaistot sabiedrību izstrādes procesā,» īsi paskaidroja A. Mačeks.

Deputātus interesēja, kāda ir viņu loma šajā pasākumā. «Par ko balsojam?» prasīja deputāts Mārtiņš Mediņš. «Ne par ko nebalsojam. Tas ir ziņojums,» atbildēja A. Mačeks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Par rezultātu viss ir skaidrs, bet varētu paskaidrot par virzību. Kolektīvie iesniegumi, atbildes un tālākās darbības ir kaut kas jauns. Ko dome šajā procesā dara? Apstiprina darba grupas komisijas ziņojumu, pieņem lēmumu, vai tas ir informatīvs jautājums? Kāds ir process?» vaicāja deputāts Guntis Kalniņš.

«Likumdošanā nekas nav paredzēts. Līdzīgi, kā Saeimā iesniedz priekšlikumus. Šajā gadījumā atbildi nosūtīs no priekšsēdētāja puses kolektīvā iesnieguma iesniedzējam un darbu turpinās tāpat, kā plānots. Domes lēmums nav nepieciešams,» atbildēja A. Mačeks.

Kolektīvā iesnieguma pārstāvis Kaspars Kalējs nepiekrīt ziņojumam, jo tas ir pretēji kolektīvā iesniegumā paustajam, par kuru parakstījās vairāk nekā trīs simti iedzīvotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Darbs komisijā prasījis daudz manu resursu. Tā bija liela pieredze, kurā mācījos gan es, gan Bauskas novads kopā, jo kolektīvie iesniegumi Pašvaldību likumā ir jaunums. Par kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisijas ziņojumu – es kā kolektīvā iesnieguma iesniedzējs tam nepiekrītu. Problēmas jau sākotnēji radās saziņā ar iedzīvotājiem. Manuprāt, ja iedzīvotājiem lūgtu paust savu viedokli, tad būtu iegūti pētījuma dati, uz kuriem var atsaukties vizuālās identitātes pārmaiņu procesā.

Likās dīvaini, ka domes sēdē, kurā izveidoja kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisiju, domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis minēja, ka sēdes nebūtu slēgtas, bet tad, kad «Bauskas Dzīves» žurnālists ieradās uz sēdi, viņam ar balsojumu tika parādītas durvis. Šī ir sabiedrības līdzdalība, kas nevar būt pilnīga bez sabiedrības iesaistes. Ļoti plaši ar komisijā lemto var iepazīties Bauskas novada domes mājaslapā. Aicinu turpmāk plašāk iesaistīt sabiedrību, lai pašvaldības deputātiem kolektīvā iesnieguma izskatīšanas sēdēs nebūtu jāskaita stundas, kas pavadītas, darot to darbu, kas viņiem ir jādara, kļūstot par sabiedrības pārstāvjiem uz četriem gadiem,» saka K. Kalējs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (29)

 1. Kas vainas nesen izstrādātajai?
  Esošā vadība galīgi saspiedušies, tik bezjēdzīga naudas tērēšana (lasīt – atklāta mazgāšana) sen nav redzēta.

  52
 2. Tik atklāta uzspļaušana sabiedrības viedoklim jau robežojas ar kretīnismu.

  53
 3. Tas viss ir nebūtiski, bet iepirkums par Bauskas novada teritorijas apsaimniekošana un uzturēšana, vienkārši “iespārda”, jo Bauskā vasarā ietves tīrīs 71971kvm, savukārt ziemā 36092kvm, ir ietves, kuras ziemā netīrīs nemaz. Itas simboliski Uzvaras ielu tīrīs 200kvm, savukārt Uzvaras 6 (Dome) 300kvm. Info https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/98059

 4. Tas ir sīkums bet iepirkums par Bauskas novada teritorijas apsaimniekošana un uzturēšana iespārda. Bauskā ietves vasarā tīrīs 71971kvm, ziemā tīrīs 36092kvm. Piemēram Uzvaras ielu plānots no sniega atbrīvot 200kvm, savukārt vienā adresē Uzvaras 6 (Dome) 300kvm. Ir ietves ko ziemā netīrīs nemaz (iepirkumā nav iekļautas). Iepirkumā jautru lietu un vietu bezgala daudz.

 5. kā tad īsti sauc tos, bez identitātes lielas blēņas taisīt gribošus, ne par vietējiem huligāniem? Paliek jautājums, kuri bija to apmēram 30 % vēlētāju, kas ievēlēja patreiz pie varas esošos huligānus?

  14
 6. Drīzāk, nevis kur bija tie 30%, kas ievēlèja, bet kur bija tie 70%, kas vispār negāja vēlēt, un tagad, pieļauju, ir daļa no tiem, kas pauž savu neapmierinātību par notiekošo?

  19
  1
 7. Patiesībā vecais novada logo jau ir gana labs un klāt pievienotās teritorijas raksturojošs. Kaut ko mainot var tikai sabojāt.

  33
 8. Bezjēdzīgi tērēti līdzekļi un resursi. Galvenais iesaistīt sabiedrību – ķeksītim, bet žurnālistiem jārāda durvis. Viss tas ir komiski un vienlaicīgi visnotaļ bezcerīgi.

  25
 9. jārosina sākt vākt parakstus par spītīgā opīša un tā otra dižā mākslas eksperta patriekšanu?! Varbūt pietiek sēdēt tautas maizē un nodarboties ar kaitniecību?

