Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pēc svētkiem daudzviet Bauskā slejas nepļauta zāle

Vasaras īsākā nakts jau aizvadīta, bet tas nenozīmē, ka pasākumi Bauskā noplok. Tuvākajās nedēļas nogalēs pilsētā gaidāmi vairāki kultūras sarīkojumi. Jau šajā nedēļas nogalē jaunpienācēja – festivāla “Knifs?” debija, bet nākamajā nedēļā notiks mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Kurlandia!”. Uz festivāliem parasti ierodas daudz viesu un vajadzētu padomāt par tīrības un kārtības ieviešanu. Neskatoties uz iepriekšējiem pārmetumiem par nesakopto pilsētu, daudzviet joprojām slejas gara zāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāda baušķenieniece pauda sašutumu, ka blakus sporta namam «Mēmele» esošajā pļaviņā nezāles ir līdz krūtīm. Viņa ievērojusi, ka tā nav pļauta ne reizi šajā gadā. Arī blakus esošā trotuāra mala noaugusi.

“Kauns no pilsētas viesiem un sportistiem, kas apmeklē sporta namu! Tūlīt atkal pilsētā festivāls, ko mēs parādām atbraukušajiem festivālu apmeklētājiem? Tomēr nopļauts un kārtīgs zālājs veido pilsētas tēlu. Pāri ceļam “mazā domīte”, vai tad pašvaldības darbinieki neredz, kas darās viņu aci priekšā? Kam pieder šis īpašums? Kam tas jākopj?” interesējās baušķeniece.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka minētā teritorija ir Bauskas novada pašvaldības pārziņā. Pašvaldībā solīja, ka zāli plānots nopļaut šīs nedēļas laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas pilsētas iedzīvotāju neapmierinātība ar vides sakopšanas kvalitāti Bauskas pilsētā sasniegusi arī Bauskas novada vadības ausis, tāpēc Bauskas novada izpilddirektoram Ivaram Romānovam bija jāpauž savs viedoklis Bauskas novada domes sēdē.

Sēdē, kas notika 30. jūnijā, izpilddirektora ziņojumā I. Romānovs skāra šo jautājumu: «Attaisnojuma patiesībā nav, jo finansējums darbu veikšanai ir. Izsaucām atbildīgos darbiniekus. Ir skaidrs, ka jāuzlabo darba organizācija,» teica I. Romānovs, vārdos gan nenosaucot, ar ko notikušas pārrunas.

Atliek vērot Bauskas pilsētu turpmākajās nedēļās, un tad varbūt gūsim skaidrību, kāds rezultāts ir bijis izpilddirektora veiktajām pārrunām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Jautājums – vai visa zāle ir obligāti jāpļauj? Kaut kur jā, bet vajag arī kaut ko pasargāt – lai kukainīšiem un putniņiem sava dzīve zālē. Rudens laikā – jā lai nopļauj – tad visi jau gaida ziemu un zāles kūla nav vajadzīga… Nerunāju par latvāņiem un Kanādas zeltstslotiņu…

  6
  2
 2. Pirms svētkiem tak dižojās, ka jāpriecajas ka vismaz zāle ir nopļauta – jo rotājumiem naudas nav! Bet izskatās,ka arī tam naudas vairs nepietiek! Bauska grimst – Bauskas dome sēž krēslos un tik sapņo par atvaļinājumu, bet apkārt neko neredz! Dzīvo savā ideālajā burbulī!

  Pēc izskapts prasās arī Pļavu ielā 4 un 6 – kur ir tik pat gara zāle kā šajās bildēs! Lai gan maksa par apsaimniekošanu ir kosmiska 🙁

 3. Kā bija cita rakstā minēts, Vides serviss teica, ka “iedzīvotājiem būs jāpiecieš”, jo acīmredzot ar finanšu plānošanu uzņēmumā čābīgi un ar budžetā ieplānoto naudiņu nevar atļauties pļaut zāli tik bieži kā gribētos.

  Jāpiekrīt gan, ka uz festivāliem jau nu varēja sakopt visu.

 4. Bišku nesapratu- domē paskaidroja,ka pašvaldības pārziņā.. Pašvaldība solīja,ka nopļaus.Kas tad ir dome,un kas pašvaldība? Man likās,ka viens un tas pats,bet laikam ka nē.. šitik samudžināti laikam reformas sekas

  11
 5. Zāle visā krāšņumā dižojas arī pie jaunā optikas veikala METROPOLE, protams, arī pāri ielai pie kinoteātra. Drīzumā 2 m augstumā būs pļavas trijstūrī starp Dārza un Biržu ielu, netālu no apbedīšanas biroja. Ja tas ir privātīpašums, tad varbūt pašvaldības policijai būtu darbiņš???

 6. Varbūt ir vērts aizbraukt pieredzes apmaiņā uz citām Latvijas sakoptām pilsētām un pašvaldībām? Tur gan nauda pietiek. Tiešām Bauskas pilsētai sava tēla nav. Vai mums nav neviens atbildīgais par pilsētas vides veidošanu? Lai pašiem patīkami dzīvot sakoptā vidē un ir ar ko lepoties. Šeit tik daudz tūristi ir manīti. Viņi jau būs tie, kuri labo vārdu par Bausku aizvedīs uz savu valsti. Mēs iegūsim lielāku tūristu pieplūdumu. Labi visiem būs. Arī uzņēmējiem, ražotājiem u. t. t. Ir vērts papūlēties……..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.