Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība izsūtījusi NĪN maksāšanas paziņojumus; šogad paredzēts iekasēt 4,19 miljonus eiro

Bauskas novada dome izsūtījusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumus par 2023. gadu. NĪN, kā ierasts, var samaksāt visu uzreiz vai pa daļām, un pirmais maksāšanas termiņš ir 31. marts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē precizēja, ka līdz ceturtdienai, 9. februārim, sagatavoti un nosūtīti ir 21 639 maksāšanas paziņojumi, tostarp elektroniski – 6328. Tas ir 29% no kopēja maksāšanas paziņojumu skaita. Jau vairākus gadus pašvaldība izmanto ārējo pakalpojumu sniedzēju, šoreiz līgums par maksāšanas paziņojumu nosūtīšanu noslēgts ar AS „Unifiedpost”. “Šobrīd izmaksas nav precīzi zināmas, jo vēl nav saņemts rēķins no uzņēmuma par pakalpojuma sniegšanu,” paskaidroja pašvaldībā.

Bauskas novada pašvaldības budžets 2023. gadam vēl nav apstiprināts, taču provizoriski NĪN ieņēmumos šogad plānots iekasēt aptuveni  4,19 miljonus eiro.

Ja NĪN maksātājs paziņojumu nebūs saņēmis līdz 15. februārim, saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” mēneša laikā par to rakstiski jāinformē pašvaldība. Svarīgi – pat ja paziņojums nav saņemts, NĪN maksātājs saskaņā ar šo likumu ir atbildīgs par pilnīgu nodokļa nomaksāšanu noteiktajā laikā un, iestājoties nodokļa nomaksas termiņam, nav tiesīgs aizbildināties, ka maksāšanas paziņojumu nesaņēma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja nodokļa maksātājs nav deklarējis dzīvesvietu likumā noteiktajā kārtībā un nav paziņojis nodokļu administrācijai adresi, kurā viņš ir sasniedzams, tad paziņojumu par administratīviem aktiem saistībā ar nekustamā īpašuma nodokli, kas izdoti pēc taksācijas gada 15. februāra, pašvaldība izvieto savā tīmekļvietnē, norādot vietu, kurā nodokļu maksātājs ar to var iepazīties.

Visērtāk NĪN ir nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv, kur ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija.

Tāpat tas izdarāms Bauskas novada administrācijas kasē Bauskā, Bauskas novada pagastu nodaļu kasēs, vai kādā no Bauskas novada pašvaldības norēķinu kontiem, portālā www.latvija.lv e-pakalpojumā „Nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa tiešsaistē”, “Maxima” veikalos vai VAS „Latvijas Pasts” pasta nodaļās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NĪN var maksāt avansā, samaksājot visu aprēķināto summu gan par ēkām, gan par zemi līdz pirmajam maksājuma termiņam, vai pa daļām līdz norādītajiem termiņiem. NĪN maksājuma termiņi 2023. gadā ir 31. marts, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris.

Bauskas novada domē informēja, ka Bauskas novadā visbiežāk iedzīvotāji izvēlas maksāt pa ceturkšņiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. vien valsts pilsonim tieši tāpat kā ārzemniekam jāmaksā par to zemes pleķīti, kur savu gultu novietot un bērnus uzaudzināt. Pat tā septiņas pēdas zemes kapos bija vēlme aplikt ar nodokli, tad varbūt mums tik slikti iet, salīdzinot ar kaimiņiem, kur vismaz kāds gabaliņš zemes par brīvu pienākas katram pilsonim

  19
  2
 2. Pārsteigums! Siltumtīkliem tagad jāmaksā atsevišķi, (kooperatīvs) arī par rēķina sastādīšanu jāmaksā, par ūdens rēķinu jāmaksā. Visiem jāmaksā, īpašuma nodoklis arī. Drīz jau par katru pozīciju rēķinā būs jāmaksā visiem un visur un par naudas pieprasīšanu izrakstīs rēķinu. Veikalos arī par čeka izdrukāšanu arī būs jāmaksā, vai? Rīgā, par laimi, līdz šim, kaut kā, visu var samaksāt vienā rēķinā, gan kooperatīvam, gan Namu pārvaldniekam, par rēķina izrakstīšanu līdz šim vēl nepieprasīja samaksu.

 3. Žurnālisti, parādiet un salīdziniet, cik NIN maksā mūsu tuvākie kaimiņi. Laikam jau nedrīkst, jo kā vienmēr Latvija izceļas uz kaimiņu fona .

  10
 4. Man ir tāds jautājums,kāpēc man pašai jāmeklē nekustāmā īpašuma nodokļa aprēķins,ja es to neesmu saņēmusi.Uzskatu,ka tā ir tā pašvaldībs darbinieka kļūda,ka viņš man to nav atsūtījis,nav pārbaudījis,vai visiem klientiem šie paziņojumi nosūtīti.Gālu galā,tas ir viņa darbs par ko viņš saņem darba algu.

 5. Brīžiem runā par NĪ nodokļa celšanu, zondē, tā droši vien būs nākošā “reforma”. Reforma ar mērķi piespiest pārdot īpašumus. Tā teikt, konsolidācija un skandinavizācija, īpaši lopkopības reģionos. Vēl nevar saņemt dūšu mūsu maigie priekšvēlēšanu dūdotāji.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.