Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā ieradušies pirmie sadraudzības pilsētu delegāciju pārstāvji

Bauskas novadā ieradušies pirmie sadraudzības pilsētu delegāciju pārstāvji, kuri piedalīsies jaunizveidotā Bauskas novada svētkos “Zem zelta ozola zariem”, kas norisināsies sestdien, 4. jūnijā, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar, 2.jūnijā, sadraudzības pilsētu Gruzijā- Hašuri un Sačhere-delegāciju lidostā sagaidīja Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika un deputāts Guntis Kalniņš.

Viesi no Gruzijas apmeklēja Vecumnieku daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Sarkanā skola”, kurā ciemiņus uzņēma vadītāja Līva Vecvanaga. Viņa klātesošajiem izrādīja viesmīlīgās telpas, sniedza informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī par ilgo ceļu, kas iets, lai šīs telpas atjaunotu un izveidotu šādu centru. Ar sirsnīgu jauno talantu koncertu viesus iepriecināja Vecumnieku Mūzikas un mākslas skola.

Foto: Gija Spula/vecumnieki.lv

Tālāk ceļš veda uz Bārbeles pagasta brīvdabas muzeju “Ausekļu dzirnavas”. Muzejā saimnieks Mārtiņš Mediņš tālos viesus cienāja ar gardām pusdienām un izrādīja visas ekspozīcijas. Apmeklējuma laikā tika iedarbinātas vissenākās tehnikas, kas viesus izbrīnīja un pārsteidza, ka tās vēl ir ejošas un funkcionējošas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā abu pušu delegācijām bija iespēja apmainīties viedokļiem un dalīties pieredzē, rast jaunas idejas, ko varētu īstenot savās dzīvesvietās, norādīja pašvaldībā.

Jau vēstījām, ka Bauskas novada dome lēmusi noslēgt sadraudzības un sadarbības līgumus ar 14 pašvaldībām. Dokumentu svinīgā parakstīšana iecerēta jau rīt Bauskas Rātsnamā.

Līdz 2021. gada 1. jūlijam, kad atbilstoši administratīvi teritoriālajai reformai tika izveidota Bauskas novada pašvaldība, apvienojot līdzšinējās Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu pašvaldības, katrai pašvaldībai bija noslēgti līgumi ar vairākām sadraudzības un sadarbības pašvaldībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldībai bija sadraudzības līgums ar Hedemoras pašvaldību – Zviedrijas Karaliste, noslēgts 2009. gada 25. jūlijā; ar Ripinas pilsētas pašvaldību – Polijas Republika, 2009. gada 25. jūlijā; ar Pakrojas rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2009. gada 25. jūlijā; ar Nāhodas pilsētas domi – Čehijas Republika, 2010. gada 23. jūlijā; sadarbības un sadraudzības līgums ar Radvilišķu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2011. gada 7. maijā; sadarbības līgums ar Hašuri pašvaldību – Gruzijas Republika, 2011. gada 24. septembrī. Vienošanās par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Sorokas rajona pašvaldību – Moldovas Republika, 2015. gada 30. augustā. Līgums par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Biržu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2019. gada 21. septembrī. Līgums par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Pasvales rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2019. gada 21. septembrī.

Iecavas novada pašvaldībai: sadraudzības līgums ar Terebodas pašvaldību – Zviedrijas Karaliste, 1993. gada 15. maijā; sadraudzības un sadarbības līgums ar Pasvales rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 1999. gada 18. septembrī; sadraudzības līgums ar Billerbekas pašvaldību – Vācijas Federatīvā Republika, 2017. gada 19. maijā.

Rundāles novada pašvaldībai sadarbības līgums ar Pehja-Pernumā pašvaldību – Igaunijas Republika, pirms administratīvi teritoriālās reformas – Halingas pašvaldība, 2015. gada 13. jūnijā; sadarbības līgums Pakrojas rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2015. gada 13. jūnijā; sadraudzības līgums ar Udžate-Trevano pašvaldību – Itālijas Republika, 2016. gada 9. jūlijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecumnieku novada pašvaldībai ir nodomu protokols ar Sačheres pašvaldību – Gruzijas Republika, 2017. gadā; sadarbības līgums ar Biržu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2017. gada 16. februārī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. uzreiz fotogrāfijās redzams- ciemos ieradušies sadraudzības pilsētu darbaļaudis- fabriku strādnieki un lauksaimnieki, kas ar savu centīgo darbu izpelnījušies šo godu.

  3
  1
 2. Pasākums un ideja drusku pēc naftalīna – komandējums, ekskursija, koncerts un bankets;) Vai šādai draudzībai vēl kāds pienesums plašākai sabiedrībai?

  3
  1
 3. ja patreiz daudzviet valstī un pašvaldībās pie varas padomju režīma ideologi un tā īstenotāji pirms nieka 30 gadiem, tad tā “kultūra” neko daudz nevar atšķirties no tolaik īstenotās. Cilvēks partiju pamet, partija cilvēku nepamet nekad.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.