Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldības ziemas-pavasara sporta spēlēs vadībā Bauskas pilsētas komanda

Aizvadīti jau četri posmi Bauskas novada pašvaldības 2024. gada ziemas-pavasara sporta spēlēs. Pēc pirmajiem rezultātiem pārliecinošā vadībā ir Bauskas pilsētas komanda, bet tālāk gan ir manāma diezgan sīva konkurence.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik aizvadīti turnīri šahā, šautriņu mešanā, dambretē un novusā. 15. martā notiks galda tenisa sacensības, 16. martā spēlēs zolīti un badmintonu un 23. martā – boči. Spēles noslēgsies 16. aprīlī ar peldēšanas sacensībām.

Šaha un šautriņu mešanas turnīri bija 17. februārī. Uz šautriņu mešanu, kas notika Bauskas pilsētas stadiona manēžā, ieradās deviņas komandas. Pārsteidza Vecumnieku apvienība, kas nespēja izkļūt no apakšgrupas un beigās palika devītajā vietā. Ar to brīnumi nebeidzās. Gailīšu pagasta komanda savā grupā bija pirmajā vietā, bet beigās izcīnīja tikai trešo vietu, apspēlējot Īslīces pagastu, bet tajā pašā grupā esošās Bauskas un Codes pagasta komandas tikās finālā, kur ar 2:0 pārāka bija Codes pagasta komanda.

Bauskas pilsētas vienība toties pārliecinoši revanšējās šahā, kurā arī piedalījās deviņas komandas. Sacensības notika Bauskā, «Pasta 5» – Bauskas kopienas centrā. Bauskas vienība uzvarēja bez variantiem – komandā spēlēja Vairis Kurpnieks, Didzis Briedis un Ilga Kļaviņa. Savstarpējā spēlē starp Gailīšu pagastu un Vecumnieku apvienību veiksmīgi bija Vecumnieku pārstāvji, bet vairāk punktu savāca Gailīšu pagasta komanda. Ar stabilu spēli Gailīšu pagasta vienība – Ilmārs Ješkins, Jānis Skuja un Aija Elksnīte – ieguva otro vietu, kamēr Vecumnieku apvienības komanda ar Kasparu Kalēju, Ivaru Smilgu un Rēziju Rīnu šoreiz trešajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamās sacensības noritēja 24. februārī. Novuss notika Bauskas pilsētas stadiona manēžā. Šeit piedalījās šogad lielākais komandu skaits – 11 vienības.

Šoreiz par zināmu pārsteigumu parūpējās Dāviņu komanda, kas iekļuva starp četrām labākajām un fināla grupā nospēlēja neizšķirti ar Vecumnieku apvienību 3:3, bet beigās tomēr palika ceturtajā vietā, jo Vecumnieku komanda nospēlēja arī ar Bauskas pilsētas vienību 3:3. Toties Īslīces komandai arī šeit visas uzvaras, tāpat kā apakšgrupā, un pirmā vieta. Komandā spēlēja Eduards Lauks, Staņislavs Bednarčiks un Anita Krastiņa. Otrajā vietā Bauskas pilsētas komanda – Pēteris Simsons, Vilnis Pelcers un Marina Rīna. Savukārt trešajā vietā Čudaru ģimene no Vecumnieku apvienības – Roberts Čudars, Norberts Čudars un Natālija Čudare.

Tajā pašā dienā Bauskā, «Pasta 5», Bauskas kopienas telpās notika dambretes sacensības, kur ieradās astoņas komandas. Šeit viss izšķīrās pēdējā kārtā, kad tikās Bauskas un Codes pagasta vienības, kam abām uz to brīdi bija 34 punkti. Tomēr veiksmīgāki šoreiz bija baušķenieki, kas izcīnīja uzvaru ar 5:1. Komandā spēlēja Reinis Štāls, Juris Neimanis un Zane Lea Zunda. Codes pagastam otrā vieta – vienībā spēlēja Everts Rūdolfs Lepsis, Roberts Maikūns un Keita Enija Platā. Savukārt trešās vietas liktenis izšķīrās duelī starp Rundāles apvienības un Gailīšu pagasta komandu. Šoreiz Gailīšu vienībai veiksme nesmaidīja – uzvarēja Rundāles apvienības komanda un ieguva bronzas medaļas. Vienībā spēlēja Ričards Ceruss, Gatis Artimovičs un Maruta Opočkina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc aizvadītajiem četriem posmiem pārliecinošā līderpozīcijā ir Bauskas pilsēta ar sešiem punktiem. Šo sacensību kopvērtējumā – jo mazāk punktu, jo labāk. Pēc tam iezīmējas četri sekotāji, kuriem ir salīdzinoši augstas vietas sacensībās, – Gailīšu pagasts ar 15 punktiem, un trīs sekotāji, kam vienā posmā nebija komandas, – Codes pagasts ar 12 punktiem, Īslīces pagasts ar 13 punktiem un Vecumnieku apvienība ar 15 punktiem. Aiz viņiem ir Mežotnes pagasts, Rundāles apvienība, Ceraukstes pagasts un Brunavas pagasts. Tiesa, visiem vairāk nekā 20 punktu. Jāuzslavē sporta organizatori par aktivitāti, bet no šīm komandām tikai viena trešā vieta pagaidām ir Rundāles apvienības vienībai.

Nedaudz vairāk nekā līdz šim aktivizējušās komandas, kas iepriekšējos gados bija maz redzamas. Vecumnieku apvienību jau pieminējām, jāatzīmē arī Iecavas apvienība, kas šogad piedalījās jau divās sacensībās. Novusā šogad iesaistījās Dāviņu pagasta komanda. Savukārt ar mazu aktivitāti šogad izceļas Vecsaules pagasts, kura pārstāvji savulaik bija ļoti rosīgi sacensību dalībnieki, – pēc iepriekšējā pagasta sporta dzīves organizatora aiziešanas no darba vēl nav izdevies atrast viņa aizvietotāju, un pagaidām no Vecsaules pagasta dalībnieki piedalījušies tikai novusa sacensībās.

Foto: Novusa sacensību godalgu saņēmēji – Norberts Čudars (no labās), Roberts Čudars, Natālija Čudare, Roberts Lauks, Anita Krastiņa, Staņislavs Bednarčiks, Marina Rīna, Pēteris Simsons un Vilnis Pelcers, kā arī Bauskas novada sporta un veselības nodaļas galvenā speciāliste Inga Ūbele.
FOTO NO INGAS ŪBELES ALBUMA.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Nesapratu,kurā vietā mūsu slaavenākā novusistu Pavilonu ģimene – Aldis un Māra Paviloni.? Visu laiku par viņiem Bauskas novusu čempionātos lasu,ka it kā čempioni..Kas ta noticis,vai pietiesājušsi,bet varbūt tomēr nemāk spēlēt kā nākas?

    1
    3
  2. Šis bija smieklīgi: Roberts Lauks.Vajadzētu izlabot: Āzis Lauks,ja jau parakstās, tad vismaz, lai raksta kā ir.

    4
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.