Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada skolas saņems 611 portatīvos datorus

Tuvāko mēnešu laikā daļa 7.-9. klašu skolēni tiks nodrošināti ar datoriem, ko izmantot mācību procesā. Sākotnēji Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sola ar datoriem nodrošināt 40% šī posma skolēnus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgusies datoru pirmā iepirkuma procedūra, kuras rezultātā IZM iegādāsies 25 080 datorus Latvijas skolām.  Iepirkums īstenots ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projekta Izglītības iestāžu digitalizācija 7.-9.klasēm finansējumu. Līdz 2025. gada beigām skolu datoru iegādei plānots vēl papildus investēt vairāk nekā 50 miljonus eiro, portālu informēja IZM Komunikācijas nodaļā.

Datoru skaits, ko saņems katra pašvaldība, ir aprēķināts proporcionāli skolēnu skaitam izglītības iestādēs 7.-9.klašu grupā, iecerēts ar datoriem apgādāt vairāk nekā 40% šīs vecuma grupas skolēnu.  Pirmie 3000 datori Latvijā nonāks līdz 22. novembrim, pārējie – līdz gada beigām. Datortehniku piegādās pašvaldībām, kas veiks datoru tālāku sadali izglītības iestādēm.

Bauskas novada pašvaldībai ministrija ieplānojusi piegādāt 611 datorus, no tiem 1. piegādē – 70, bet otrajā piegādē – 541 viedierīci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada administrācijas izglītības nodaļā norādīja, ka šobrīd datori tikai teorētiski pašvaldībai ir piešķirti un tiek izstrādāta kārtība par to, kam, cik daudz un kādam mērķim tie tiks izmantoti. “Ir daudz neskaidrību un informācijas iztrūkuma gan no Izglītības un zinātnes ministrijas, gan no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas puses, tādēļ arī pašlaik nav iespējams komentēt, kad datori fiziski nonāks mācību iestādēs un kā tie tiks izmantoti,” paziņoja izglītības nodaļā.

Skolām tiks piegādāti “Acer Chromebook 314” modeļa datori, ko piegādās iepirkuma uzvarētājs – SIA “Baltijas informācijas tehnoloģijas”.

IZM norādīja, ka pamata mērķis ir pakāpeniski nodrošināt datoru proporciju 1:1 no 7.klases, tajā skaitā domājot par datortehnikas jēgpilnu izmantošanu mācību procesa īstenošanai. Šo mērķi iecerēts sasniegt līdz 2027. gadam. IZM atzīmēja, ka jaunais mācību saturs paredz IT prasmju apguvi un stundu skaita palielināšanu datorikas apgūšanai visā pamatizglītībā, 7. – 9. klasē jau apgūstot programmēšanas moduli, tāpēc šajā posmā dators izglītības procesā jo īpaši svarīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt jaunākajās klasēs viens dators būtu uz pieciem bērniem (1.-3. klase) vai trim bērniem (4.-6. klase).

Datortehnikas iegādei bērniem no sociāli neaizsargātām grupām (no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, bērniem ar invaliditāti, bērniem no viena vecāka ģimenēm un daudzbērnu ģimenēm u.c.) ir plānots papildu finansējums Atveseļošanas fonda ietvaros, kura īstenošanas nosacījumi šobrīd ir starpinstitūciju saskaņošanā.

“Arī iepriekšējos gados esam pakāpeniski raduši iespējas izglītības iestādēm iegādāties IT aprīkojumu. Tā, 2020. gadā ir iegādāti un saņemti dāvinājumā 5266 viedtālruņi un planšetdatori, kas bez atlīdzības nodoti pašvaldību īpašumā; šajā pašā gadā tika iegādāts vēl 6261 portatīvais dators, kas bez atlīdzības nodots pašvaldību īpašumā; savukārt 2021. gadā dāvinājumā saņemti 92 portatīvie datori, kas bez atlīdzības nodoti pašvaldību īpašumā. Jāmin arī ES fondu projekts „Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi”, kura laikā tiek modernizēta mācību vide 38 pašvaldību 95 vispārējās izglītības iestādēs, tostarp investējot IT risinājumu ieviešanā un aprīkojuma iegādē,” akcentēja ministrijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.