  27
 10. Problēma ir tajā, ka “dome” nespēj atzīt savas kļūdas, kuras spiediena rezultātā ir pieņemtas balsojot.
  Žēl, bet fakts konstatējas atkārtot.

  22
 11. Kasparam izturību, mērķtiecību un pacietību! Te vajadzīga stingrs un objektīvs žurnālistikas pētniecības darbs.
  ——————–
  ….domes sēdē, kurā izveidoja kolektīvā iesnieguma izskatīšanas komisiju, domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis minēja, ka sēdes nebūtu slēgtas, bet tad, kad «Bauskas Dzīves» žurnālists ieradās uz sēdi, viņam ar balsojumu tika parādītas durvis….. —> aļo garaž! Laiki, uzskati un lietu kārtība ir sen jau mainījusies.

  14
 12. Domāju, ka iepriekšējie logo veidotāji pat neprognozēja, ka viņu veidojums tik organiski iegulsies jaunajā novadu reformā- korekts, mierīgs, harmonisks- gan B burts, gan ceļu/ krustojumu/ bij. novadu apvienošanās- tas tagadējiem vietvariešiem varētu būt patiesi kā ” aklai vistai mieža grauds”- kāpēc tāda hiperaktīva vajadzība pēc jauna varianta…?

  23
 13. Sabiedrisko attiecību nodaļa varbūt varētu veltīt laiku, lai informētu novada iedzīvotājus par novada budžeta veidotajiem pasākumiem, piemēram, novada svētkiem, un pēc tam domāt par novada zīmēm, jo svētki ir tie, kas vieno cilvēkus un rada piederību novadam, nevis grafisks elements. Nu sāk jau reāli kaitināt šis viss. Iepriekšējā PR galvenā dāma ļoti bieži slavināja un attaisnoja pelēkās mājas darboņus, bet tai pat laikā likās, ka arī citas aktivitatēs tiek aktīvi reklamētas. Vai būtu iespejams sagatavot rakstu par šīs nodaļas pienakumiem, un jau padarīto darbu sarakstu un nākotnes plānu uzmetumu?

  14
 14. Jau atkal?
  Nu liksieties mierā!
  Sāciet vismaz ar kaut ko patiešām vajadzīgu!
  Bauskas ielām!

 15. Kurš tur stūrē šo projektu! Kur var būt tik stulbs cilvēks! Reāli tiek nauda tērēta par neko!

  13
 16. Ja šiem , pie varas esošajiem darbonīšiem , šī nauda būtu jāizņem no savas kabatas ,tad varbūt padomātu par tiem idiotismiem ,ko tagad viņi atļaujas ,bet te tak mūsu muļķīšu nodokļu maksātāju nauda ,kuru var tērēt pa labi un pa kreisi.
  Īsāk sakot , šis ir ļoti labs veids naudas atmazgāšanai
  .

 17. patreizējās varas augstākie pārstāvi ar tuvu četriem tūkstošiem eiro mērāmu algu ir padomājuši par saviem padotajiem domē ar jau krietni mazākām algām. Tā jaunajam logo paredzētā nauda, vismaz liela daļa no tās, izskatās, dažiem speciālistiem būs laba “kafijas nauda” pie patreizējās algas. Tādas tās Okmaņa & Co “rūpes” varētu būt realitātē.

 18. Hiperaktivitāte, jo lauki ienākuši pilsētā. Un nu ņemas mainīt visu, ko vien var, jo vecajā Bauskas novadā apriori viss bija slikti. Pašlaik gan neizskatās, ka tas kādam nāktu par labu. Baušķeniekiem jau nu vismazāk.

  2
  1
 19. Nē, nu varētu domāt, ka Bauska ar jauna logo radīšanu kļūs par brenda preci. Pilsēta, kura tiek dotēta uzturēšanai, nu tik šikos. Novads, kurš pats sevi neatpelna, nu “zīmēsies” ar logo. Tiešām domās, ka tā pilsētā taps izaugsme?
  Jautājums: Cik daudz zinat citu pilsētu logo? Tā, ka piemēram, nosauc Valmiera un vai tad pilsēta uzreiz asociējas ar logo?
  Kaut kāda iekšējo darbinieku vienkārša ambīciju realizēšana, nekas vairāk.

  10
 20. Nu un un ko tad teiksiet tie balsotāji kuri bija, par to, kaut vai caur asinīm, bet par šiem novada vadoņiem (PARAZĪTIEM), MAČEKI, OKMAŅI, un vesela VARZA ……………….

  3
  0
 21. Ir jau stulbi, piekrītu, taču, vai vari nosaukt no tiem, kas balotējās, normālus pretendentus uz domnieku un domes vadītāju amatiem? Gribētos jau nu dzirdēt…

 22. Ko viņi spītējas ? Žurnālistiem vajag izpētīt kas būs patiesā labuma guvējs no jaunā logo zīmēšanas. Droši vien ļoti gribas budžeta naudu iebāzt kabatā par bildītes uzzīmēšanu un pasakas uzrakstīšanu.

 23. Man liekas, ka vajag kaut ko jauniešiem Bauskā, aktīvā brīvā laika pavadīšanai.Mūsdienīgāku skeitparku vai kaut ko līdzīgu.

 24. Ja nav kur naudu likt, tad izdaliet Bauskas novada iedzīvotājiem, kā dāvanu uz svētkiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.