Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība plāno apstiprināt jaunus noteikumus par mājdzīvnieku turēšanu

Bauskas novada domes sēdē 28. jūlijā deputātiem būs jāskata saistošie noteikumi «Par mājas/istabas dzīvnieku turēšanu Bauskas novadā». Noteikumus skatīja arī sociālā un veselības komitejas sēdē un vides un attīstības komitejas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredz, ka suņus jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra mājas/istabas dzīvnieku reģistra datubāzē ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, bet brīvprātīgi var reģistrēt arī seskus un kaķus.

Ja kaķim vai seskam nav implantēta mikroshēma, atrodoties ārpus tā īpašnieka īpašuma vai valdījumā esošās teritorijas, jābūt apliktai kakla siksnai, uz kuras norādīts dzīvnieka īpašnieka tālrunis. Šādi noteikumi paredzēti, lai jebkura noklīduša dzīvnieka saimnieks ir atrodams un identificējams.

Saistošajos noteikumos norādīts, ka nekustamā īpašuma pārvaldītāji, lietotāji vai apsaimniekotāji savā teritorijā nepieļauj klaiņojošu mājdzīvnieku uzturēšanos, kā arī mājdzīvniekiem paredzētā ēdiena novietošanu koplietošanas telpās vai sabiedriskās vietās, izņemot īpaši ierīkotās un iezīmētās vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Personām, kas speciāli ierīkotās un iezīmētās vietās baro mājdzīvniekus, jānodrošina barošanas vietu sakopšana. Dzīvojamo māju tuvumā atļauts izmitināt bezsaimnieka sterilizētu kaķi, ja tiek nodrošināta tā labturība un identifikācija.

Mājdzīvnieka īpašniekam vai turētājam būs pienākums nekavējoties ziņot Bauskas novada pašvaldības policijai par mājdzīvnieka pazušanu. Tāpat nedrīkstēs pieļaut, ka mājdzīvnieki piemēslo dzīvojamo un sabiedrisko ēku telpas, būs jānodrošina mājdzīvnieku atstāto ekskrementu savākšana pastaigā ārpus nekustamā īpašuma, kurā tas tiek turēts, un jāizmet tos atkritumu tvertnēs.

Mājdzīvnieki nedrīkstēs atrasties iestādēs un sabiedriskajās ēkās, izglītības iestāžu teritorijās, stadionos un sporta laukumos, bērnu atpūtas un rotaļu laukumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ievainotu mājdzīvnieku vai mājdzīvnieku līķi publiskās vietās Bauskas novada administratīvajā teritorijā jāziņo pašvaldības policijai vai arī dzīvnieku ķērājam, ar kuru pašvaldība ir noslēgusi līgumu.

Abās komiteju sēdēs deputāti balsoja par saistošo noteikumu virzīšanu uz domes sēdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Jā,Bauskas novadā tik tālu viss sakārtots,ka jāķeras pie trīs novada sesku labturības nodrošināšanas.

  18
  4
 2. bet par kaķiem, kā kaimiņiene teica- viņas kaķītis mājās nekakājot- pareizi, tas rāpjas pāri žogam uz kaimiņu īpašumu, tur tikko ierīkotas dobes ar mīkstu, uzirdinātu zemīti, mincim īstā vieta, ne jau zālājā, kas duras dibenā kakās. Un ja šādi kaimiņu kakātāji ik dienas ne viens vien apmeklē dārzu, tad brīžam rokas nolaižas un gribas ņemt plinti rokās, bet kaķīši taču mīļdzīvnieki, arī tie, kuri bariem klīst apkārt kādam taču pieder?

  13
  3
 3. Nu,ļoti pareizi darīs,sen jau to vajadzēja.Tā visi ir tādi suņu mīļotāji,bet,kad aiz suņa jāsavāc izkārnījumi,tad to nedara,pie mājas nav bērniem kur spēlēties,viss suņu piekakāts.reizēm izskatās tāa,ka mēs nedzīvojam pilsētā daudzstāvu namos,bet kaut kādā sādžā,kur pilns ar suņiem.Tāpat ir novērots,ka ir tādi suņu mīļi,kuri atbrauc uz Bausku,izved no auto suni prāva teļa lielumā,un staigā gar daudzdzīvokļu māju,lai suns tur nokārtojās- bet savākt aiz viņa nemaz netaisās. Tāpat trepju telp”as,palaiž savu kaķi it kā laukā,līdzi neseko,bet tas kaķis visu izdara turpat kāpņu telpā,un atkal nav neviens,kas savāc visu to,nemaz nerunāajot,ka tā telpa drausmīgi smird. Jaa cilvēks turaa suni vai kaķi,tad lai tas nav apgrūtinājums pār’jiem.

  18
  2
 4. viens ir Bauskas novadā un otrs ir Pilsētā Bauska ,Iecavā. Vai tad Bauskas novada pieņemtie noteikumi būs pārāki par Latvijas valsts normatīviem ??? Kur ir garantija,ka pa pilsētu staigājoš dzīvnieks aar siksniņu ap kaklu nav traks vai citādi slims. Es eju pa pilsētu un manu bērnu saskrāpē kaķis,kas atbildēs,ja vēl trakuma sērga būs,man taču to kaķi nenoķert??? Tātad man būs jāiesūdz tiesā pašvaldība,jo tā izdevusi normatīvu,kas nav par labu iedzīvotājiem. Varbūt izdodat noteikumus,kur es varu kādu iepļaukāt,bet man par to nekas nebūs,ja jau jūsu noteikumi ir augstāk stāvoši par Latvijas valsts normatīviem.

