Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada domes deputāti lems par skolu direktoru algām

Mācību klase renovētajā Johana Gotfrīda Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolā.

Bauskas novada domes sēdē 28. septembrī Bauskas novada domes deputātiem būs jālemj par Bauskas novada pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju mēneša darba algas likmes noteikšanu. Šo jautājumu skatīs arī finanšu komitejas sēdē 21. septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par lēmumprojektu Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē ziņoja Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Baiba Šumina. Viņa norādīja, ka aprēķins balstās uz mērķdotāciju, kuru saņems pašvaldība.

Tas gan ne visus deputātus apmierināja. «Rēķinoties ar to, ka mērķdotācija varētu būt lielāka, šis pieaugums, kas ir iestāžu vadītājiem, nav pieklājīgs pieaugums. Pedagogiem būs lielākas algas, un proporcionāli iestāžu vadītājiem vajadzētu būt vēl augstākām algām,» neapmierināta bija deputāte Inita Nagņibeda, kas aicināja iekļaut iespēju pārskatīt atalgojumu, kad būs saņemta konkrēta mērķdotācijas summa, nevis balstoties uz prognozēm.

«Mēs komisijā saskatījām, ka ir tāda situācija, ka dažās skolās, ieskaitot Bauskas Valsts ģimnāziju, atsevišķiem skolotājiem augstākas algas nekā direktoram. Tajā pašā laikā redzam, ka skolu direktoriem ir lielākas algas nekā Bauskas novada izglītības nodaļas vadībai. Saprotam, ka kaut kas īsti kārtībā nav. Pašlaik redzam, ka ir problēma un būtu jāmaina arī mūsu pašu noteikumi, paredzot, ka jāgroza punkts, kur dibinātāju vērtējums ļauj palielināt atalgojumu līdz septiņiem procentiem, palielinot to līdz 15 procentiem. Bet tad ir jāgroza mūsu noteikumi,» komentēja Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Raitis Ābelnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Vienmēr, kad runājam par izglītības iestāžu vadītāju algām, apstājamies pie normatīvajiem aktiem, kas mūs ļoti ierobežo. Domāju par to, ka jau vairākus gadus mēs lemjam par algām, nezinot, kāds būs galaskaitlis, kas atnāks. Ja mērķdotācija ir krietni lielāka, tā pieļauj, ka ir punkts, ka varam vēl pārskatīt, kad skaidri zinām, cik liela ir mērķdotācija,» sacīja I. Nagņibeda. Deputāts Mārtiņš Cimermanis aicināja nesalīdzināt pašvaldības ierēdņu algas ar mācību iestāžu darbinieku atalgojumu.

Visi komitejas sēdē esošie deputāti nobalsoja par lēmumprojekta tālāku virzību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (28)

 1. Cienījamie deputāti, pirms lemjat par direktoru algām, painteresējaties par skolotāju algām. Lai nav tā, ka skolotāju algu apmērs stipri pārsniedz vadības atalgojumu. Skolas turas un darbojas tikai pateicoties vadītājiem un tas ir ļoti komplicēts mehānisms. Tas Tev nav departamentu vadīt un pa priekšu grozīties…

  12
  15
 2. O, moins! Lemiet gudri. Citādi vēl kāds skolotājs saņems pāris eiro vairāk , kamēr kāda no neskaitāmajiem darbiem pārgurusī direktore relaksējas pie friziera vai manikīra!

  23
  4
 3. Un kāda problēma ir grozīt tos dīvainos noteikumus pa labu direktoriem? Tas nav ne grūti, ne sarežģīti, ne neiespējami. 7% var saņemt par to trako vērtēšanu, esejisko pašnovērtējuma rakstīšanu ? Vai tas ir normāli. Jau augustā vajadzēja tos noteikumus precizēt, nevis tagad gudri spriedelēt. Paldies Initai par viedokli un vadītāju aizstāvēšanu.

  6
  5
 4. Tikko vienam pārgurušam direktoram rīkotājam atļāva apvienot amatus , strādāt vēl vienā darbā , nu jāpaaugstina algas !!!!, domāju , ka taisni jāsamazina , ja var “”strādāt “” vairākos darbos ar pilnu atdevi.

  23
  4
 5. Ja katrā bijušā novadā vienai centrālai skolai pārējās izglītības iestādes pievienotu kā filiāles, cik gan naudas uz iestāžu vadības rēķina ieekonomētos? Tad būtu līdzekļi atbalsta speciālistiem.
  Nepiekrītu, ka direktors svarīgākais skolā. Skolēns, skolotājs, speciālists un tikai tad vadība. Kamēr direktoru algas “noēdīs” speciālistu atalgojumu, attīstības nebūs. Pašlaik “spices” daudz nepilnību paslauka zem grīdsegas.

