Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada izglītības iestādēm trūkst telpu

Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti lēma par trim lēmumprojektiem, kas bija saistīti ar izglītības iestāžu attīstības plāniem un nolikumiem. Vienojošais faktors – visām izglītības iestādēm trūkst telpu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēdē, kas notika 12. aprīlī, par Bauskas novada pašvaldības Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes «Dartija» attīstības plāna saskaņošanu informēja iestādes vadītāja Irīna Freimane. Viņa norādīja, ka galvenā problēma pašlaik ir tas, ka bērnudārza grupas ir pārpildītas – vietu nav.

«Nevaram realizēt iekļaujošās grupas kā stratēģiju, jo vietu nav, tāpēc ir divas speciālās grupas. Iestādes specifika ir iekļaujošā izglītība, un šādu bērnu kļūst aizvien vairāk,» stāstīja I. Freimane. Viņa informēja, ka divas pirmsskolas izglītības iestādes grupas ir Iecavas pamatskolas telpās.

IRĪNA FREIMANE atzina, ka pirmsskolas izglītības iestādei «Dartija» trūkst telpu. Foto: Uldis Varnevičs

«Mums nemitīgi vaicā, vai varam kādu papildus uzņemt. Mēs to nevaram. Tā jau liela pateicība Iecavas pamatskolai, kas mūs atbalsta jau četrus gadus,» tā I. Freimane. Viņa informēja, ka vasarā plānota iestādes renovācija un grupas darbosies Iecavas pamatskolas telpās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situāciju komentēja arī deputāts Juris Krievs, norādot, ka dzimstība varbūt arī Iecavā un novadā nepieaug, bet cilvēki pārceļas dzīvot uz pilsētu, un iedzīvotāju, tai skaitā bērnu, skaits kopumā pieaug. Noslēgumā I. Freimane atzina, ka vēlētos pašvaldības atbalstu saules bateriju paneļu ierīkošanā. Īpaši tāpēc, ka vasarā ūdeni sildot ar elektrību, kas sadārdzina bērnudārza izmaksas.

Par Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes «Bauskas pilsētas pamatskola» attīstības plāna saskaņošanu informēja iestādes direktors Jānis Rumba. Šeit problēma – telpu trūkums sporta nodarbībām.

«Ir neliela sporta zāle, bet skolām palielināts sporta stundu skaits. Ir klases, kas vairāk nodarbojas ar sportu nekā citas. Pirmdienās vedam bērnus ar autobusu uz sporta namu. Ir plāns izmantot rīta cēlienā baseinu, laižot klases pakāpeniski. Tas arī atvieglotu telpu risinājumu. Varētu domāt par jaunu sporta zāli, bet neesmu utopists,» problēmu aprakstīja J. Rumba.

Vēl par grozījumiem Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes «Vecsaules pamatskola» nolikumā informēja skolas direktore Aija Spriņķe. Šajā ziņojumā gan telpu trūkumu neminēja, bet arī Vecsaules pamatskola jau sen gaida mūsdienu prasībām atbilstošu sporta zāli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Lai Rumba pasaka paldies Grantiņai,jo varēja jauno halli celt nevis nomalē upmalā,bet uzcelt baseinu kopā sporta zāli,kā tas ir Pasvaļos un tad būtu abām skolām,kur iet,bet dārgā stadiona zāle rīta pusē ir tukša.

  16
  2
 2. Pašvaldībai vajadzēja padomāt,pirms laukos slēdz bērnudārzus un skolas!!! – Vai pilsēta visiem šiem bērniem spēj nodrošināt vietas? Kāpēc ģimenes ir spiestas pārcelties uz pilsētām no laukiem?

  23
  3
 3. Piepilsētas skolas (Uzvara, Īslīce u.c.) ir ar plašām telpām, labi aprīkotu sporta zāli. Bet vajadzēja taču piespiedu kārtā likvidēt vidusskolas, visus dzīt uz pilsētu. Tās stāv pustukšas. Tagad atkal tērēs miljonus, ko grūst iekšā pilsētas skolās. Nav tālredzīgas domāšanas, netiek izvērtēti riski un rīcības sekas. Un te nu mēs esam.

  13
 4. Kas ar Zālīti?
  Speciālos bērnus speciālajā skolā.Nevar un nevajag visus iekļaut!

  1
  1
 5. Kādus i…otus vai kaitniekus esam savēlējuši! Tukšpartejnieki nolāpītīe.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.