Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pedagogi dosies uz piketu Rīgā

Otrdien, 21. maijā, plkst. 11 pedagogi no visas Latvijas piedalīsies piketā pie valdības ēkas, lai paustu savu nostāju par grozījumiem normatīvajos aktos par pedagogu slodžu balansēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Bauskas novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Māra Graudiņa «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka uz piketu pie valdības ēkas dosies arī pedagogi no Bauskas novada.

«Braucēju skaits vēl tiks precizēts, protams, mēs brauksim un piedalīsimies, jo esam pilsoniska sabiedrība. No Bauskas novada piketā iesaistīsies vairāk kā 50 pedagogi,» tā M. Graudiņa, «šis ir izlaidumu laiks bērnudārzos, aktīvi rit gatavošanās eksāmeniem – izglītības iestādēm šis ir traks periods.» Viņa atzīst, ka līdz protesta norises dienai LIZDA priekšsēdētājas Ingas Vanagas sarunās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu vēl kaut kas var pamainīties, taču pašlaik ministrijas nostāja ir skaidra, un noteikumus šā vai tā nemainīs tuvāko dienu laikā, pat ja saruna ievirzīsies labvēlīgākā gultnē.

«Šoreiz uz piketu nedosies Vecumnieku apvienības izglītības iestāžu pārstāvji, taču pārējie gan,» tā M. Graudiņa, «brauks tie pedagogi, kuri savu darbu var izkārtot atbilstoši vajadzībām – samainīt kādas stundas vai tamlīdzīgi. Mācību procesu šis pikets nekādā veidā neietekmēs, tikai tik, cik kādu stundu samainīšana.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā «Bauskas Dzīve» rakstīja jau iepriekš, pikets tiek rīkots, lai novērstu grozījumus normatīvajos aktos par pedagogu slodžu balansēšanu, samazinot kontaktstundu skaitu un atstājot vairāk laika citiem pienākumiem. Grozījumus vajadzētu pieņemt vismaz līdz jūnija vidum. Ja arodbiedrības prasība netiks izpildīta, I. Vanaga neizslēdz atkārtotu pedagogu streiku vai izglītības ministres demisijas pieprasījumu.

LIZDA uztur prasību par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas paredz turpināt darbu pie pedagogu darba slodzes balansēšanas visām pedagogu grupām. Tas nozīmē, ka pedagogiem samazinātu kontaktstundu skaitu, paredzot vairāk laika citiem pienākumiem. Vēlamais slodzes sadalījums katrai pedagogu grupai atšķiras, piemēram, vispārējās izglītības skolotājiem būtu jānosaka slodzes sadalījums «60:40».

Lai arī arodbiedrība ir gatava kompromisiem, tā «kategoriski nepiekrīt» Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumam pāriet uz 40 stundu nedēļu kā pilnu pedagogu darbu slodzi. I. Vanaga šādu nostāju skaidro ar līdzšinējo pieredzi, kad skolotājiem samazinājušies ienākumi, palielinot stundu skaitu nedēļā. Tāpēc arodbiedrība rosina palikt pie 36 stundu darba nedēļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arodbiedrība uztraucas, ka, mainot metodiku, pedagogam vai nu netiks apmaksāts darbs starpbrīžos, vai netiks apmaksāts vairums pienākumu. Savukārt tas veicinās vēl lielāku pedagogu trūkumu, pārliecināta I. Vanaga.

Foto: LSM.LV

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (36)

 1. Nožēlojami, izvēlēties piketēt šādā laikā, kad skolās eksāmeni un pārbaudes darbi! Pedagogiem un skolu vadībai vismazāk interesē skolēnu intereses, tikai sava alga!

  72
  14
 2. Vanags kundze,kad Jūs sāksiet intresēties par to,lai tas skolotājs māca to bērnu kvalitatīvi.Jo daudziem vecākiem ir jāņem mājskolotājs.Jo skolās skolotāji nemāk pasniegt stundas,lai tam bērnam būtu,kāda saprašana no tās uzdotās vielas.Neviss mācību un eksāmenu laikā rīkot piketus.Iemāciet ,lai skolotāji paceļ savu kvalifikāciju un apmeklē kursus.Nevis nīcināt bērniem izglītību.Jūs Vanags kundze esat apmeklējusi ārpus Rīgas kādu mācības iestādi un maz ziniet,kā tas skolotājs pasniedz to stundu bērniem.Tāpat arī pirmskolu iestādēs kā audzinātājas nodarbojas ar bērniem .Un tad diez vai Jums gribēsies vairs katru gadu veidot piketus.Jo pašlaik Jūs vadaties pēc sakamvārda viena tante teica.Sāciet ar savu darba pienākumu pildīšanu un tad nebūs jāveido piketu un nezin vēl kas.Ar sevi sāciet Vanags kundze.Un nešantažējat skolotājus un ministriju.Ministrija strādā ,lai arī nākotnē tas bērns varētu mācīties augstākās izglitības zināšanas arī ārpus Latvijas apgūt.

