Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā karantīnā aizsūtītas 37 klases

Skolu dzīvē patlaban aktualitāte ir izteikti augsta saslimstība ar «Covid». Pirmdien karantīnā atradās jau 37 Bauskas novada vispārizglītojošo skolu klases, informēja pašvaldībā. Savukārt Stelpes pamatskolā visi devušies mācīties attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stelpes pamatskolas direktore Dagmāra Venclova «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka pašlaik nav skolotāju, kas strādātu klātienē.

«Nav iespējams nodrošināt klātienes mācību procesu, ja deviņi pedagogi no četrpadsmit ir saslimuši. Tie skolotāji, kuri nav saslimuši, tiem pamatdarbavieta ir citā mācību iestādē, viņi var palīdzēt tad, ja noteiktajā dienā atrodas Stelpes skolā. Piemēram, mūzikas skolotāja var paņemt mācību stundas tieši trešdienās. Pamatskolas klasēs mums mācās 43 skolēni, bet pirmskolā – 24,» stāsta D. Venclova.

Viņa norāda, ka tiek darīts viss, lai 9. klase var sagatavoties eksāmeniem, neko nezaudējot. Pārējiem, izskatās, būs jāmācās vasaras brīvlaikā, spriež D. Venclova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas vidusskolas direktors Kārlis Kravis pirmdien informēja, ka pašlaik karantīnā ir 14 klases.

«Ir grūti prognozēt, cik ilgi strādāsim klātienē. Tas ir atkarīgs no cilvēku skaita slimnīcās. Skolotāji ir pielāgojušies. Slodze ir lielāka, ja tiek veidotas hibrīdstundas, kurās norit mācības skolēniem klātienē un attālināti. Nav daudz tādu klašu. Kā budžeta prioritāti šogad esam ielikuši datoru iegādi. Cenšamies audzēkņus neatstāt bez palīdzības,» saka K. Kravis.

Arī Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe apliecināja, ka aicinot skolotājus organizēt hibrīdstundas, bet pedagogiem nodrošināt šādas stundas ir ļoti sarežģīti. Viņa teic: «Ir bažas, ka skolotājiem tas varētu būt par daudz. Jūtam izdegšanu, palielinās saslimšana. Ilgi tā turpināties nevar.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Valsts ģimnāzijā pagājušajā nedēļā karantīnā devās trīs klases, bet tagad ceturtā klase devusies mācīties attālināti.

«Esam veikuši aptauju, skatījāmies, cik daudz skolēnu varētu nebūt skolā. Ja klasē ir 78% audzēkņu, nesūtām visu klasi karantīnā. Ļoti vērojam situāciju. Ja būs lielāks saslimušo skaits, noteikti skolēni dosies karantīnā,» stāsta L. Ģerģe,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Ģerģe norādīja, ka visās klasēs nodrošināt visas mācību stundas klātienē kļūst neiespējami. Pagājušajā nedēļā abas vēstures skolotājas bija saslimušas. Pedagogiem ir liela slodze. Ģimnāzijas direktore piebilst, ka neviens skolēns līdz šim nav lūdzis skolas palīdzību mājās nodrošināt viedierīces.

«Vecāki arī ir sapratuši, ka nu jau dators ir kā pildspalva, kas ir vajadzīgs bieži. Paldies vecākiem par sapratni! Labi, ka nav liels skaits to skolēnu, kam ir jāmācās attālināti,» uzskata L. Ģerģe.

Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva sacīja, ka līdz pirmdienai karantīnā bija četras klases. «Tā kā paštesti daudziem skolēniem uzrādīja pozitīvu rezultātu, tad, sākot ar otrdienu, vēl piecas klases dodas karantīnā. Tādējādi ar otrdienu attālināti mācās deviņas klases,» informēja V. Grigorjeva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Domāju, ka daļa vainas visam bardakam skolās un saslimšanas pieaugumam, tiešām ir uz vecāku sirdsapziņas. Viņi taču ir tik pārguruši, ka labprātāk laiž savas baciļainās atvases uz dārziņiem un skolām, ka tik pašiem nebūtu ar viņiem kopā jābūt. Tas pats attiecās uz attālinātu mācīšanos. Ja nebūtu to mūždien neapmierināto vecāku, tad šādā situācijā tikai loģiski būtu aiztaisīt skolas uz pāris nedēļām, lai tā zaraza nemaisās apkārt, bet izslimojas! Kā var būt tik stulbi un nesaprast, ka tos viņu mīluļus pieskata un māca ne jau bērni un pusaudži, kuri pārslimos vieglāk, bet pieaugušie. Un pārsvarā Latvijā tās ir pazīvojušas kundzītes ar paralēlu slimību buķeti. Nu, ko var darīt, ja normāls vīrišķis uz skolu strādāt neraujas dēļ zemā prestiža, atalgojuma un tā, ka neviens NORMĀLS vīrietis nespēs paciest ne visatļautību no tagadējo skolasbērnu puses, ne no viņu vecākiem. Tad nu atliek apmierināties ar padzīvojušajām kundzītēm un rēķināties, ka viņas slimos, bet piecietīs augstākminēto…

  11
  5
 2. Pusotru gadu nāvējošās slimības plosīšanās laikā neviens neslimoja. Tagad, kad novakcinēti 100 % pedagogu un daļa skolnieku, sākas masveida slimošana.

  21
  7
 3. Pielauju iespeju,ka tas viss tiek darits,lai vecaki skrietu potet savus bernus.Statistika jadzen uz augsu un neviens jau taa isti nezin uz ko tiek testeti visi,pluss vel kludainie testi.Cik gadijumi nav dzirdeti,ka pilnigi veselam bez simptomiem cilvekam,tests uzrada pozitivu.Pietiek spidzinat savus bernus un nekadas maskas skola,lai berni brivi elpo.

  20
  11
 4. Ko var ākstīties ar to vīrusu, visas mācību iestādes jāpārvērš digitālās skolās, mācību iestāžu ēkas jāatdod aizsardzības ministrijas pakļautībā, būs skolu ēkās jaunkareivju kazarmas, audzināsim spēcīgus un veselīgus Tēvzemes aizstāvjus! Tad nebūs neviens nopuņķojies ar nieka vīrusiem!

  2
  11
 5. Сагласно на все сто працентов кокой толк от этой вакцыны

  9
  7
 6. Omikrons ir lipīgāks, bet ne tik nāvējošs, tapēc vairāk saslimušo.
  Vecākiem ir jāstrādā, nevar būt ar bērniem kopā ikdienas, lai jums pensijas varētu samaksāt.

  7
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.