  16
  2
 6. Loģiski, ka Inita aizstāv direktoru algas. Tā tam būs būt! Jo direktoru vietniekiem alga ir proporcionāla direktoru algai. Bet kāds amats Initai ir pamatdarbā?

  27
  2
 7. ko nu ko, bet par savu atalgojumu saldrunātāja Nagņibeda stāvēs un kritīs!

  25
 8. Ko nu ?labāk paskataties kādas algas ir tehniskajiem strādniekiem izgl.iestādēs.Darbus uzkrauj visus tai skaitā direktori,un paši tik kustina pie galda kājas.Nerunājot par savu darba laiku.Fui arī domes darbiniekiem par maz vēl viņiem?

  16
  4
 9. Ko tad tās IN dāmas neraujas uz to skolu vadīšanu, ja jau tik liela algu starpība ar direktoriem un skolu vadīt esot medusmaize ar kāju “kūļāšanu zem galda”. Tāpat jau viņām ir piemaksas un papildus ienākumi no dažādu projektu vadības vai dalības tajos. Lai tik nestāsta. Nodaļā tikai viena speciāliste ir līmenī. To taču visi zin un saprot, tikai inteliģenti noklusē.Un Inita ir gandrīz vienīgā deputāte, kura iebilst pret regulārajiem un neizsvērtiem, nepārdomātiem domes lēmumiem izglītības jomā. Komitejas vadītājam ir jāiestājas gan par skolu vadītājiem, gan par skolotājiem, gan par tehniskajiem darbiniekiem. Vēlēšanas nav aiz kalniem.

  11
  1
 10. Kāpēc skolotāji drīkst saņemt 30% piemaksu par kvalitatīvu darbu pie ikmēneša atalgojuma, bet vadītāji, izejot lielu rakstisku un mutisku individuālās vērtēšanas “sietu” , tikai 7%, ja , protams, ir maksimums punkti iegūti. Kur loģika? Un vēl -kuru amatu pārstāvjus vērtē ne tikai novada komisija , bet pilnīgi atsevišķos laikos regulāri individuāli pārbauda Izglītības kvalitātes valsts dienesta eksperti? Lai kāda no speciālistēm/tiem to iztur un tad runā!

  10
  5
 11. Cik ilgi turēs Zālītes skolu ar 40 bērniem?
  Vājprāts!
  1.septembrī pagalmā bijām knapi 25
  Labi ka aizgājām prom.Dokumentus izņēmu.
  Ko darīt?
  Tagad Rīgā.
  Ko Okmans domā??

  15
  1
 12. Privātais sen būtu optimizējis izdevumus. Tikai valsts un pašvaldība var strādāt tik lēni un neizlēmīgi. “Saldat spit, služba iģot.” Naudiņa tik ripo algām…

  6
  1
 13. Nepiekrītu par direktoru darba nonicināšanu. Darbs stresains, neparedzams, ārkārtīgi daudz dokumentācijas kārtošanas un iesniegšanas un citu pienākumu.

  9
  1
 14. Skolas direktora atbildība ir nesalīdzināma ar izglītības nodaļas vadītāja atbildību. Direktors atbild par visu,par skolu,skolēniem,skolotājiem,tehnisko personālu. Par darba apstākļiem,veselību,dzīvību utt. Tas nav salīdzināms ar ierēdņa darbu. Ir jābūt starpībai algā. Un lielai.

  10
  2
 15. Dainai pilnīga taisnība. Ir jābūt diezgan lielai algas atšķirībai par nodaļas vai izglītības iestādes vadīšanu. Tās ir pilnīgi nesalīdzināmas lietas.

  6
  1
 16. Oko.
  Pareizi.Okmans velk laiku.Zālīti sen jātaisa ciet.Beidzot bērniem ar invaliditāti sakārtojiet normālu vidi.Kauna nav Okmaņa kungs.
  Es ,kā vecāks uzrakstīju uz IKVD kādās kambara telpās atrodas bērni.
  1m2 uz bērnu,normāli?
  Mēs aigājām uz Rīgas 5 skolu.Arī Rīgā sāku strādāt.Pametām Bausku.Atbalsta nekāda,bet golfa laukums būs??
  Kauns.

  5
  1
 17. Labdien. Domaju, ka katrā darbā ir sava garoza un katrs darbs ir pelījis būt apmaksāts.
  Izglītības pārvalde sniedz atbalsta funkciju skolu vadītājiem un uzrauga izglītības kvalitāti, skolu funkciju un normatīvu izpildi. Papīru Himalaji. Nemitīgi mainīga vide un viss bija vajadzīgs jau “vakar”.
  Skolu direktoriem ir saskarsme ar reālvidi. Atbildība par visu, VISU kas notiek skolā. Un, jā- vēl Himalaju papīra kalni, stress no vecākiem, novada, skolotājiem, bērniem, iedzīvotājiem.