  67
  15
 3. Viegli ir vainot kādus citus Jūsu mājas audzināšanas problēmā. Pie kā vainīgi pedagogi ja Jūsu bērns stundā neklausās un runā ar citiem. Pedagaogs mācā ko vajag, ja bērns nespēj uztvert vai iemācīties tā ir viņa un Jūsu vaina. Bērns ir Jūsu spogulis un pie savām nezināšanām vaino pedagogus, gluži kā Jūs.

  36
  40
 4. Skolotāji,lai Jums veicās.Labs streiks būs tad neizejot uz darbu (skolu),,lai tos bērnus māca kas grib.Tad nebūs bez Jums gudru cilvēku
  .Un tie gudrie komentātori,māciet paši savus bērnus
  .

  30
  36
 5. Skolotāji neiet uz darbu , tad daudzi izjutīs.Stāvēt ar plakātiem ar augstāko izglītību ar pastieptu roku😪😪Kauns valdībai.

  10
  23
 6. Nav grūti pamanīt, ka teksti, kuros vainoti “sliktie” pedagogi, burtiski mudž no pareizrakstības kļūdām. Jums arī bija draņķīgi pedagogi, cienījamie vecāki, vai tomēr vaina meklējama kur citur?

  26
  23
 7. Es esmu par, lai skolotājiem ir adekvātas algas, bet….. vēlos arī kvalitatīvas mācību stundas!

  45
  1
 8. Tev učene,te ir internets, nevis pareizrakstība.Man 90 gados bija cieņa pret skolotājiem,bet tev sūdam Nav.

  9
  16
 9. Cik laiku bērns pavada skolā? Cik laiku bērns pavada majās? Cik laiku bērns pavada ar ģimeni- mammu un tēti?
  Sarēķiniet šos lielums un, tad spriediet, kas ir atbildīgs par bērna izglītību, sociālo lomu, atieksmi un visu pārējo. Pateikšu priekšā- lielāko daļu bērns pavada skolā ar skolotāju, tātad visa atbildība par bērna uzvedību un attieksmi ir jāuzņemas pedagogiem un skolai- un viņi ar to netiek galā un savu darbu nav izdarījuši. Nekādas piemaksas un slodžu samazināšanas, kamēr pedagogi nebūs apguvuši savu arodu un izpildījuši savu darbu!!! Un nevajag demagoģēt par vecākiem un skolotāju briesmīgo darbu- visos darbos ir sava garoziņa un reti, kad skolotāji tiek sodīti par viņu nekvalitātīvo darbu!

  27
  20
 10. Nav jābūt izcilam matemātiķim, lai sarēķinātu, ka bērns ar ģimeni pavada nesalīdzināmi vairāk laikā, nekā ar skolotājiem. Ja nu jūsu bērni nedzīvo internetā, turklāt pavadot tur arī abas brīvdienas. Vēlme savu vainu bērnu sliktajās sekmēs vai uzvedībā pārcelt uz skolotāju pleciem, ir vienkārši pretīga. Bet tā jau saka, ābols no zirga tālu nekrīt, tāpēc labāk padomājiet par pašu atbildību, vecāki!

  27
  11
 11. Te nu parādās vecāku attieksme. Vaino pedagogus, bet vaina, var būt pašos. Bērniem no agras bērnības tiek doti telefoni, pierādīts, ka telefons izstaro daudz lielāku radiāciju, kā mikroviļņu krāsniņa. Bērnam vienkārši žāvē smadzenes un tad, brīnās, ka bērns nespēj apjēgt elementāras lietas, piemēram, pie galda sēdēt mierīgi un paēst, nebļaut bez iemesla utt., kur nu vēl iemācīties reizrēķinu. Tad nu algojiet mājskolotājus, sava tupā slinkuma dēļ. Bērni jāmāca no agras bērnības, nevis visu uzvelt pirmsskolas pedagogam, vēlāk skolotājam, kuram grupiņā/klasē, nav tikai viens brīnumbērns, bet tādu ir daudz, bet jūs, vecāki, nespējat tikt galā ar 1, vai diviem, kauns ir vēl komentēt muļķības.

  32
  9
 12. Greizajam reiiķinātājam,ja tavs bērns stulbs ,kā tu vainojot pedagogus,ņem privātskolotāju.Un tādus kropļus es savā ceļā negribu satikt.Nevaino citus.

