Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas novada pašvaldības delegācija viesojas sadraudzības pilsētā Nāhodā

Pagājušās nedēļas nogalē pēc Nāhodas pašvaldības (Čehija) uzaicinājuma, Bauskas novada pašvaldības delegācija viesojās sadraudzības pilsētas rīkotajā Kurzemes (Kurlandes) festivālā, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadraudzības līgums (vēl pirms administratīvi teritoriālās reformas toreizējai Bauskas novada pašvaldībai) ar Nāhodas pilsētas domi bija noslēgts 2010. gada 23. jūlijā. Piektdien, 9.septembrī, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un Nāhodas pašvaldības mērs Jans Birke no jauna parakstīja starptautiskās sadarbības un sadraudzības līgumu.

Savukārt sestdien,10. septembrī, Bauskas novada pašvaldības delegācija piedalījās Kurzemes (Kurlandes) festivālā, sveicot Nāhodas iedzīvotājus. Svinībās piedalījās vēl divas Nāhodas sadraudzību pilsētu delegācijas – no Halberštates (Halberstadt) Vācijā un Partizanskes (Partizánske) Slovākijā.

Kurlandes festivāla tradīcija Nāhodā aizsākta pirms 16 gadiem, godinot Kurzemes hercogu Pēteri Bīronu, kurš bijis Nāhodas pils īpašnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis komandējums pašvaldībai izmaksāja 2 383,92 eiro. Bauskas novada domē precizēja, ka avio biļešu iegādei tērēti 2023,92 eiro, bet dienas nauda četrām personām piešķirta 360 eiro apmērā. Delegācijas sastāvā bija Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Bauskas novada domes deputāte Inita Nagņibeda un pašvaldības uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente. Vizītes laikā tika pārrunāta sadarbība kopīga tūrisma projekta ietvaros, izglītības un kultūras jomā.

Iepriekš, Bauskas novada domē precizēja, ka Bauskas novada pašvaldībai bija sadraudzības līgums ar Hedemoras pašvaldību – Zviedrijas Karaliste, noslēgts 2009. gada 25. jūlijā; ar Ripinas pilsētas pašvaldību – Polijas Republika, 2009. gada 25. jūlijā; ar Pakrojas rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2009. gada 25. jūlijā; ar Nāhodas pilsētas domi – Čehijas Republika, 2010. gada 23. jūlijā; sadarbības un sadraudzības līgums ar Radvilišķu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2011. gada 7. maijā; sadarbības līgums ar Hašuri pašvaldību – Gruzijas Republika, 2011. gada 24. septembrī. Vienošanās par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Sorokas rajona pašvaldību – Moldovas Republika, 2015. gada 30. augustā. Līgums par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Biržu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2019. gada 21. septembrī. Līgums par partnerattiecību nodibināšanu un sadarbību ar Pasvales rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2019. gada 21. septembrī.

Iecavas novada pašvaldībai: sadraudzības līgums ar Terebodas pašvaldību – Zviedrijas Karaliste, 1993. gada 15. maijā; sadraudzības un sadarbības līgums ar Pasvales rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 1999. gada 18. septembrī; sadraudzības līgums ar Billerbekas pašvaldību – Vācijas Federatīvā Republika, 2017. gada 19. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles novada pašvaldībai sadarbības līgums ar Pehja-Pernumā pašvaldību – Igaunijas Republika, pirms administratīvi teritoriālās reformas – Halingas pašvaldība, 2015. gada 13. jūnijā; sadarbības līgums Pakrojas rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2015. gada 13. jūnijā; sadraudzības līgums ar Udžate-Trevano pašvaldību – Itālijas Republika, 2016. gada 9. jūlijā.

Vecumnieku novada pašvaldībai ir nodomu protokols ar Sačheres pašvaldību – Gruzijas Republika, 2017. gadā; sadarbības līgums ar Biržu rajona pašvaldību – Lietuvas Republika, 2017. gada 16. februārī.

Sadraudzības pašvaldības piedalījušās līdzšinējo novadu organizētos nozīmīgos pasākumos, piemēram, novada svētkos, projektu pasākumos, Neatkarības dienas svinībās un citos. Ar atsevišķām pašvaldībām īstenoti sadarbības projekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā pēc administratīvi teritoriālās reformas izveidota jauna pašvaldība – Bauskas novada pašvaldība –, apvienojot līdzšinējās Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu pašvaldības, tika ieplānots atjaunot sadraudzības un sadarbības līgumus ar Bauskas novada pašvaldību, lai stiprinātu attiecības starp tautām, reģioniem un pašvaldībām, sekmētu produktīvu, daudzpusīgu un izaugsmi rosinošu sadarbību starp vietējām kopienām.