  Par to…alga ir 920 euro uz rokas mēnesī.
  Domāju, šeit daudziem “talantiem” vajadzēja pašiem startēt konkursos uz direktoru amatiem. Ja ir tik daudz idejas, ieteikumu, zināšanas un prasmes.
  Un, lai ģimene dēļ direktora sirds darba nenomirst bada nāvē vai nenonak ūtrupē…..arī direktori spiesti strādāt vēl citā darbā.

  Vēlieties stiprus līderus un profesionālus direktorus……jā…viņi nenāks dēļ patriotisma vien. Neticēsiet..kvalitātēm ir sava cena. Viņi var strādāt mierīgu darbu, nebūt amatpersona un saņemt 3x vairāk citur. Bet sabiedrība taču vēlās labus direktorus savu bērnu skolās.
  Ir jāmak cienīt cilvēki, kuri cenšās veidot bērnus vēl zinošākus, perspektīvākus. Skolotāji, direktori….arī izglītības pārvalde dara draņķīgi smagu darbu pa kapeikām. Cienīsim viens otru.

  4
  1
 18. Cerams, ka bariņš deputātu pirms šodienas rīta sēdes , kurā tiks lemts par direktoru algām, izlasīs iepriekšējo komentāru. Un vismaz aizdomāsies par nepareizi izveidoto lēmumu, par kuru balsos. Cerams, ka pret…

  4
  3
 19. Nē, man patīk! Kad raksti ir par kultūras centru, tā organizēto pasākumu izmaksām vai departamenta Vadību, tad komentāru sadaļas vispār nav portālā, līdz ar to sabiedrības viedoklis netiek uzklausīts, bet, kad runa par izglītību -tad gan pat tiek netieši rosināts ar raksta saturu vai virsrakstu – noniciniet direktorus un skolotājus.

  5
  1
 20. Doma ir par to, ka direktoru ar lielām algām netrūkst, bet daudzu priekšmetu skolotāju un speciālistu skolās gan!

  4
  1
 21. Vai Bauskas novadā izglītības jomā viss ir tik labi sakārtots, lai vadītājiem celtu algas debesīs? Stagnācija jūtama. Trūkst mūsdienīgas pieejas.

  3
  2
 22. Neceļ jau algas debesīs. Mēģina par drusciņu palielināt pēc n-tajiem izvērtējuma kritērijiem un tabulu tabulām un formulu formulām. Un tāpat līdz skolotāju atalgojumam vēl patālu…

  2
  1
 23. Skolotāji ir pastāvīgi “frontes pirmajās līnijās”, esot gan zināšanu devēji, gan psihologi, gan sociālie pedagogi. Daudzviet tādu atbalsta speciālistu trūkst. Tad nu, skolotājam jāiztiek kā var. Tā kā, nav ko skaust skolotājus! Ja gribas skolotāja algu, tad jāiet pildīt viņa pienākumi. Priekšnieks, priekšnieka galā, bet darītāju trūkst.

 24. Nevienā armijā pulkvedim nemaksā mazāk kā leitnantam, pat neskatoties uz to, ka pulkvedis ir uzbarojies vecs kuilis un nespēj to ko leitnants var.

  6
  0
 25. Direktoram mazāka alga kā pedagogam.Kauns!
  Un visi nevar apvienot darbu kā Valles direktors ,saņemt 2 algas un ārdīties pa soc.tīkliem.Prāta aptumšojums.
  Pilns rublis jau nav!

  6
  1
 26. Bauskas novadā pulkvežu vairāk, nekā ierindnieku! Par trūkstošajiem leitnantiem un kapteiņiem nerunājot!
  Ja skatās no algas skatpunkta, tad patiešām direktors ir galvenais skolā! Skolēni un skolotāji, atbalsta speciālisti ir ēnā.
  Brīnos, kā lielas un mazas skolas var iztikt bez vai ar mazas slodzes algotiem profesionāļiem? Uz skolotāju un nereti vecāku pleciem uzkrauj risināt sarežģītas mobinga situācijas. Piemēram, psihologi nolīgti skolās uz trim stundām 2x nedēļā. Kā atzina reiz kāda skolotāja: “Pēc divām dienām aizvests bērns pie skolas psihologa vairs nesaprot, kāpēc uz viņu tik ļoti bļauj.” Nožēlojami, ka novada dome tik daudz iegulda nodokļu naudas sava publiskā tēla uzturēšanā, bet speciālistu pilnām slodzēm skolās ne. Izglītības iestādēs bieži vērojama agresija.

 27. Valsts jaunā programmā “MĀCĪTSPĒKS” jaunie skolotāji nav pat vēl solīto stipendiju saņēmuši no jūlija!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.