Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada policijas priekšnieks: Dzīvojam demokrātiskā sabiedrībā – nevaram personai ar garīgā rakstura traucējumiem aizliegt pārvietoties pa pilsētu

Pēdējā laikā Bauskā daudziem zināma persona rada aizvien vairāk problēmu. Jaunais vīrietis nāk iekšā restorānā «Hesburger», neko nepērk, bet dodas uz tualeti, kur pēc laika, dzērumā aizmidzis bez biksēm, pārbiedē klientus. Biežs «viesis» viņš ir arī degvielas uzpildes stacijā pie Valsts policijas ēkas. Viņš arī aizskar ārzemju viesus pie Bauskas viesnīcas, izsakot naida pilnas runas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Viņš uz ielas diedelē naudu, pat no bērniem. Kļuvis arī uzbāzīgāks un agresīvāks, pagaidām ar vārdiem, bet vai jāgaida, kad kādam ko izdarīs? Vai tiešām ar šo pastāvīgā alkohola reibumā esošo un garīgi slimo cilvēku neko nevar darīt?» vaicā baušķeniece Inta.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis atzīst, ka konkrētajai personai pēdējā laikā nākas pievērst lielu vērību.

«Viņš ir mūsu redzeslokā. Bieži viņš ir aizmidzis uz ielas, arī dabiskās vajadzības nokārtojis biksēs… Esam ar viņu vairākkārt runājuši par viņa dzīvesveidu, pie sociālā dienesta persona pēc palīdzības arī nevēršas. Ja viņu alkohola reibumā, kad pats nespēj pārvietoties, atrodam uz ielas, tad vedam vai nu mājās, ja ir, kas viņu pieskata, vai nogādājam patversmē Rīgā. Cik administratīvās lietvedības pret viņu sāktas, nevienu sodu nav maksājis, jo viņam nav naudas un īpašumu, neko nevar no viņa piedzīt. Ja viņš kaut kur ko nozags, tad jau iestāsies kriminālatbildība, ja traucēs citu darbu, tas būs sīkais huligānisms.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arests kā soda mērs administratīvos pārkāpumos ir atcelts, ir vai nu brīdinājums, vai naudas sods. Tas ir viss, kā mēs kā pašvaldības policija varam rīkoties. Šī persona aizvien vairāk degradējas, piemērotais sods viņam neko neizsaka. Mēs nevaram viņu nogādāt Ģintermuižā, bet katru reizi, kad viņš guļ uz ielas, tiek saukti mediķi, viņi var tādu lēmumu pieņemt un aizvest. Tas ir kā apburtais loks,» teic B. Ostrovskis.

Viņš atklāja, ka bērni bieži vien paši viņam uzsauc, aicinot ko ierunāt vai nodejot, pēc tam to filmē un liek internetā, par to viņam iedodot kādu naudu.

«Persona ir «sociāli aktīva» – nāk arī uz domi gan pie priekšsēdētāja, gan pie vietnieka risināt «politiskas lietas» un «sadzīves jautājumus visas sabiedrības labā». Nācies viņu vadīt ārā. Publiskās vietās ir bļaustījies, sevi saucot par ģenerāli un Dānijas princi. Tomēr dzīvojam demokrātiskā sabiedrībā – nevaram viņam aizliegt pārvietoties pa pilsētu. Ja viņa rīcībā ir saskatāms administratīvais pārkāpums, ja viņš rauj un velk kaut kur bērnu, lauž vai bojā kaut ko, bļaustās, guļ uz zemes, tad noteikti jāzvana uz Bauskas novada pašvaldības policiju pa telefonu 20278188.

Bauskā pašlaik ir piecas šādas personas, pēc kolēģu teiktā, Iecavā un Vecumniekos – pa vienai,» tā B. Ostrovskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (37)

 1. Preventīvi pret personu, kurš reāli apdraud sabiedrisko drošību un kārtību, neko darīt nevar, ir jāgaida, kad viņš kaut ko nopietnu izdarīs – piemēram, kādu nositīs vai nopietni savainos… Forši

  40
  3
 2. Ļoti žēl šī cilvēka, palīdzēt viņam var, tikai jāgrib un ģimenei ir jāiesaistās. Apkārtējie tik izsmej un nodirš, bet vai esiet padomājuši ka kas šāds var notikt pēkšņi arī ar sevi pašu? Tā ir šizofrēnija. Izārstēt nevar – bet uzlabojumus var dabūt wow kādus ar medikamentiem, ka pat nepateiksi ka ir šizofrēnija. Un cik tādi mums līdzās dzīvo ? – daudz 🙂
  Lai izdodas savest garīgo stāvoklī!!!

  40
  3
 3. Šis ir drausmīgi… Tiešām Līdz brīdim kamer izdarīs kādam pāri…. Man personīgi no viņa bail ,nerunājot par to ka reizēm uz vakkara pastaigu ejot šiš ķēms vazājas… pilnīgi neadekvāts cilvēks ,domāju ,ka ir miljons māmiņu kuras baidas pār saviem bērniem …

  19
  5
 4. Boņuk, pareizi, ko tur vest šo “zināmo personu” katru dienu uz Rīgas atskurbtuvi? Tāpat no viņas neko neiekasēs, vien pašvaldības policistu “brīvo laiku” un degvielu tērēs.

