Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldībai nodod valsts vietējā autoceļa posmu Rundāles pagastā

Ministru kabinets 27. jūnijā atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto priekšlikumu par vietējā autoceļa Rundāles pagastā nodošanu Bauskas novada pašvaldības pārziņā, portālu informēja SM komunikācijas nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība savā īpašumā pārņems valstij piederošo valsts vietējā autoceļa V1031 posmu Pilsrundāle-Ādžūni, kas atrodas Bauskas novada Rundāles pagastā, lai turpmāk minētais posms būtu pašvaldības apsaimniekošanā.

SM pārstāve Baiba Gulbe precizē, ka autoceļa V1031 visa ceļa kopgarums ir 11,1 km, savukārt pašvaldībai tiek nodots tikai minētās brauktuves sākuma posms km 0,000-0,790 (km 0,00 – 0,32 asfaltbetona segums; km 0,32 – 0,79 grants segums). Saskaņā ar uzņēmuma “Latvijas valsts ceļi” sniegto informāciju, minētajam autoceļam pārbūves darbi laika posmā  2023. – 2025. gadam nav plānoti. Vienlaikus autoceļa grants posmam tiek veikti ceļa seguma līdzināšana darbi (atbilstoši “C” uzturēšanas klasei). Ņemot vērā ierobežoto ikdienas uzturēšanas darbiem paredzēto finansējumu, no ikdienas uzturēšanas līdzekļiem papildus ieguldījumi V1031 ceļā nav paredzēti.

Valsts vietējā autoceļa V1031 “Pilsrundāle – Ādžūni” posms, Rundāles pagastā šķērso Rundāles pils apbūves ansambli, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas Nacionālajā sarakstā. Autoceļam piegulst pašvaldības nekustamie īpašumi, kuros tiks veikta būvniecība. Būvniecības laikā plānota inženierkomunikāciju un veloceļa izbūve autoceļa zemes nodalījuma joslā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valstij piederošos nekustamos īpašumus – vietējās nozīmes autoceļus – SM nodod pašvaldību īpašumā, lai tādējādi pašvaldības varētu īstenot to autonomās funkcijas, piesaistīt Eiropas savienības finansējumu ceļu uzlabošanai, kā arī radīt novadā darbavietas un veicināt privāto investīciju piesaisti.

Satiksmes ministrijā skaidroja, ka pašvaldību pārziņā nododot vietējās nozīmes ceļus, SM piešķir vietvarām papildu mērķdotācijas finansējumu 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš iepriekš “Bauskas Dzīvei” apliecināja, ka pašvaldība ir ar mieru savā īpašumā ņemt 790 metru garu posmu, no kura 320 metri ir brauktuve ar ļoti labu asfaltsegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nospriedām, ka šāds solis neprasīs milzīgus kapitālieguldījumus. Mūsu pārziņā būs ceļmalu appļaušana, grants daļas greiderēšana, ziemā – sniega tīrīšana. Tas problēmas nesagādātu, jo mums pa to pašu Ādžūnu ceļu īpašumā vēl ir četras brauktuves, tālab sevišķu papildu izdevumu nav,” komentēja A. Sietiņš.

Viņš papildināja, ka pašvaldības objekta “Rundāles Avoti” būvniecības laikā plānota inženierkomunikāciju un celiņa izbūve autoceļa zemes nodalījuma joslā. Lai mazinātu birokrātisko slogu, neieslīgtu dokumentu saskaņošanā ar uzņēmumu “Latvijas Valsts ceļi” un visu varētu paveikt operatīvāk, bijis prātīgāk šo nelielo posmu ņemt savā paspārnē.

A. Sietiņš neslēpj, ka no valsts, visticamāk, gaidīja, ka vietvara varētu rūpēties par visu ceļa posmu, taču pagaidām pašvaldība pārējo ceļa posmu nav domājusi iekļaut savā īpašumā. “Visu neplānojam pārņemt, jo tas ir ļoti sliktā stāvoklī. Tam krietni nogreiderēta šķembu kārta, būtu jāiegulda prāvi līdzekļi, lai sakārtotu šo ceļu, ar piedāvāto pusotru tūkstoti eiro mēs netiktu cauri. Skolēnu pārvadājumi pa šo pusi netiek veikti, nekursē arī sabiedriskais transports. Šis nogabals ir mazapdzīvots, intensīvas satiksmes tur nav, galvenokārt ceļa abās pusēs plešas lauki. Te ir četras viensētas, kurām ziemā, ja nepieciešams, sniegu iztīrām. Cita lieta būtu, ja ceļu pilnībā saremontētu un pēc tam nodotu pašvaldībai, bet LVC un Satiksmes ministrija nav mierā ar tādiem noteikumiem. Tālab pagaidām arī aprobežosimies ar šo nepilno kilometra posmu, kas tagad būs mūsu pārziņā,” skaidroja A. Sietiņš. 

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Haaaa, ieguldijumus neprasīs, noteikti ir kāda doma apakšā kur naudiņu izgrozīt,nu noteikti.

  3
  1
 2. priekš kam asfalts, ja tā domes sekta, savas baznīcas cēlāja, ir pārāk mazskaitlīga, lai priekš viņiem šo ceļa gabalu asfaltētu…, ir lielākas vajadzības pagaidām

  2
  1
 3. Jauki. Man ļoti patīk bauska,.it sevišķi, kad dienas vidū stāvu lokā pie vecā kino. Vēl neesmu braucis pa to slaveno priedisu celu, bet izskatās, ka Bausku ļoti vilina tie ceļi, pa, kuriem diena labi ja izbrauc viens vagis…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.