
Ceturtdien, 27. martā, notiks Bauskas novada domes sēde, kuras darba kārtībā iekļauti 50 jautājumi, liecina informācija pašvaldības mājas lapā bauskasnovads.lv.
Sēdes sākumā izpilddirektors Ivars Romānovs sniegs informāciju par aktualitātēm pašvaldības darbā.
Deputātiem būs jālemj par Bauskas novada pašvaldības iestādes “Veco ļaužu un invalīdu pansionāts “Atvasara”” vadītājas Zaigas Švāģeres atbrīvošanu no amata, kā arī izmaiņām Bauskas novada medību koordinācijas komisijas sastāvā.
Viens no sēdes nozīmīgākajiem jautājumiem – aizņēmuma apstiprināšana 1,5 miljonu eiro apmērā Valsts kasē investīciju projekta “Administratīvās ēkas pārbūve par Bauskas Centrālo bibliotēku” īstenošanai. Finanšu komitejas 20. marta sēdē pašvaldības Ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja Ilona Spurķe informēja, ka projekts ir iekļauts Bauskas novada Attīstības programmā un budžetā atzīmēts kā prioritārais objekts, kas ļauj ņemt aizņēmumu Valsts kasē, kura pieļauj aizņēmumus prioritārajiem projektiem līdz 1,5 miljoniem eiro. Savukārt kopējās projekta izmaksas ir 2 949 523,90 eiro.
Tāpat ceturtdienas sēdē deputātiem nāksies lemt par līdzfinansējuma piešķiršanu sešām ēkām novadā – gan mākslinieciskajai inventarizācijai un tehniskajai apskatei, gan pārbūvei. Bauskā īpašumam Saules ielā 2 paredzēts atvēlēt līdzfinansējumu ārdurvju restaurācijai, bet ēkai Saules ielā 4A – ēkas pamatu nostiprināšanai. Savukārt Rīgas ielā 10 un Baznīcas ielā 12 ar pašvaldības atbalstu plānots sagatavot arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju un tehnisko apsekojumu, bet Plūdoņa ielā 18 veikt jumta un sienu konstrukciju restaurācijas otro kārtu. Bērsteles luterāņu baznīcā paredzēts nostiprināt torņa pamatus.
Darba kārtībā iekļauta arī biogāzes stacijas “Ķekava Bioenergy” būvniecības ieceres izskatīšana. Par būvniecības ieceri novada domes deputāti lēma pašvaldības Vides un attīstības komitejā 13. martā. Plānotā būvniecība atbilst visiem noteikumiem, un visas nepieciešamās procedūras ir izpildītas. Deputātiem nebija iemeslu būvniecības ieceri noraidīt, un visi balsoja par. Bauskas novada Būvvaldes vadītāja Dace Putna norādīja, ka publiskā apspriešana noslēdzās 20. februārī. Notika arī klātienes tikšanās, kurā piedalījās 26 cilvēki, un no tiem tikai pieci bija pilsētas un ciema iedzīvotāji. D. Putna atsaucās uz vides speciālistes Daces Samušas teikto, kura paudusi, ka atklātā mēslu krātuve teritorijā būs likvidēta, biogāzes stacija samazinās smakas un pozitīvi ietekmēs apkārtējo vidi un klimatu kopumā. Savukārt apstiprināšanai domē iesniegts publiskās apspriešanas pārskats, kurā atspoguļotas un analizētas saņemtās 28 anketas. No tām 22 anketās projekts atbalstīts, divās daļēji atbalstīts, četrās noraidīts.
Sēdē plānots izskatīt arī vairākus citus jautājumu, tostarp tiks pieņemti lēmumi par kopumā teju 20 nekustamo īpašumu nodošanu atsavināšanai dažādos novada pagastos.
Ar pilnu darba kārtību var iepazīties tīmekļvietnē bauskasnovads.lv. Domes sēdei, kas ceturtdien sāksies pulksten 9, var sekot līdzi interneta tiešraidē pašvaldības oficiālajā “YouTube” kontā “Bauskas novads”.
Reklāma