  2
  9
 13. Manuprāt skolotājiem ir kaut cik normālas algas, paskatieties, ko citi pelna, ļodi zemi izcenojumu, stundu likmes. Nevar visu laiku vieniem celt algas, citiem gadien nekas nav mainījies!

  26
  3
 14. Arī skolā skolotājs nevar bez telefona un interneta, jo skolotājs uzdeva uzdevumu: 3.klases Lieldienu uzdevums bija ar telefonu sabildēt un nosūtīt skolotājam 6 aktivitātes saistībā ar Lieldienu tradīcijām. Vai tiešām obligāti bija jāliek fotogrāfēt? Kāpec nevarēja uzdot uzzīmēt? Un tad pārmetat, ka bērni daudz lieto telefonus.

  23
 15. Vainīgo meklēšana un vainas nogrūšana uz otru pusi cilvēkam ir raksturīga. Bet problēmas ir meklējamas abās pusēs-gan vecākos, gan pedagogos. Man gribētos, lai pedagogi tāpat piketētu ne tikai par algām, bet arī pret izglītības programmām, kas mūsu bērnus padara stulbākus. Latviešu valodas gramatiku nemāk, reizrēķinu nemāk, sacerējumus rakstīt nemāk, mājas darbus nav jāpilda… kur vēl tālāk? Tas muskulis, kurš netiek lietots- atrofējas. Tāpat notiek ar smadzenēm.
  Varbūt, abām pusēm vajadzētu apvienoties un meklēt kopēju ceļu mūsu bērnu un mūsu pašu nākotnes labad? Un paskatīties kritiski abām pusēm uz sevi- neviena no pusēm nav balta un pūkaina

  22
 16. Skolotājiem kauna nav tikai egoisms. Bļauj,ka zemas algas,bet kad paprasa cik tad ir …klusē. Bērni atnāk mājās un mācāa,tātad lielākais stundu skaits tiek ziedot skolai un skolotājiem…nevis ģimenei. Tie,kas iesaka streikot un neiet uz darbu. VARBŪT pārējie iekšlietu,veselības un citu ministriju pārstāvji streikojiet un neejiet vienu dienu vai diennakti uz darbu un redzēs,ko tad bļaus tie,kas iesaka neiet uz darbu. Nekaunīga rīcību uz materiālo vērtību fona….kaut Latvijā sāktos karš,tad daudz saprastu,kam ir lielāka vērtība.

  12
  5
 17. Visa izglītības sistēma Latvijā ir sapuvusi un nekam nederīga,tāpat arī skolotāji ar zemu profesionālo līmeni , visus neatkarības gadus nekādas reformas netika veiktas ,visās jomās mums ir vāks.

  19
  2
 18. Atbilde visiem rējējiem. Ja skolotāja darbs ir tik kolosāls, tad kāpēc skolotāju trūkst, kāpēc jaunie pēc pusgada aiziet. Es domāju, ka liela daļa to dirsēju nav bijuši skolā uz atklātajām stundām un nezin ko, kā māca. Bļaustās tie, kas vairāk par pamatskolu nav beiguši, pašiem algas mazas, jo rokā lāpsta. Piekrīti disidim, ka visa izglītības sistēma ir dirsā, bet reformas gan izglītībā ir bijušas vairāk k”a vajag. Es aizgāju no skolas tādu stulbu bļāvēju dēļ, tāpēc atļaujos tik nepieklājīgi rakstīt. Bērnu izglītību sačakarē “‘pārāk gudrie vecāki”‘, sāciet mācīt ķirurgus operēt, policistu un ugunsdzēsējus strādāt, tad būsim topā. Ha,ha.

  9
  4
 19. Profesionālu skolotāju trūkst ,tāpat arī citās profesijās labu profesionāļu trūkst ,investori valdībai par to atgādina,bet tas gadiem netiek risināts.

 20. Ko Latvijas iedzīvotāji 33.gados ir pelnījuši ,to arī ir saņēmuši ,atpalicība ,žūpošana, mirstība liela,dzimstība zema ,zemas algas ,slimību spektrs liels ,izglītība zemā līmenī ,Eiropā pēdējie ,starp Baltijas valstī lielākie korumpanti un sašķelta sbiedrība.

  14
  1
 21. Nenormālākā bezkaunība! Nemāca stundās, piestrādā kā privātskolotāji, jo nav iemācījuši. Saņem jau tā, priekš Latvijas , ļoti lielu algu + privātstundas (no kurām, iespējams, nemaksā nodokļus).

  10
  3
 22. Bez tiem dē un dē nekādi nemāki izteikties, bijušais pedagog? Tad jau jāpriecājas, ka esi prom un nemāci bērniem tā runāt.

