Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība pievienosies tīmekļvietņu vienotajai platformai

Piektdien, 31. martā, Bauskas novada pašvaldība pievienosies valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotajai platformai. Tādējādi iedzīvotājiem informācija turpmāk būs pieejama mūsdienīgākā un ērtāk lietojamā vietnē www.bauskasnovads.lv, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pilna satura pārnešanas tiks slēgtas visas četras iepriekšējās mājaslapas: www.bauska.lv; www.iecava.lv; www.rundāle.lv un www.vecumnieki.lv. 

“Atšķirīgs saturs – vienota pieeja” – šāds sauklis raksturo Valsts kancelejas izstrādātās platformas būtību. Visās, šobrīd jau vairāk nekā 113 valsts un pašvaldību tīmekļa vietnēs, kas izvietotas vienotajā platformā, saturs izkārtots vienādi, tādējādi palīdzot lietotājiem atpazīt vietnes piederību valsts pārvaldei un vieglāk orientēties saturā. Vietņu dizains nodrošina ērtu lietošanu no dažādām ierīcēm un pieejamību cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Bauskas novada domē skaidroja, ka jaunās mājaslapas ieviešana notiek projekta “Valsts un pašvaldību tīmekļvietņu vienotajai platforma” ietvaros. Projekta īstenošanas laikā visas izmaksas, t. sk. uzturēšanas izmaksas sedz Valsts kanceleja no projekta līdzekļiem. Savukārt, projektam noslēdzoties, uzturēšanas izmaksas visi dalībnieki segs kopīgi, atkarībā no kopējā projektā iesaistīto dalībnieku skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tīmekļvietņu vienotās platformas (TVP) mērķis ir gan radīt centralizētu valsts pārvaldes iestāžu mājaslapu pārvaldības platformu, kas nodrošinātu informācijas vienkāršāku un saprotamāku pieejamību, gan uzlabot to piekļūstamību visām sabiedrības grupām, ieskaitot personas ar invaliditāti. Tāpat pievienošanās platformai paredz efektīvu resursu izlietojumu tīmekļvietņu pārvaldībā, izmantojot vienotu satura vadības sistēmu un centralizētu tehnisko atbalstu un uzturēšanu, kā arī decentralizētu satura veidošanu un administrēšanu. TVP piedāvā iestāžu oficiālo vietņu veidošanu, izmitināšanu, uzturēšanu, atjaunināšanu un drošības pārvaldību, izmantojot vienotus risinājumus. Vietnes tiek veidotas pēc vienota principa, tādējādi veidojot iedzīvotājiem atpazīstamu vidi informācijas ieguvei.

Bauskas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un ņemt vērā, ka sākotnēji atsevišķa informācija var tikt attēlota nekorekti. Par neprecizitātēm un tehniskām problēmām lūdz ziņot, rakstot uz e-pasta adresi prese@bauska.lv.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Beidzot kaut kas apsveicams notiek, ko varētu nosaukt par reformas pozitīvo ieguvumu. Jautājums, kāpēc citās jomās klājas daudz grūtāk un pat smagi?

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.