Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā plāno stiprināt civilo aizsardzību; izstrādās rīcību kara apdraudējumā

Bauskas novada domes sēdē 23. februārī plānots lemt par izmaiņām domes lēmumā un par dalību pārrobežu projektā, kuru mērķis ir stiprināt novada civilās aizsardzības sistēmu. Viens no galvenajiem iemesliem – starptautiskā situācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klimata pārmaiņas un starptautiskā situācija bija galvenās problēmas, kuras apsprieda diskusijās, kuras skāra civilās aizsardzības jomu. Bauskas novada dome aktualizēja civilās aizsardzības plānu apmēram pirms gada, bet šogad vairākās jomās plānotas izmaiņas vai tehnikas iegāde.

Bauskas novada domes vides un attīstības komitejas sēdē 9. februārī vispirms uzklausīja Bauskas novada pašvaldības darba aizsardzības speciālista Andreja Podnieka ziņojumu par grozījumiem lēmumā «Par Bauskas novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas nolikuma un sastāva apstiprināšanu». Viņš informēja, ka iestādēm mainījušies amati, kas jāieraksta lēmumā, kā arī klāt nākuši vairāki locekļi, – a/s «Latvijas Dzelzceļš» pārstāvis, a/s «Gaso» pārstāvis, a/s «Sadales tīkls» un vēl viena persona no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta. No komisijas sastāva izslēgts Iecavas pašvaldības policijas struktūrvienības pārstāvis.

Andrejs Podnieks informēja par izmaiņām civilās aizsardzības komisijas nolikumā. Foto: Uldis Vrnevičs

Tāpat A. Podnieks uzsvēra, ka šogad vēl ir jāizstrādā papildinājums civilās aizsardzības plānam – rīcība kara apdraudējumā. «Process nav beidzies, turpināsim strādāt,» tā A. Podnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti norādīja, ka būtu nepieciešama arī papildu informācija pie Bauskas novada pašvaldības portāla sadaļas par Civilās aizsardzības plānu, kas atrodams sadaļā «Pašvaldība»/«Publiskie dokumenti», par konkrētām norisēm civilās aizsardzības jomā, bet A. Podnieks uzsvēra, ka par civilās aizsardzības plānu jautājumus var uzdot viņam vai Mārim Plēsniekam Vecumnieku apvienībā.

Reizē deputāti lēma arī par projektu, kas saistīts ar civilās aizsardzības jomu klimata jautājumos – Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekts «Reaģēšana uz klimata pārmaiņu riskiem un ekstremāliem laikapstākļiem, to novēršana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionā». Par projektu informēja Bauskas novada vecākā projektu vadītāja Jolanta Kalinka un projektu vadītāja Laine Baha.

Projektā Bauskas novada pašvaldība piedalīsies kopā ar Aizkraukles un Jelgavas novadu, kā arī Lietuvas Jonišķu un Pakrojas pašvaldību. «Mērķis ir veicināt katastrofu risku novēršanu. Galvenās aktivitātes ir izglītojoša un informatīva rakstura, papildinot zināšanas par klimata ietekmi skolās, plašākai sabiedrībai. Pašvaldības speciālistiem plānota pieredzes apmaiņa, speciālās apmācības pašvaldības policijai. Domāts par kapacitātes stiprināšanas pasākumiem, iegādājoties aprīkojumu glābšanas darbiem. Paralēli veiks pētījumus par iespējamajām pārrobežas pašvaldību kopējām aktivitātēm,» informēja J. Kalinka. Kopējais projekta finansējums piecām pašvaldībām ir 750 tūkstoši eiro, kur 80 procenti ir projekta finansējums un 20 procenti pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Laine Baha (no kreisās) un Jolanta Kalinka informēja deputātus par pārrobežu projektu, kura mērķis ir palielināt pašvaldības policijas iespējas piedalīties glābšanas darbos. Foto: Uldis Varnevičs

Paredzēts pieredzes apmaiņas brauciens uz ārzemēm, potenciāli Nīderlandi, kur ir pierobeža un plūdu riski. Mērķis ir saprast, kā pēc civilās aizsardzības plāna strādā Nīderlandes pašvaldības policija.

