Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada jaunie ātrumlaivu piloti startē Lielbritānijā un Horvātijā

Vairāki Bauskas novada jaunie ātrumlaivu piloti piedalījušies Pasaules čempionātos – Lielbritānijā GT15 laivu klasē startēja Ralfs Zaharčenoks un Ardis Slakteris, savukārt «Formula Future» laivu klasē Horvātijā Bauskas novada ūdens motosportistu bija daudz vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākais no pasākumiem bija Pasaules čempionāts «Formula Future» laivu klasē, kas šogad notika Horvātijā. Latvija savulaik bija viens no pionieriem šajā sporta veidā, bet tagad ļoti nopietni sacensībām gatavojas arī citās Eiropas valstīs, un šeit konkurence nepārtraukti pieaug.

Vispirms Bauskas novada pārstāvji piedalījās Pasaules čempionātā GT15 laivu klasē, kas norisinājās Lielbritānijas pilsētā Oultonā 22. un 23. jūlijā.

Latvijas Ūdensmotosporta federācijas prezidents Atis Slakteris stāsta, ka sacensību apstākļi bija gana sarežģīti un bijusi pat doma atcelt braucienus. Reizē startēja Pasaules čempionāts OSY400 laivu klasē, un tur notika tikai viens brauciens, kamēr GT15 laivu klasē tomēr izdevās izbraukt trīs reizes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada jaunie piloti šoreiz palika ārpus goda pjedestāla. «Katram no mūsu pilotiem bija savas mazas problēmas, kas arī ietekmēja rezultātu,» atzīst A. Slakteris. Ardis Slakteris pirmajā braucienā finišēja ceturtais, bet otrajā tikai 11. vieta un trešajā braucienā piektā vieta – kopvērtējumā septītais. Ralfs Zaharčenoks divreiz bija piektajā vietā un vienu reizi sestais – kopvērtējumā piektā vieta. Sacensībās šoreiz dominēja Igaunijas sportisti, un uzvarēja igaunis Pauls Ričards Laurs.

Lielbritānijas čempionāta dalībniekiem turpinājumā sanāca diezgan sarežģīts ceļš uz nākamo sacensību vietu Horvātijas pilsētā Osijekā, kur no 26. līdz 30. jūlijam aizritēja Pasaules čempionāts «Formula Future» klasē. Un garais ceļš nebija vienīgā problēma.

«Pirmkārt – Osijeka neatrodas tuvu Latvijai un nav viegli sasniedzama. Vispirms lidojām uz Vīni, un tad piecu stundu brauciens ar autobusu, šķērsojot arī Ungāriju, līdz sacensību norises vietai Horvātijā. Jau pa ceļam izbaudījām tik lielu pērkonu un stipras lietusgāzes, ka autobusam bija apgrūtināta braukšana. Ierodoties sacensību vietā, bija skaidrs, ka ir iestājies «force majeure» dabas katastrofas dēļ. Dravas upē, kurā bija paredzētas sacensības, ilgstošā un spēcīgā lietus dēļ bija milzīga straume. Pacēlies ūdens līmenis aizskaloja un sabojāja sacensību infrastruktūru. Pa upi nemitīgi peldēja vētrās sagāztie koki un citi bīstami objekti. Ja parasti upē ūdens svārstības ir dažu centimetru robežās, tad šajās dienās ūdens pacēlās par gandrīz diviem metriem. Pateicoties sacensību organizatoram Davoram Hundičam, komandu pārstāvjiem un brīvprātīgajiem, nolēmām darīt visu, lai jauniešiem sporta svētki, pasaules čempionāts, notiktu. Nopirka un sameklēja jaunus boju stiprinājumus, salīmēja saplēstās bojas, pielāgoja starta/finiša plostu. Pārējā laikā apstākļi jau bija raksturīgi Horvātijai – silts un saulains,» stāsta A. Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās piedalījās 94 piloti no desmit valstīm. Oficiāli komandas trenere bija Ingrīda Slaktere, bet viņai palīdzēja bijušie pasaules čempioni šajā laivu klasē Toms Bundzinskis un Nils Slakteris.

Par pasaules čempioni 3. laivu klasē kļuva Alise Bundzinska. Savukārt vicečempionu titulus izcīnīja vēl trīs Latvijas izlases dalībnieki – Niklāvs Rimeicāns 5. laivu klasē, Ralfs Zaharčenoks 4. klasē un Jēkabs Kornis 3. laivu klasē. Latvijas čempionātā viņi visi pārstāv Bauskas novadu.

Komandu cīņā ar 1183 punktiem Latvijas izlase izcīnīja trešo vietu, atpaliekot no Čehijas izlases, kurai bija 1924 punkti, un Lietuvas izlases, kura izcīnīja 2030 punktus.

Foto: no albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.