Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja un darbinieks saņem Labklājības ministrijas atzinību

Par īpaši nozīmīgu ieguldījumu sociālās jomas attīstībā Bauskas novadā pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska un sociālais darbinieks darbam ar ģimeni un bērniem Kaspars Bajārs piektdien, 15. jūlijā, saņēma Labklājības ministrijas Atzinības rakstus, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Labklājības ministrs Gatis Eglītis (no kreisās) Bauskas novadā pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska, sociālais darbinieks darbam ar ģimeni un bērniem Bauskā Kaspars Bajārs un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Foto: A.Dulbe/Bauskas novada pašvaldība

Piektdien reģionālajā darba vīzītē Bauskas novadu apmeklēja labklājības ministrs Gatis Eglītis. Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka dienas pirmajā daļā ministrs Bauskas novada domē tikās ar Bauskas novada pašvaldības vadību – Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, viņa vietnieku Aivaru Mačeku, pašvaldības izpilddirektoru Ivaru Romānovu, kā arī sociālās un veselības komitejas deputātiem – Gunti Kalniņu, Ināru Pētersoni, Līgu Rimševicu, Vilni Gailumu un Jāni Siugali. Sarunās piedalījās arī Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska un Bauskas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Edīte Ķerģe – Karika.

Sarunās tika pārspriestas sociālo pakalpojumu jomas aktualitātes, diskutēts par nodarbinātību nozarē, sociālo pakalpojumu attīstības projektiem un plānotajām ministrijas iniciatīvām sociālajā sfērā.

Pašvaldība šobrīd risina projekta “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” situāciju, kura saistīta ar būvniecības nozares sadārdzinājumu. Ministrija solīja pagarināt termiņus, lai pašvaldība spētu atrisināt situāciju ekonomiski izdevīgākajā veidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G. Eglītis akcentēja, ka šāda situācija ir arī vairums citās pašvaldībās un Bauskas novads noteikti nav izņēmums. Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska ministram jautāja par uzlabojumiem, kādi varētu tikt ieviesti, lai aizpildītu sociālajā jomā trūkstošo darba resursu. Ministrs paskaidroja, ka augstskolās palielinātas budžetu vietas, kā arī valsts mērķdotācija atalgojumam 20 % apmērā.

Tikšanās laikā ar sociālā dienesta darbiniekiem, iezīmējās divi nozares apdraudējumi – darbinieku trūkums un darbinieku izdegšana. Pēdējos divos gados papildus slogu radījusi Covid pandēmija, administratīvi teritoriālā reforma un Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri meklē patvērumu Bauskas novadā. Darba apstākļi ir saspringti un darbiniekiem draud izdegšana. Sociālā dienesta darbinieki aicināja ministru apdomāt, kā veicināt jauno sociālo jomu darbinieku ienākšanu nozarē, kā arī nodrošināt lielāku atalgojumu.

Sarunā ar Bauskas novada bāriņtiesu, ministrs atbildēja uz nozaru darbinieku jautājumiem par aizbildniecību, audžuģimenēm, jomas sniegtajiem un pieejamajiem pakalpojumiem, nozares trūkumiem un nākotnes plāniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbinieki lūdza ministru aktualizēt jautājumu par darbinieku aizsardzību un apdrošināšanu, jo nereti strādājošie tiek pakļauti riskiem kā no pašiem klientiem, tā no viņu piederīgajiem un rodas neskaitāmas citas situācijas, kurās tiek radīti riski darbinieku veselībai. Vienlaikus bāriņtiesas pārstāvji ministru mudināja stiprināt bāriņtiesas tēlu, kurā katrs darbinieks strādā nesavtīgi un profesionāli, nereti darot vairāk, kā noteikts normatīvajos aktos vai amata pienākumos.

Bauskas novada domē piektdien bija ieradušies senioru biedrības pārstāvji. Foto: A.Dulbe/Bauskas novada pašvaldība

Bauskas novada zālē uz pārrunām ar G. Eglīti bija aicināti vietējās senioru biedrības pārstāvji. Ministrs klātesošos informēja par gaidāmajām izmaiņām, kuras paredz papildus ienākumus senioriem, šī gada atbalsta programmām siltumenerģijas jomā, kā arī citām aktualitātēm. Seniori ministram izklāstīja biedrību galvenās aktivitātes novadā, izcēla realizētos projektus un uzteica sadarbību ar pašvaldību, kura nodrošina telpas, transportu un palīdz aktivitāšu organizēšanā.

Dienas otrajā pusē Gatis Eglītis iepazinās, kā darbojas ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem projektā “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ēkā Zaļā ielā 33, Bauskā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
SIA “Balticovo” ir viens no lielākajiem darba devējiem Zemgalē, lielākais Bauskas novadā, nodrošinot 330 darba vietas. Toms Auškāps labklājības ministru G. Eglīti iepazīstināja ar uzņēmumu. Foto: A. Dulbe

Ministrs apmeklēja arī akciju sabiedrību “Balticovo”, kas ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā, kā arī lielākais darba devējs Bauskas novadā, lai pārrunātu šī uzņēmuma darbaspēka aktualitātes un apmainītos ar pieredzi sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības realizēšanā.

