Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība meklē nometņu organizatorus latviešu un ukraiņu bērniem

Lai palīdzētu Ukrainas bērniem un jauniešiem, kuri apmetušies Latvijā, apgūt valsts valodu, valdība pašvaldībām piešķīrusi finansējumu vasaras nometņu organizēšanai. Bauskas novada pašvaldība izsludinājusi atklātu konkursu nometnes organizēšanai latviešu un ukraiņu bērniem projektā “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm”. Konkursā līdz 15. jūlijam aicinātas pieteikties biedrības, nodibinājumi, nevalstiskās organizācijas un citas juridiskās personas, kas līdz 31. augustam var noorganizēt nometni latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem no 1. līdz 12. klasei, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai palīdzētu Ukrainas bērniem un jauniešiem apgūt mūsu valsts valodu, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidot komunikācijas un saskarsmes prasmes gan latviešu valodas apguves nodarbībās, gan daudzveidīgās radošajās norisēs un aktivitātēs, konkursa nolikums paredz, ka pusei nometnes dalībnieku ir jābūt bērniem un jauniešiem no Latvijas, otrai pusei – bērniem un jauniešiem no Ukrainas.  

Nometņu organizētājs var būt gan pašvaldību dibinātas iestādes, gan biedrības un nodibinājumi, gan nevalstiskās organizācijas un citas juridiskas personas. Viens nometņu organizētājs var īstenot vairākas nometnes.

Finansiālu atbalstu iespējams saņemt gan dienas, gan diennakts nometņu organizēšanai ar īstenošanas laiku līdz 31. augustam. Nometnes var tikt organizētas gan telpās, gan ārpus tām. Nometnes darbības ilgums – no sešām līdz desmit dienām. Dienas nometnes programmas ilgums ir vismaz sešas stundas dienā. Nometnes saturs tematiski un mērķtiecīgi jāveido tā, lai tas sniegtu atbalstu bērniem un jauniešiem valsts valodas prasmju apguvē un pilnveidē, pilnveidotu komunikācijas, sadarbības un sociāli emocionālās prasmes, veidotu bērnu un jauniešu fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida paradumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometnes dalībnieku mērķgrupa ir Ukrainas bērni un jaunieši, kuri reģistrēti Valsts izglītības informācijas sistēmā, kā arī tie, kuri līdz šim mācījušies attālināti Ukrainas izglītības iestādēs, bet 2022./2023. mācību gadā uzsāks mācības Latvijas izglītības iestādēs, un Latvijas skolēni no 1. līdz 12. klasei.

Bērnu nometnes jāorganizē, ievērojot Ministru kabineta 2009. gada 1. septembra noteikumos Nr. 981 “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība” noteiktās prasības. Nometnēm jābūt reģistrētām un saskaņotām bērnu nometņu datubāzē www.nometnes.gov.lv, nometņu vadītājiem jābūt derīgai nometnes vadītāja apliecībai.

Svarīgi ņemt vērā, ka, organizējot nometni, jāievēro arī Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumu Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 120. punkts: “Bērnu nometnes organizēšanā ievēro piesardzības pasākumus, kas noteikti Valsts izglītības satura centra vadlīnijās bērnu nometņu organizētājiem. Bērnu nometnē ir noteikta atbildīgā persona un izstrādāta procedūra rīcībai, ja nometnes dalībnieku vai darbinieku vidū konstatēta saslimšana ar Covid-19.” Vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem atrodamas vietnē www.nometnes.gov.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka nometnes organizēšanas izdevumus finansē no valsts budžeta līdzekļiem, taču jāņem vērā, ka plānotais finansējums par viena dalībnieka dalību 6–10 dienu ilgā nometnē nedrīkst pārsniegt 20 eiro dienā vai 40 eiro dienā par vienu dalībnieka dalību diennakts nometnē.

Pieteikuma dokumentus nometņu organizatori konkursam var iesniegt Bauskas novada domē Uzvaras ielā 1, Bauskā, vai pasta sūtījumā, adresējot Bauskas novada domei Uzvaras ielā 1, Bauskā, Bauskas novadā, LV-3901, vai arī elektroniski kā elektronisku dokumentu uz e-pastu: pasts@bauska.lv .

Lai iegūtu papildu informāciju, interesenti var sazināties ar Bauskas novada pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta jaunatnes nodaļas vadītāju Līgu Briģi pa tālruni 25679965 vai e-pastu:  liga.brige@bauska.lv

Ar konkursa nolikumu var iepazīties pašvaldības mājaslapā. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 20. jūlijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. hahaha vasaras vidu kautko sak meklet—kamer atradis kamer pienems bus jau oktobris

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.