Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā piektdien notiks reģionālā diskusija par visaptverošu valsts aizsardzību

Piektdien, 3. jūnijā, Bauskas novada Ceraukstes pagastā atpūtas kompleksā “Rožmalas” norisināsies Zemgales reģionālā diskusija par visaptverošo valsts aizsardzību, lai sekmētu sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā, portālu informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta
pārstāve Vita Briže.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka diskusiju atklās aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Reģionālo semināru par visaptverošu valsts aizsardzību mērķis ir sekmēt uzņēmumu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvju gatavību rīkoties dažādās krīzes situācijās un aicināt kļūt par “72 stundu vēstnešiem” savā kopienā. Mēs vēlamies, lai pēc iespējas vairāk iedzīvotāju pārdomātu savu rīcību krīzes situācijās un, ar tām saskaroties, spētu aizsargāt sevi, savu ģimeni un vērtības,” teic A. Pabriks.

Foto: Aizsardzības ministrija

Aizsardzības nozares vadība un eksperti klātesošos informēs par aktuālajiem drošības izaicinājumiem, Ukrainas kara un Krievijas īstenotās politikas ietekmi uz reģiona drošību, Nacionālo bruņoto spēku attīstību, gatavību reaģēt uz apdraudējumiem, Zemessardzes lomu un  iesaisti krīzes situācijās, kā arī iespēju piedalīties rezervistu apmācībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat aizsardzības nozares pārstāvji ar semināra dalībniekiem pārrunās to, kā atpazīt dažādus hibrīdā apdraudējuma veidus un iesaistīties valsts aizsardzībā, kā arī izspēlēs scenārijus dažādām krīzes situācijām valsts apdraudējuma pārvarēšanā, ar kurām var saskarties iedzīvotāji, pašvaldības un valsts.

Diskusijā piedalīsies Zemgales reģiona uzņēmēji, pašvaldību un izglītības iestāžu, nevalstisko un reliģisko organizāciju, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. 

Līdzīga diskusija šogad maijā jau notika Kurzemē, kā arī šādas diskusijas plānots organizēt arī Latgalē un Vidzemē, turpinot ieviest visaptverošo valsts aizsardzību un sekmējot visas sabiedrības iesaisti dažādu krīžu plānošanā un pārvarēšanā.

Visaptveroša valsts aizsardzība ir noteikta kā viena no valdības prioritātēm, kas paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību pašorganizēties un pārvarēt krīzes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. ko var muldēt par visaptverošu valsts aizsardzību, ja pats ministrs īsti nesaprot, ka viņa rīcībā ir profesionāla armija un zemessargi, kā arī dažu valsts dienestu personālsastāvs? Visi pārējie ir lielākoties kara lietās neapmācīti civilisti, izņemot pirmspensijas un pensijas vecuma padomju armijā dienējušos. Vai tad gadiem maļoties pa Saeimas un valdības gaiteņiem ir aizmirsts, kāds kāds “modelis” valsts aizsardzībai deputātprāt bija vispieņemamākais/

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.