Ar desmit pašvaldībām sadraudzības līgumi atjaunoti Bauskas novada svētkos šī gada 4. jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Nu ko paballējušies Čehijā un tagad pie darba. Vai tad Lauriņa un Aivariņš pa tiešo no Mežotnes baznīcas kultūrtelpas aizlaidši uz Nāhodu – tajās pašās ūziņās un blūzīte, papam tā pati šlipse un ancūgs, nepārvelkot citas? Tiešām reprezentabli!

  15
  1
 2. bezmaksas ceļojumi (sorry, komandējumi), bet, kas novadam no šīm n-tajām sadraudzībām? Varbūt kāds var paskaidrot, kam šie padomju laika anahronismi nepieciešami?

  26
  2
 3. Tik tiešām kā augstāk minētajā komentārā minēts-kāds novada iedzīvotājiem labums par dažu pašvaldības slaistu vazāšanos tūrisma prīzēs.Apmaksātas par nodokļu maksātāju naudu droši vien.

  24
  2
 4. Tajā pirmajā Bildē Okmanis lišķīgi smaida, bet Mačeks atjozis smaidu kā zirga ģīmī, forši, ka var zviegt no laimes! Otrajā bildē Ārente laiski ar savu viedtālruni knipsē bildes un Okamnis plaudē – LIELISKI! Beidzamajās bildēs Mačeks malko balto, laikam jau ūdeni. UZ VESELĪBU,priekšniek!

  17
  2
 5. smalkām delikatesēm pūdēta siera un saulē kaltētām zivīm pusstopu baltā ūdens noskalošanai

 6. Kāpēc šo, tāpat kā mūsdienās principā visu citu, nevar veikt attālināti? No pašvaldības budžeta ietaupītu labu gabaliņu.

  Kaut kāda PSRS laiku “atrauga” šitas pasākums.

  19
 7. Vai tiešām skaudīgie bauskas idioti nebeigs vienreiz rieties, bet beidzot ķerieties pie darba bauskas novada labā!!!!!!

  7
  16
 8. “svētais grāl”!!!
  Ieliec savu foto, lai būtu iespēja tevi izķidāt ka vecu zivi sapuvušu zivi

  6
  6
 9. Pirmkārt, par ko jūs skaust, nožēlojamie, varaskāres apsēstie tukšpauri? Par šīm seklajām izklaidēm kopā ar tādiem pašiem gara pigmejiem kā jūs?
  Otrkārt, ja tik ļoti gribas sēdēt tautas maizē un neko citu neprotat, tad vismaz pieciešat tautas domas, nevis lēkājat pretī ar rupjībām!
  Treškārt, atmetiet iedomu, ka jūs, kas sēžat tajos bezjēgā savairotajos kabinetos, esat tie galvenie labā darītāji Bauskas novadam! Kaut kā māc šaubas gan par tā darba intensitāti, gan kvalitāti…

  15
  5
 10. Uz Ukrainu neraujas. Veltīgi. Meitenes tur smukas, bet ar automātiem un armijas formās.

  4
  1
 11. Rakstā minēts – Šis komandējums pašvaldībai izmaksāja 2 383,92 eiro – avio biļešu iegādei tērēti 2023,92 eiro, bet dienas nauda četrām personām piešķirta 360 eiro apmērā.

 12. Vai dome var atbildēt,kādās valodās runā vadoņi bez latviešu,krievu un varbūt lietuviešu mēlēm?

 13. Šis ir klasisks piemērs kā nevajag veidot sabiedriskās attiecības. Laikā kad iedzīvotāji ir stipri norūpējušies par saviem ienākumiem šādas mārketinga aktivitātes ir kaitīgas un izsauc pamatīgu iedzīvotāju neapmierinātību. Ja tiešām bija jābrauc šajos laikos, tad šādu reportāžu (izklaide) bija pamatīga kļūda. Tas tikai nozīmē to, ka tie cilvēki, kuri strādā pašvaldībā un saucas PR speciālisti principā neizprot šī darba specifiku.

  12
  2
 14. Brīnums, kā šajos laikos iedzīvotāji sēž internetā un drukā komentārus. Būtu taupījuši resursus, gaidot nebalto dienu,

  3
  9
 15. Uz Nahodu ar lidmašīnu? Nu gan izlaidušies līdz pēdējam. Skaidrs, neies jau savas smalkās pakaļas busā deldēt. Jo mazāks cilvēciņš, jo smalkāka pakaļa, tā teikt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.