  4
  3
 5. Vai cien deputāti nav uzņēmušies par daudz vai arī vispār nav tēmā…? Latvijā jau ir saistošas Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai
  (Noteikumu nosaukums MK 30.06.2009. noteikumu Nr.669 redakcijā)…

  10
  1
 6. Nu tie jau sarakstīti 2009 gada.Kā tagad saka-morāli novecojuši.Politiskā situācija cita,prioritātes citas,nu un galu gala kaut kas jau jādara.Ikvienam četrkājainajam būs just kurs te pilsētā saimnieks!Izlaidusies te galīgi,saproties!

  5
  2
 7. Noteikumi paliek noteikumi!Tagad jau saimnieks vairs man pa tukšo skraidīt nelaiž,esot jākrāj tauki ziemai,apkure būšot dārga.Pa krieviski riet ar vairs neesot ieteicams,šprices ar salaiduši ,ka visa pakaļa stīva.Kur tie laiki kad varēja izmilet klibo kuci,kura dzīvo pie upes,tagadiņ ņēma un no sterilizēja,nu bet-kā ir tā jādzīvo…

  4
  1
 8. viens te, latviešu skolās gājis, latviski lasīt protošs, bet latviski rakstīt negribošs, jo tā ir zemākas rases valoda, var izpausies portālā, bet BDz to mierīgi pieļauj.

 9. Ir laikam pašvaldības policijai līgums ar kaķu un suņu denacifikatoriem. Kur problēma? Nav ausvaisa, uz galīgo risinājumu. Vispārējā tendence velk uz cilvēkiem attiecināt to pašu, īpaši uz nepotētajiem.

  5
  1
 10. Kā tad ar dzīvnieku tiesībām? Dzīvnieku deinstualizācijas objekti par miljoniem netiks būvēti? Un kā ar Bauskas pilsoņiem-krauķiem? Kas par tiem atbild? Dome vai arī katram Bauskas iedzīvotājam ir savs domājamais krauķis? Tapat kā domājamie pagalmi, iebrauktuves? Un eži? Kā ar tiem?

  3
  1
 11. Tu un tavi bērni- neaiztieciet katru uz ielas satiktu kaķi, un neviens jūs neskrāpēs .Kaķi jau no svešiem cilvēkiem bēg. nevis skrien virsū , laikam nevienu dzīvu kaķi neesi sastapusi, tāpēc tāda dīvaina filozofija.

  4
  1
 12. Tikai lai ieplāno miskastes, kur mest suņu kakas, jo tās ir ļoti retās vietās un nav kur iemest maisiņu. Daudzi garāmejot met pie pudelēm, jo tā ir ērti, ja blakus atkritumu tvertnei būtu suņiem domātās, tad tā nebūtu. Pats vairākas reizes apsaimniekotājam esmu lūdzis, lai Salātu ielā uzliek miskastes, bet par solījumiem tālāk nekas nenotiek.

 13. suņus, izskatās, ved no tālienes, lai staidzinātu gar tavas daudzstāvenes logiem, bet ne jau suņi, bet tavs kaķītis nokārto gan “lielās”, gan “mazās” vajadzības bērniem domātajā smilšu kastē un kaimiņa runcis labprāt “atzīmējas” pie tavām durvīm, jo aiz tām taču mīt tava kaķenīte, kuru tu izlaid aiziet līdz smilšu kastei….

  4
  1
 14. Atbildēšu tam,kurš te ironizē par,to,ka suns tiek atvests no tālienes,lai pastaigātu gar māju speciāli – nu tad atbildu,šodien pati savām acīm redzēju ,ka sieviete vadāja savu suni gar māju,nesavāca aiz suņa,ja ko saka,ignorē,vai tēlo,ka nesaprot,pavadāja tiešā vārda nozīmē,riņķī ap māju,iekāpa busiņā it kā nekas nebūtu noticis.Nesaprotu tos cilvēkus,suni var izvadāt pa darīšānām ārpus pilsētas,nevis vadāt kakināt gar dzīvojamām mājām pilsētā. Neiedomājami egoisti,ne cilvēki,viņiem ne parasta cilvēcība,ne likumi neekstistē.Murgs!!

 15. Inguci, vai tad tiešām nesaprati, ka tā bija policijas operācija ar policijas suņa iesaistīšanu, iespējams, tavā mājā mīt tādi, ko meklē ar policijas suni un tur ir tāpat kā ar mediķiem “nozieguma vietā”, arī aiz viņiem “paliek” daudz izmantotu mantu….

  1
  2
 16. Ir cilvēki, kas piestāj pie Kvēles un izved suni no auto parkā nokārtoties. Te pietiek ar vietējiem suņiem aiz kuriem neviens nesavāc! Ir taču zaļumi kur cilvēki ikdienā nestaigā, pat ar visiem soliņiem lai pasēdētu. Bet tur garlaicīgi, nav ar ko paklačoties!

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.