Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā lielākā interese par atbalstu malkai bez čeka

Kopš 1. oktobra visā Latvijā iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties valsts energoresursu atbalstam elektroniski vietnē “epakalpojumi.lv” vai klātienē pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai palīdzētu iedzīvotājiem energoresursu sadārdzināšanās laikā, izmaksu daļējai kompensēšanai no valsts budžeta ir novirzīti vairāk nekā 400 miljoni eiro. Aptaujātie iedzīvotāji pagaidām vēl ir neziņā par apkures rēķiniem, bet cer, ka valsts atbalsts palīdzēs.

“Neko taustāmu vēl neesmu redzējusi. Ja piešķirs būs labi, ja, nē, tad maksāsim, kas gan cits atliek. Gan jau norēķināsimies, mazāk kam citam tērēsim, gardam kumosam naudu “nogriezīsim”,” teic baušķeniece Lolita Bērziņa.

Atbalsts tiem, kuri izmanto centrālo apkuri, dabasgāzi un elektrību, būs automātisks. Tā apmēru varēs redzēt ikmēneša rēķinos par komunālajiem pakalpojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā līdz 6. oktobrim bija reģistrēti 1243 iesniegumi apkures pabalstu saņemšanai, no tiem vairāk kā puse iesniegti elektroniski, bet pārējā klātienē, portālu informēja pašvaldībā. Lielākā interese viennozīmīgi ir par atbalstu malkai, kas iegādāta bez čeka. No minētajiem 1243 iesniegumiem 1191 pieteikums bijis par atbalsta veidu “malka bez čeka”.

Bauskas novada domē norādīja, ka vienots informācijas tālrunis šim mērķim nav izveidots. Iedzīvotāji var zvanīt un konsultēties visos Bauskas novada valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, apvienību pārvaldēs un pagastu nodaļās.

“Šobrīd daudz jautājumu nav. Novada ļaudīm ir problēmas ar nesakārtotu īpašumu dokumentāciju un neprecīzi norādītu informāciju čekos, kas apgrūtina pieteikumu iesniegšanu,” situāciju raksturoja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu daļēju kompensāciju par malkas, brikešu vai granulu iegādi, ja ir čeks, ir jāuzrāda divu veidu dokumenti: mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments, ja informācijas nav Zemesgrāmatā, un maksājumu apliecinošs dokuments par kurināmā iegādi. 

Ar noslodzi pašvaldība pagaidām veiksmīgi tiek galā. Atsevišķas nodaļa vai amata vietas nav veidotas, datu apstrādi veic darbinieki apvienību pārvaldēs un pagastu nodaļās. Ja šķitīs, ka darba ir tik daudz, ka tas traucē tiešo darba pienākumu veikšanai, pieteikumu datu apstrādei piesaistīs vēl citus kolēģus, norādīja pašvaldībā.

Vaicājot, vai par šo darbu paredzēta atsevišķa samaksa, pašvaldībā precizēja, ka likumā “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likums” noteikts, lai daļēji kompensētu administratīvās izmaksas, kas pašvaldībām radušās laikposmā no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. jūnijam, valsts kompensē pašvaldībām astoņus eiro par iesnieguma reģistrāciju un izskatīšanu. Mērķdotāciju, kas paredzēta administratīvo izmaksu segšanai, pašvaldība izlieto pakalpojuma nodrošināšanā iesaistīto darbinieku atlīdzībai, darba vietas ierīkošanai minētajiem darbiniekiem, kā arī tehnikas un aprīkojuma iegādei.

Pieteikums pašvaldībai ir jāizskata 30 dienu laikā, bet plānots, ka lēmumus Bauskas novada dome sāks pieņemt jau nākamnedēļ. Pirmie pabalstus saņems tie, kuri attiecīgi bija vissavlaicīgāk tos iesnieguši.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Tas taču tāpēc, mūsu pusē nekādus. Pirkumu apliecinošus dokumentus nedod. Tāda tradīcija . Ja prasīsi-tad būs krietni dārgāk. Vai arī nevedīs vispār.

  13
 2. Šogad dabūju par 311 + PVN un vēl atsevišķi jāmaksā par transportu, kas arī kāpis 2 x. Tātad cenas pieaugums ir apmēram 100% . Tā rezultātā pēc Kariņa shēmas man kompensēs 5 EUR par katru paleti. No tā var secināt: 1) Valsts spiež cilvēkus pirkt granulas bez čekiem, 2) Nopelnīs tas, kas nošmauksies un sarunās rebes , 3) Ja Tu esi ieguldījis laiku un no tālākas vietas sameklējis lētākas granulas, tad “pats muļķis”, jo transportu nekompensē.

 3. tiesi taa, brikesu vedejs menesi atpakal pateica, a gribat ceku -12 procenti klaat. taa vinam vel maksaja tonna brikesu 360 eur, bet ja grib čeku, 40 eur klat! sanak 400 . nopirku Mjai un darzam tonnu pa 390 eur. ar visu ceku. luk, tad kada starpiba tur sanak atbalstam??? rupji rekinot- Kapeikas,., ))))

 4. diez, valdība ilgi domāja, ka tie, kuri neskaitās priviliģēto kārtā, to, kam apkures pabalsts pienākas automātiski, vienkārši nolād valsti un valdību, par “viedo Zālamana lēmumu” pieņemšanu. Tie nav cilvēki, kas pēdējo centu jau pavasarī atdeva malkas iegādei, krātu visu iepriekšējo gadu? Tie nav cilvēki, kuri mājokļus apsilda ar sašķidrināto gāzi, oglēm vai cita veida kurināmo, par ko atbalsts nepienākas. Tie nav cilvēki, kuri izmanto siltumsūkņus, bet dzīvoklī ‘uztur tik zemu temperatūru, ka nekāds atbalsts nepienākas. Kā tas viss izskatās uz to rēķina, kuri saņems atbalstu automātiski, vai tie citi nodokļus nemaksāja? Ja nemaksāja, tad VID tūkstoši ierēdņu ar visu vadītāju “jāpārstrādā ziepēs”

  3
  1
 5. bet tiem, kuri ierēdņu un valdības ieskatā spējīgi organizēties protestam. Bailes tomēr, ka Rīgas vai citas “valsts pilsētas” mikrorajonu iedzīvotāji izies ielās, lielas bailes….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.