  7
  1
 5. bez “zināmās personas” ir vēl “zināmie dienesti”, sākot ar ministriju departamentiem un beidzot ar pašvaldību policijām un sociālajiem dienestiem, dienestiem, lai “miljons māmiņām” nebūtu jābaidās.

  20
 6. Gandrīz katru dienu jāsastopas ar šo personu. Viņš kļūst vēl agresīvāks un agresīvāks. Vienu dienu pat redzēju, ka Rimi apsardzei bruka virsū, nācās palīdzēt izvadīt viņu āra. Es tiešām nezinu kāds ir atrisinājums šai problēmai, bet atstāt to tā nevar, tiešām agri vai vēlu viņš savārīs sūdus un tad kas par to atbildēs ?!

  30
  1
 7. Kad tad vērs vaļā mums Bauskas centrā šīm personām ar traucējumiem dzīvokļus? Tad šādu personu loks tik palielināsies, bet policija tuvu, taču jāiekļauj šīs personas sabiedrībā.

  10
  1
 8. Baisi, ka jāgaida kaut kas slikts, lai cilvēku varētu aizvest uz ārstēšanu. Un nevis uz mēnesi, bet ilgaku periodu. Domāju ari radiniekiem grūti ko panākt, jo ārstēt sākotnēji var tikai piespiedu kārtā, bet pierunāt kādu medicīnas darbinieku lai pienem lēmumu par piespiedu ārstēšanas noteikšamu ir neiespējami. Tāda mums redz valsts iekārta – visiem traucē, bet jāgaida uz kriminālu darbību.

  21
 9. Demokrātija? Vienkārši slims cilvēks. Ja slims tad ārstēt vajag. Visādi dienesti mums biezā slānī. Algās nodokļu nauda desmitiem, varbūt simtiem tūkstošu gada laikā.

  28
 10. un viens no mūsu pašvaldības “radiniekiem” jau izteica savu, visticamāk visas “radinieku” grupas- domes viedokli

 11. Slims cilvèks,vienkàrši pievèrš sev uzmanìbu.Neesmu redzèjusi viņu agresìvu.Kà mazs bèrns,grib ,lai ir pamanìts.Te ir darbs sociàlajam dienestam un psihiatram.Arì sabiedrìbai ar savu attieksmi.

  16
  3
 12. Pēdējās dienas viņš redzēts kopā ar maniaku kurš nesen no cietuma iznācis. Veselīga kombinācija, sabiedrībai droša…

 13. Cilvēku ar varu nekur nevar ievietot, jo tāda ir mūsu likumdošana. Viņam ir pašam jāpiekrīt, bet viņš dzīvo savā pasaulē, un kamēr kaut kādus s… nesastrādās visi tā tik plātīs rokas.

  9
  2
 14. Cik saprotu no agrāk rakstītā tad ar līdzīgiem kadriem būs pilna bijusī infekcijas nodaļa. Gadu vai vairāk atpakaļ Rīgā liekas Mārupes ielā viens tāds slimais arī vazājās pa ielām bruka virsū veciem cilvēkiem un bērniem. Bet apklusa vis esot izredzēto radīts radījums!

 15. Kaut Dievs svētītu viņu ar savu palīdzību. Jāsaprot , ka cilvēkam vajag palīdzību arī lai saņemtos mainīties. Novēlu, lai izdodas mainīt savu dzīvi pat ja ir noiets greizi. Vienkārši jūtu līdzi, ja vienu dienu izdari kaut ko negribētos, tad var negribēt to atcerēties , ja izdari vairākas dienas un vairs nevari no tā pats sevi izglābt, kad vieglāk ir tikai apreibināties, lai kaut ko aizmirstu . Cerams , ka izdosies izdzienāt savas aizmirstās sāpes, kuras negribas atcerēties, lai varētu mainīt savu dzīvesveidu un uztveri par savu dzīvi.

  3
  2
 16. Nuu te atspoguļojas mūsu likumdošana,kādreiz dzērušu uz ielas savāca berta,izgulēji dzērumu,vainu tev iešķieba 15 sutkas ,a ko tagad ??dzērāji ,visi pārējie kapuču suga,dara ko grib un kā grib,jo skaidri apzinās kad par to nebūs sods…

 17. Ja tu vienu dienu redzi, ka šī persona ir pārlieku agresīva un ir kaut mazākās aizdomas, ka tev, kādam citam jeb pats sev var “nodarīt pāri” Noteikti zvani 113 un izsauc ātros, JO Ārstniecības likuma 68. pants paredz, ka “Ja pastāv tieši draudi, ka pacients psihisku traucējumu dēļ var nodarīt miesas bojājumus sev jeb citām personām vai pacients izrāda vardarbību pret citām personām -> viņu ved uz attiecīgo iestādi bez pacienta piekrišanas. Bet izsaucējam tā arī jāsaka, ka uzvedas neadekvāti, apdraud drošību. Un tai pašā likuma 69. pants nosaka, ka “ja persona psihisku traucējumu dēļ pārkāpj sabiedrisko kārtību, policijai jāaiztur un jānogādā uz iestādi un iesniedz psihiatram rakstveida ziņojumu par slimnieka uzvedību. Tā kārtība ir ierakstīta policijai likumā “Par policiju”. Un tad šādi nogādātu pacientu ārstniecības iestāde drīkst ārstēt piespiedu kārtā vismaz 3.mēnešu jeb ilgāk, ja ārstēšana nav panākusi vēlamo efektu.

