Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība Malinai dāvinās vēl vienu autobusu

Bauskas novada domes ārkārtas sēdē ceturtdien, 17. augustā, deputāti atbalstīja lēmumu par finanšu līdzekļu piešķiršanu ziedojumam Malinas pašvaldībai Ukrainā, informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«7. augustā no Malinas pašvaldības saņemta vēstule ar lūgumu rast iespēju sniegt humanitāro palīdzību. Ukrainā turpinās karš, kā rezultātā Malinas vietvaras budžets ir nepietiekams, lai varētu nodrošināt visas sociālās vajadzības. Ievērojot minēto, Malinas pašvaldībai tās funkciju nodrošināšanai ir nepieciešams autobuss,» saņemto vēstuli ieskicē Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka, pamatojoties uz Pašvaldību likumu un Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu, pašvaldībai ar domes lēmumu ir tiesības dāvināt (ziedot) finanšu līdzekļus vai mantu Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam.

Deputāti vienprātīgi atbalstīja 18 750 eiro piešķīrumu no pašvaldības 2023. gada budžeta līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem autobusa iegādei Malinas pašvaldībai. Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs informēja,  ka iecerēts autobusu Malinai nogādāt līdz mācību gada sākumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piesaistot novada jauniešu organizāciju «Laiks jauniešiem», tiks sarūpēta humānā palīdzība, kuru ar autobusu nogādās sadraudzības pilsētas Malinas iedzīvotājiem.

Jāatgādina, ka Bauskas novada pašvaldība 2022. gada 4. jūnijā noslēdza sadraudzības līgumu ar Malinas pašvaldību Ukrainā ar mērķi stiprināt savstarpējās attiecības starp tautām, reģioniem un pašvaldībām un sekmēt produktīvas, daudzpusīgas un izaugsmi rosinošas sadarbības attīstību starp vietējām kopienām. 

Līdz šim Bauskas novada pašvaldība kā mantisko ziedojumu Malinai nogādājusi divus apkures katlus un dīzeļģeneratoru. Tāpat pērn tika pieņemts lēmums par 20 000 eiro piešķīrumu autobusa iegādei, kas, ar humāno palīdzību piepildīts, tika arī nodots sadraudzības vietvarai Ukrainā.

Foto: No arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Pirmajiem 4 komentētājiem
  Būtu kaunējušies kaut ko tādu skribelēt.
  Priecājieties ka pie mums nav kā Ukrainā ,

  11
  19
 2. Pirmais autobuss tika piepildīts ar humāno palīdzību, nevis humanitāro. Humanitārā palīdzība būtu grāmatas un mācību līdzekļi, nevis pārtika, apģērbs utt.

  6
  1
 3. Kad esi piesūcies pie nodokļu maksātāju naudas, tad dāvināt var visiem! Cik no deputātiem dāvinātu no saviem līdzekļiem? Ceļus Bauskas novadā nevar sakārtot gadiem, bet ukropiem pilnus autobusus dāvina! Šos parazītus deputātus jāsauc pie kriminālatbildības.

  20
  6
 4. Ja var uzdāvināt tad noteikti vajag dāvināt!Pašiem,kad bij grūti laiki,arī brālīgie zviedri taču sadāvināja visvisādus autobusus.

  7
  2
 5. Un tai pašā laikā skolniekiem ekskursijas ir jāmaksā par autobusu, jo pašvaldībai nav ko iedot bērniem ekskursijas aizbraukt! Par dziesmu un deju svētkiem man liekas, ka bija līdzīga situācija – pašvaldībai nav autobusu ko izsniegt! Bet ukraiņiem ziedot atrodas! K A U N S!!!

  13
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.