Toms Auškāps, SIA “Balticovo” Komunikācijas un attīstības direktors, ministru iepazīstināja ar ražotnes produkciju. Viņš pastāstīja, ka “Balticovo” vēsturiski ir bijis liels darba devēja dzinējspēks Iecavā. Akūts ir mājokļu jautājums, lai darbiniekiem būtu pieejamas dzīvojamās platības. T. Auškāps pavēstīja, ka vidēji viena vista valstij ienes 2 eiro gadā – ražotnē ir 3 miljoni vistu, kuras sagādā 6 miljonus eiro gadā. Lielāko daļu saražotās produkcijas (ap 70 %) eksportē uz vairāk nekā 20 valstīm.

SIA “Balticovo” ir viens no lielākajiem darba devējiem Zemgalē, lielākais Bauskas novadā, nodrošinot 330 darba vietas, kā arī lielākais Ziemeļeiropas olu ražotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrs vizītes noslēgumā devās uz Vecumnieku Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Sarkanā skola”, kur pēc iepazīšanās atzina, ka šī viennozīmīgi ir skaistākā māja Latvijā, kur tiek sniegti sociālie pakalpojumi.

“Sarkanajā skolā” ministrs tikās ar centra vadītāju Līvu Vecvanagu, Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāju Daci Šileiku, Sociālā dienesta Vecumnieku struktūrvienības vadītāju Inu Jankeviču un senioriem.

Tiekoties ar Vecumnieku puses senioriem, neformālā gaisotnē, tika pārrunāta rudenī gaidāmā pensiju indeksācija, energoresursu izmaksu kāpums, kā arī citi senioriem aktuāli jautājumi.

Vizīti noslēdzot ministrs rezumēja, ka tiekoties ar pašvaldības vadību, sociālā dienesta un bāriņtiesas darbiniekiem, kā arī apmeklējot pašvaldības sociālo pakalpojumu iestādes, ir pārliecība, ka pēc reformas izraisītajām pārmaiņām, darbs tiek organizēts veiksmīgi un iedzīvotāji saņem kvalitatīvus pakalpojumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Tradicionālais varas siseņu pirmsvēlēšanu izlidojums lētticīgu vēlētāju zvejošanai ar neiztrūkstošo publisku “pateicību dalīšanu” sistēmas paklausīgajiem vasaļiem ! Kā Brežneva laikos biedri apskaujas un sit viens otram uz pleca!

  35
  8
 2. Ļoti nesimpātiska sieviete,kurai nav ne kripatiņas empātijas.Sociālais darbs ir tikai darbs sevis izcelšanai,ne cilvēku labā. Tas apbalvojums ir spļāviens sociālā dienesta klientiem.

  26
  11
 3. Dina ,malacis!Apsveicu tevi un Edīti!
  Skaistas,jaukas un gudras dāmas!
  Lai skauģi rej!Godam nopeknīts!

  7
  18
 4. …. riskiem kā no pašiem klientiem, tā no viņu piederīgajiem un rodas neskaitāmas citas situācijas, kurās tiek radīti riski darbinieku veselībai—> šādas situācijas var rasties tikai un vienīgi sociālo darbinieku neprofesionālas rīcības zināšanu trūkuma vai personīgo vai klienta personīgo robežu pārkāpšanas dēļ. Par izdegšanu- ja tālāk par savu degungalu neredz, ja dzīves kopsakarības nesaprot- izdegšana draud jebkurā profesijā. Par algām nevajadzētu vaimanāt ( izņemot aprūpētājus!!!)- algas publicētas bauska.lv- nemaz nav slikti.

  5
  2
 5. Bildē- tā vien izskatās māte, meita un kleita;). Iztērētas milzu naudas summas, skaista, vēsturiska māja, gleznaina vide, tagad pieejama ļoti nelielam, pat mazam cilvēku lokam. Vecumnieku mūzikas un mākslas skola to vietu un skolu ir godam pelnījusi, arī tagadējām sociālajām aktivitātēm vieta tur 100% atrastos. Ļoti žēl.

  8
  2
 6. Skatoties uz pēdējo bildi es arī tieši tā nodomāju- māte, meita :)) Burvīgi, ka tā visu var safīrēt un visiem labi.

  11
  2
 7. Nu,nu lai nu tā būtu.pa slinku pastaigāt pie ğimenēm kur tiešām vajag.Kafija jādzer ,nav laika .No visām dāmām viena normāla
  .mazā Aija.

  4
  2
 8. Nu atzinību uz maizes jau neuzsmērēsi…Kaut ko taustāmāku diez arī iedeva?

  2
  1
 9. Re kā skauž!Dina ,malacis!Apsveicu!
  Un mātei un arī kleitai nav ne vainas!
  Neapskaužamie Bauskas zaimotāji,fui!

  2
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.