  6
  1
 18. Varbūt vēlēt kā Saeimas deputātus – ievēl un vairs Bauskā nerādās – tā arī ar tām PERSONĀM AR GARĪGĀ RAKSTURA TRAUCĒJUMIEM – ievēlam un tie pazūd no Bauskas. Būs labs risinājums…

  7
  1
 19. Ja man aizliegs iekrāmēt biksēs es sūdzēšos uz Briseli,ka netiek ievērotas manas cilvēktiesības!

 20. Lasot zinošu cilvēku likumos balstītos komentārus ir skaidrs, ka pašvaldības, tai skaitā policijas, darbinieki nezina konkrētos likumus vai arī tos ignorē. Ko par šo saka darba līgumi un darba attiecības regulējoši likumi?

  4
  2
 21. Ja totāla bezpalīdzība ir viena slima cilvēka gadījumā, tad kas notiks kad visa infekcija slimnīca tiks aizpildīta ar līdzīga profila kadriem? Kas dominēs Bauskā? Gar infekcijas slimnīcu ir intensīva gājēju, skolēnu kustība. Kas no kā muks un uzmanīsies? Psihiski slimiem jauniem cilvēkiem esot arī ļoti izteikta vajadzība pēc seksa un liels fizisks spēks.

 22. es nenoliedzu, ka daudzos gadījumos arī šīs konkrētās, personas gadījumā attiecīgiem dienestiem būtu jārīkojas. Vien palūkojieties, vai policijas statistikā par gaišā dienas laikā veiktajiem noziedzīgiem nodarījumiem dominē “galvas slimnieki”, vai tādi paši kā jūs, šeit rakstošie, kas vienā mierā nolamās pārdevēju, vien tādēļ, ka pašiem slikts garastāvoklis?

  1
  1
 23. Nu,šis minētais cilvēks paliek agresīvāks ar katru reizi,vai tad jāgaida,kad viņš kādu aplaupīs,vai smagi piekaus! ? Mums taču ir organizāijas bez policijas,ko tad viņi nereaģē? Ne jau viņš pats lūgsies,la viņu ievieto kādā ārstēšanās iestādē! Ir ļoti neptīkami viņu sastapt gan uz ielas pie lielveikaliem,gan autoostā.Tur varbūt JĀSTRĀDĀ ar viņu sociālajiem dienestiem sadarbībā ar viņa tuviniekiem,jo tālāk tā tomēr nevar turpināties.Jā demokrātija -bet tā tomēr nav visatļautība.

 24. Kad nekaitīgs dzērājs bomzis traucē kārtību tad visi acīgi un likuma pārgudri.. kad kāds no kura tiešām var trūkties dabūt tad tantes un policija nekā nav redzējušas

  4
  1
 25. Ko var muldēt! Circle K viņš visu laiku kaut ko nozog ,baidē klientus,rupji runā,ar vārdiem aizskar apkārtējos.Iespundēt pansionātā un miers.Kāpēc citiem jācieš un jātraucē strādāt?

 26. ko var muldēt? Pasaki, ko var nozagt Circle K? Kur skatās turpat blakus esošais policijas kontingents? Vien pašam esot ļoti agresīvam cilvēkam, liekas, ka tādu pašu agresiju var sagaidīt no visiem, suņus pilsētā, vilkus, lāčus mežā ieskaitot.

  1
  2
 27. ATBILDE komentāram “”Tiešām”” – vai jūsuprāt aiz viņa katru dienu jāiet arī policistam? Kāpēc mums visiem ir jāpacieš viens slims cilvēks,kuram vieta būtu kāadā stacionārā? Un nozagt var visos veikalos,ne tikai Circlē,lielveikalos jau viņu nemaz nelaiž iekšā,tur ir apsargi,bet mazajiem veikaliem jācīnās pašiem ar viņu! Un kālab??

 28. Ja cilvekam nozīmē medikamentus šizofrēnijas ārstēšanai viņam aizliegts lietot alkoholu (((

 29. Bet visiem, uz ko šis gadījums attiecas kā dienesta pienākums, algas tiek izmaksātas laikā un pilnā apmērā.

 30. ka arī Brunavā kaut kas tiks darīts tikai tad, kad notiks kas neatgriezeniski slikts. Tur jau ir divi sabiedriskās drošības apdraudētāji. Ko darīt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.