  2
  2
 23. Izdzēsa manus komentārus, es jau tikai taisnību rakstiju, ka pedagogs ta ir diagnoze ar vieglas uzvedibas pazimem. Darīt neko negrib bet čīkst lai maksā vairak kāda bezkaunība.

  8
  4
 24. ir tādas, kas ģimenes jauc ucenes. arī dārziņos utt. Un ir tādas kas bērnus no precētiem dabū. Tiešām skolotājs ļoti cienoša profesija.

  4
  2
 25. Vidējais komentāru naratīvs gaužām prognozējams, bez izpratnes. Ir vērts uzdot jautājumus: kāpēc tad pedagogi visu laiku kaut ko prasa? Cik tad var! Kā nav kauna prasīt un prasīt? Atbilde: tāpēc, ka viņus visu laiku čakarē. Un čakarē tā smalki, pieliek pie algas 20 eiro ( tas vareni izskan masu medijos), bet palielina slodzi par 30% ( tas medijiem nav interesanti, par to skaļi nevajag runāt). Tad nu rēķiniet, vai 20 eiro ir vai nav algas palielinājums. ( piemērs ir ilustratīvs). Neaizmirsīsim, ka pēc treknajiem gadiem esošajā krīzē, kad visiem samazināja algas, pedagogiem 2 piegājienos samazināja par 50%. To tad nu tagad nto gadu garumā viņi cenšas dabūt atpakaļ. Paskatīties vidējo algu citās nozarēs arī ir noderīgi gan valstī, gan tur, ārā, pie citiem. Diemžēl skolotāja darba samaksa ir stabili beigās kā valstī, tā arī starp leišiem un igauņiem. Visi tie baigie dīvānu eksperti, visi gājuši, uzsvars uz vārda “gājuši”, ne mācījušies skolā, piekliedz sabiedrisko telpu, bet domāt ar vajag!

  6
  3
 26. Faktu konstatācijā jau tu esi spēcīgs, bet jēgas no tā maz. Ne jau latvieši ielās ies un kaut ko no valdīšanas paģērēs, bet, ja ies, tad zem nepareiziem karogiem, un tādu Gobzemu, Šleseru, Grevcovu u. tml. sakūdīti, tikai klaigās kaut kādas dumjības. Situāciju mainīt (kaut ļoti lēnām) var tikai divējādi. Pirmkārt, vajag darīt to, ko vari pats. Mācies, pilnveidojies, radi, audzini un izglīto bērnus, nenodzeries, esi profesionālis savā jomā! Tas jau būs ļoti daudz. Otrkārt, stājies kādā sev puslīdz pieņemamā partijā, vai, ja tādas nav, dibini savu. Piedalies politikā un katrās vēlēšanās! Citu recepšu nav. Un mazāk sūksties par dzīves netaisnībām! Dzīve nekad un nekur nav bijusi taisnīga…

  6
  1
 27. Ja visi būtu tādi kā Disidis ,kas ir profesionālis daudzās dzīvei vajadzīgās lietās kā arī nodokļu maksātājs ,gadus 30. tad Latvija būtu Eiropā desmitniekā nevis kā tagad vieni no pēdējiem,ko sēsi to pļausi tā mums notiek Latvijā.

 28. Es neesmu sūkstījies savos komentāros par netaisnībām ,iesaku izlasīt precīzāk manus komentārus.

 29. Lai izglītības sistēmu mainītu ,tepat kaimiņos Igaunijā ir ko pamācīties,muļķis mācās no savām kļūdām ,gudrs no cita kļūdām,izrādās ,kas par to atbild ir ir pamuļķīši.

 30. Es bez nekāda naida vai apcelšanās, bet – kāda, nopietni, ir vidējā alga Bauskas učukiem? Labprāt viņus atbalstītu, ja tās algas tiešām būtu tik nožēlojami zemas, kā visu laiku caur puķēm liek nojaust. Bet, vai ir? Tad cik?

 31. Vaina arī vecajās skolotājas , kuras nemāk atrast pieeju bērniem, jo māca pēc senajām metodēm nesaku, ka tas ir slikti , bet ir daudz vieglāki varianti kā iemācīt . Neseko līdzi laikam , un ja neceļ savu kvalifikāciju , kādas vē algas celšanas vai tiešām nepietiek ar 1300 uz rokas? Ņemot vērā, ka darba diena nav līdz 5 vakarā . Ir bērnu brīvlaiki brīvi un vēl divi mēneši vasarā . Vai nav kautkā pa treknu?

  4
  3
 32. Zaigai! tv skaties? AUgustā skolās ir vakances 1000!!!!!!!!!! padomā, kāpēc! skolā vilina iekšā ar misijām. bet klasēs nav kas iet iekšā!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.