Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā pašvaldības vadība muzeju darbībā neiejaucas

Muzeju padome sēdē 24. februārī lēma izstrādāt priekšlikumus grozījumiem Muzeju likumā, lai stiprinātu muzeju autonomiju to pamatdarbībā, lai politiskā vara neiejauktos muzeju ikdienas darbā, portālu informēja padomes loceklis Aigars Urtāns, Bauskas muzeja vēstures nodaļas vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai izvērtētu konfliktsituāciju, kas izveidojusies starp Ogres novada pašvaldību un Ogres Vēstures un mākslas muzeju, piektdien notika kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) sasauktā Muzeju padomes ārkārtas sēde. Kopā ar Muzeju padomes locekļiem sēdē piedalījās arī Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA), Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

A.Urtāns pēc sēdē diskutētā un lemtā vērtē, ka konflikts radies paredzētās muzeja restrukturizācijas dēļ un vadītāju personisko īpašību dēļ – E. Helmaņa vadības stilā vērojamas autoritārisma tendences, viņš akcentējot, ka pašvaldība ir maka turētāja, tālab jāpakļaujas tās diktātam. Savukārt muzeja vadība uzskata, ka tam tiek deleģētas funkcijas, kuras nav iespējams veikt ar esošo kapacitāti. Turklāt E. Helmanis muzejam norādot, ar kādu pētniecību tam vajagot nodarboties.

Šāda politiskās varas iejaukšanās muzeja darbībā nedrīkst notikt, arī kultūras ministrs N. Puntulis, kas gan ir E. Helmaņa partijas biedrs, norāda, ka politiska iejaukšanās mākslas saturā nav pieļaujama. A. Urtāns minēja, ka ministrs esot atsaucies arī uz pērn rudenī Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī notikušo, kad pēc pašvaldības spiediena no igauņu keramiķa Sandera Raudsepa personālizstādes “Nāvīga vēlme nonākt pēcnāvē” trīs darbi tika izņemti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai rastu risinājumu šai situācijai, padome nolēma, ka Muzeju likumā jāveic grozījumi, kas stiprinātu muzeju autonomiju un novērstu iespējas politiskās varas diktātam muzeju darbībā, sacīja A. Urtāns. Viņš arī pauž, ka laikā, kamēr strādājot Bauskas muzejā, Ogres situācijai līdzīgas Bauskā neesot bijis. Pašvaldības vadība nekad neesot jaukusies muzeja profesionālajā darbībā.

Aigars Urtāns Muzeju padomē pārstāv Zemgales plānošanas reģiona akreditētos muzejus, viņš atklāj, ka pārsvarā padome strādājot ar muzeju akreditācijas jautājumiem. Tagad viens no uzdevumiem būšot arī priekšlikumu izstrādāšana Muzeju likuma grozījumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. uz priekšu, veidojiet pilna saimnieciskā aprēķina uzņēmumu un pārtieciet no saviem ieņēmumiem, varbūt arī kādam ziedojumam.

    4
    2
  2. Liekas, ka pašvaldība neiejaucas un nekontrolē arī Bauskas kultūras centru. Vēljoprojām interesē Tastes biļešu aprēķina pamatojums un vai pašvaldības darbiniekiem pašvaldibas pasākumā netiek maksātas dāsnas piemaksas?

    6
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.