Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada izglītības nodaļu vadīs Baiba Šumina

Par Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāju kļuvusi Baiba Šumina, kura jaunajā amatā ir tikai trīs dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējā izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja pārgājusi uz darbu Jelgavas pilsētā. Jaunā vadītāja pedagogus uzrunāja Bauskas novada izglītības darbinieku konferencē pirmdien, 21. augustā, atzīstot, ka pirmajā reizē esot uztraukums.

«Līdz 1. septembrim palikušas deviņas dienas. Pārvēršot darba stundās – jaunais mācību gads ir 72 darba stundu attālumā. Augusts pārsteidz ne tikai ar dabas parādībām, bet arī ar lēmumiem un darbiem, bet novadā strādā lieliski pedagogi, direktori un kolēģi – ar darbiem tiksim galā,» sanākušos uzrunāja B. Šumina.

«Vide ir zināma. Izglītības nodaļā strādāju jau piekto gadu, izglītības sistēmā – 22 gadus. Strā-
dāju arī par struktūrvienības vadītāju pirmsskolas izglītības iestādē «Pasaulīte». Pašlaik prioritāte ir sākt mācību gadu. Jānodrošina vakances, lai arī direktori vēl nav prasījuši, ka vajadzētu atbalstu. Pašlaik cīnās paši. Vakances gan ir apkopotas. Tālākie plāni – trīs gadu laikā jāsakārto skolu tīkls, bet jāsagaida, kādas būs valsts nostādnes. Jāsāk darbs pie speciālo skolu apvienošanas, izveidojot vienu izglītības iestādi, kā to prasa Izglītības un zinātnes ministrija. Tie ir tādi lielākie darbi, ar kuriem jāsāk strādāt, lai arī laiks vēl ir,» «Bauskas Dzīvei» stāsta B. Šumina.

Vaicāta par to, kāpēc piekrita startēt konkursā uz izglītības nodaļas vadītāja vietu, viņa atzīmē gan pašas izaugsmes iespējas, gan iespēju palīdzēt. «Man patīk izaicinājumi. Patīk apgūt jaunas lietas. Iepriekšējais darbs – atbildība par pirmsskolas pedagoģiju un speciālo pedagoģiju – tā bija sirdslieta. Gribējās apgūt ko jaunu, un tagad nodaļas vadība ir tā sfēra, kur varēšu, papildinot jau esošās, iegūt jaunas zināšanas, kuras varēšu izmantot ne tikai pašvaldības izglītības iestāžu pilnveidošanā un atbalstīšanā, bet arī personīgajā profesionālajā izaugsmē,» tā jaunā izglītības nodaļas vadītāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Baibiņ, apsveicu tevi, ar, visnotaļ, atbildīgo darbu, galvenais nepazaudē savu cilvēcību, labestību un dzīves prieku, tas ir tikai amats. Lai tev, tiešām, veicās! Ja tu būsi ar un par skolām un bērnudārziem, mēs visi būsim ar tevi.

  37
  6
 2. Nu, Baibiņ, turies!
  Tu esi gudra un profesionāla, koleģiāla un atbalstoša, tāpēc no sirds turēšu īkšķus par to, lai Tev izdodas profesionāli izdzīvot šajā midzenī.

  20
  4
 3. Cien.pedagogs. Ar to midzeni domāts konkrēts objekts(ļoti ticams) vai tas tāds tēlains salīdzinājums(maz ticams).

 4. Veiksmi, spēku, izturību un reālu skatu uz iestādēs notiekošo! Tur ir daudz,ko rakt!

  10
  2
 5. kad izvirst liela daļa cilvēku, amatos, profesijās, kad profesija skolotājs vairs nav prestiža. Bet prestiža tā nav jau labu laiku, sākumā ar mazo atalgojumu sistēmā, bet vēlāk jau daudzo izglītības sistēmas “reformu” un pašu skolotāju dēļ, kuri savas vīsdegunības un skolot neprasmes dēļ profesiju daudzu acīs padarījuši par diagnozi. Nevar burtiski pārņemt citu valstu izglītības pieredzi, zinot, ka latvieša gēnos “sēž” kalpa gars, piedevām, tā sauktā demokrātija mums te knapi 30 gadus…. Jā, un tā izviršana, zivs pūšana parasti sākoties no galvgala un galvgalā mums Saeima, ministri….

 6. Likvidēs bez ierunām? Toties būvēs internātus, autobusu parkus, ceļus? Skolnieki arī kaut ko ēdamu ēdīs? Trīs reizes dienā internātos? Mācīs bez grāmatām? Audzēs klases līdz 40? Pieņems darbā 72 stundu “skolotājus” no ielas? Pielūgs ” kompetenču” čiku? Disciplīnu skolās ieviesīs? Pīpēt atļaus?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.