Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada domei ir argumenti pret spēļu zāles pārvietošanu

Kārtējo spēļu zāles pārvietošanu Bauskas pilsētā piedāvā uzņēmums SIA «Jocker LTD», kas vēlējās pārvākties no Salātu ielas spēļu zāles uz Rīgas ielas 22. namu, kur viņiem pieder īpašums. Tomēr izskatās, ka Bauskas novada domes 25. augusta sēdē deputāti atbildēs noliedzoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ēka Rīgas ielā 22 Bauskā. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Finanšu komitejas sēdē, kas notika 18. augustā, juridiskos argumentus uzskaitīja Bauskas novada administrācijas vecākā juriste Linda Mežsarga. Viņa bija sagatavojusi garu ziņojumu, apskatot situāciju no daudzām pusēm.

Uzņēmums SIA «Jocker LTD» informēja, ka potenciālajā azartspēļu vietā Rīgas ielā 22 nodrošinās videonovērošanu, fizisko apsardzi un astoņas darba vietas. Iesniegti visi nepieciešamie dokumenti.

«Pašvaldībai ir jāveic divpakāpju vērtēšana. Vispirms – vai esošā vieta atbilst kritērijiem, kas noteikti Azartspēļu likumā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Mačeka rīkojumu, Būvvalde ir apsekojusi vietu un sniegusi atzinumu, ka šī vieta ir domāta kā veikalu telpu grupa, kur galvenā ieeja no Rīgas ielas. Viena ieeja noslēgta, bet Būvvaldei nav dokumentācijas par šīs ejas slēgšanu. Āra izeja kalpo gan veikalam, gan otrajā stāvā esošajiem dzīvokļiem. Vēl daudz visādu problēmu. Gaitenim jākalpo kā koplietošanas telpai ugunsgrēka gadījumā, un to nevar likvidēt. Būvvalde norādījusi, ka šajā vietā nav atļauts organizēt azartspēles. Pašvaldība ir konstatējusi šo tiesisko šķērsli,» informēja L. Mežsarga.

Esot iesniegums no mājas iedzīvotājiem, kas norādījuši, ka viņu rīcībā ir dokumenti, kur minēts, ka durvis uz Rīgas ielu ir vienīgais evakuācijas ceļš, un tas ir kopīpašums, ar kuru var rīkoties tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu, un šī piekrišana nav dota. Izteikti iebildumi no iedzīvotāju puses azartspēļu organizēšanai, jo ēkā ir ģimenes ar maziem bērniem, kam jānodrošina vide, lai nav atkarību ietekmes.

L. Mežsarga arī uzsvēra, ka saņemts Bauskas vecpilsētas un novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības komisijas atzinums, ka ēkā nav pieļaujama saimnieciskā darbība, kas var apdraudēt ēku kā vēsturisku pieminekli. Ēkā ir Pestīšanas Armijas sociālās palīdzības punkts, kas norāda, ka šo punktu apmeklē daudz atkarīgu cilvēku, un azartspēļu biznesa ideja nav savienojama ar reliģiskās organizācijas darbību, jo rada jaunus klientus, kam jāpalīdz organizācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Vieta atrodas mazāk nekā 250 metru attālumā no Bauskas pilsētas pamatskolas, pirmsskolas izglītības iestādēm «Zīlīte» un «Pasaulīte». Atrodas tuvu Saules dārzam, kas ir kā pasākumu vieta,» informēja L. Mežsarga.

«Apkopojot visu iepriekš minēto – reliģiska organizācija, 250 metri, valsts pilsētbūvniecības pieminekļa teritorijā, vadoties no azartspēļu nostādnēm un tiesu praksēm, secinām, ka atļauja skartu Bauskas pilsētas iedzīvotāju intereses, tāpēc sagatavots lēmumprojekts neatļaut šeit ierīkot spēļu zāli,» noslēdza juriste.

Uzņēmumu SIA «Jocker LTD» pārstāvēja Ilze Lauze un Rolands Latss. I. Lauze pauda, ka telpas var pārbūvēt tā, lai tās atbilstu prasībām. «Iesniedzējam ir tiesas process, un citēju Augstākās tiesas lēmumu, ka pašvaldībai jautājums ir izlemjams atbilstoši tiem apstākļiem, kas pastāv iesnieguma laikā. Nevar vadīties uz solījumiem, bet gan no tā brīža, kad pieņem lēmumu,» tā L. Mežsarga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan I. Lauze, gan R. Latss skaidroja, ka mērķis neesot uztaisīt jaunu spēļu zāli Bauskā, bet gan pārcelt esošo no telpām Salātu ielā, kuras īrē, uz sava īpašuma telpām Rīgas ielā. «Domājam, ka vecpilsēta ir klusāka vieta, mierīgāka, vide varbūt mazāk piemērota, bet mūsu iesniegums bija ar mērķi saprast pašvaldības viedokli,» tā R. Latss.

Deputāti tomēr aicinājumos neieklausījās un virzīja uz domes sēdi lēmumu neatļaut ierīkot spēļu zāli Rīgas ielā 22.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Interesanti gan.vai tad šim kazino bija kādreiz īpašums Rīgas ielā/vecajāa pastā?? Tur jau pirms daudziem gadiem bija strīds ar iedzīvotājiem par šo spēļu zāli,atkal cilvēkiem nav mieraa no viņiem.Nu ja reiz viņiem vajag klusu vietu,tad taču lai domā par telpām ārpus pilsētas,būs viņiem klusa vieta.Lai netraucē cilvēkiem dzīvot ar savu spēļu elli!

  16
 2. Un Salātu ielā iekārtojot laimētavu gan Mežsargas kundze nesaskata nekādus šķēršļus….Dīvaini. Tur gan ir “klusa un nomaļa” vieta. Tā ir ņirgāšanās un necieņa pret salātu ielas kvartāla iedzīvotājiem.

  15
  1
 3. Kā nesaskata? Saskatīja “potenciālas” problēmas, bet tā kā pāri ielai viena zāle ir, teritorijas plānojums atļauj, bērnu dārzi/skolas tuvumā nav un ēkā ir komercdarbībai paredzēta, tad nav juridisku argumentu ar ko argumentēti un pamatojami pieprasījumu noraidītu.

  Glābt varētu, ja teritorijas plānojumā būtu paredzēts, ka jaunu spēļu zāļu darbība nav atļauta konkrētajā zonā. Bet tiesā pašvaldība zaudētu. Tik cik novilcināt procesu varētu un cerēt uz kaut kādām normatīvo aktu izmaiņām.

  3
  1
 4. Interesanti gan, cik ilgi atkarības un blēdības bizness Latvijā būs svētā govs? Un cik ilgi balsosim par partiju, kas piesedz šo “industriju”? Tas pats attiecas uz konkrētiem pašvaldības deputātiem- azartspēļu stutētājiem.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.