Precīzāk par projektu pastāstīja L. Baha, norādot, ka par noteiktām pozīcijām vēl notiek vienošanās un finansējuma iespēju apzināšana. «Liels uzsvars uz informatīvajām kampaņām skolēniem. Ir ambiciozs mērķis – vismaz 17 pašvaldību skolās vadīt apmācības par klimatu pārmaiņām, pirmo palīdzību un glābšanas aktivitātēm. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atzinīgi novērtēja, ka ar to jāsāk, lai celtu informētības līmeni. Ko darīt, ja uz ledus ir cilvēks, dzīvnieks, kad instinktīvi gribas mesties palīgā, bet, neprotot sniegt palīdzību, apdraud savu dzīvību?» stāstīja L. Baha.

Kopējais plāns ir izstrādāt animācijas filmu maziem bērniem, kam būtu lielākā pievienotā vērtība Latvijas līmenī. Vietējā mērogā kā būtiskāko ieguvumu saskata iespēju iegādāties Bauskas novada pašvaldības policijas aprīkojumu – glābšanas laivas ar aprīkojumu un aprīkojumu glābšanas speciālistam. Plānots pirkt dronu ar infrasarkanām kamerām, kas var palīdzēt plūdos, kūlas dedzināšanā un pazudušo meklēšanā. Plāno drošības telts un speciāla transportlīdzekļa iegādi, kā arī citu veidu aprīkojumu. «Galvenais stūrakmens ir starpinstitūciju sadarbība, lai, ceļot pašvaldības policijas iespējas, spētu sniegt palīdzību arī citām glābšanas institūcijām,» pauda L. Baha.

Deputāti abus lēmumprojektus virzīja tālāk uz finanšu komiteju un domes sēdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Tas tikai man tā šķiet, ka dome gadu sākusi ar kaut kādu anormālu projektu projektēšanu un naudas šķērdēšanu!?

  28
  2
 2. tātad domē nepieciešami jauni krēsli ar visiem tajos sēdētājiem, jo novada ‘kopienai” tā civilā aizsardzība būšot savādāka, kā patreiz tā visā pārējā valsts teritorijā piekoptā

  16
  2
 3. Ekskursija uz Nīderlandi? Tur tie kvartāli….kas neapplūst.Jābrauc uz Ukrainu, vismaz uz mēnesi. Ar elektrību Nīderlandē arī viss kārtībā.

  11
  1
 4. Plūdi ir tepat, Jēkabpilī.Ko nebrauc pie Ragaiņa?Ukrainā laikam ir sadraudzības pilsēta, visas iespējas izpētīt totālo krīzi. Uz Holandi laikam pošas uz tulpju svētkiem. Var tikai pabrīnīties, kā mūsu vietvara prot sev sarīkot bezmaksas ekskursijas ar pilnu pansiju, ar jebkādu iemeslu.

  22
  1
 5. Ko tad uzreiz nebrauca uz Bali? Tur tak speciāli pat laukus apludina, lai audzētu rīsus. Pie reizes arī apgūtu rīsu audzēšanu, ja jau klimata pārmaiņas. Varbūt varēs audzēt rīsus uz vietas 😁

  21
  1
 6. pie mums Pilsrundālē ja HES uz Īslīcītes “ies vaļā”, mazāk kā Turcijā neliksies….

 7. Noteikti dati par iespējami applūstošām teritorijām ir. Riskus var izvērtēt tepat uz vietas.
  Bet naudu iedalīt pašvaldības un valsts policijai kadru piesaistei, lai parādītos vēlme risināt problēmu, nevis formāli atrunāties.

 8. “Plānots pirkt dronu, kas var palīdzēt plūdos, kūlas dedzināšanā…”
  Jā, kūlas dedzināšanā vajag kādu palīgu. :))

 9. apriebusies pastāvīgā “apspriedīsim ,virzīsim ,domāsim, darīsim, lemsim”……, bezgalīgā pakaļā, kā esam ,tā esam. Kauns!!!

  17
 10. Par plūdiem runājiet jābrauc uz Jēkabpili nevis Norvēģiju , deputāti varētu aizbraukt pie draugiem uz Malinu Ukrainā novērtēt kā darbojas dāvinātie malkas apkures katli , strāvas ģenerators kara apstākļos , ………….

 11. Nīderlandes pašvaldības policija runā latviski? Viesnīcā, krogos un kvartālos runā latviski? Jēkabpilī gan runā latviski.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.