Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada sociālie darbinieki apguvuši jaunas prasmes darbā ar senioriem

Oktobrī, projekta “Aktīvas un veselīgas novecošanas veicināšana” ietvaros, noslēgušās speciālistu apmācības par dažādām novecošanās dimensijām, kā arī pedagoģiskajām pieejām darbā ar senioriem, portālu informēja Zemgales plānošanas reģiona pārstāve Agnese Launerte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācībās projekta ietvaros piedalījās arī trīs sociālie darbinieki no Bauskas novada sociālā dienesta – 
Kristīna Burceva, Ilze Auguste un Kristīne Čerņevska, kā arī dienas centra “Iecavnīca” vadītāja Ilva Vansoviča.

A. launerte pastāstīja, ka no 9.septembra līdz 17.oktobrim tika organizētas apmācības speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar senioriem. Nodarbībās apskatīts plašs tēmu loks par novecošanās piecām dimensijām: veselību (fizisko un mentālo), mācīšanos, paštēlu, sociālo dzīvi un ekonomisko neatkarību. Apmācībās piedalījās vairāk nekā 20 speciālisti no Latvijas un Lietuvas, tādējādi veidojot iedvesmojošu un diskusijas veicinošu mācību vidi, pārrobežu sadarbības ietvaros. Nodarbību laikā dalībnieki ieguva ne tikai teorētisko zināšanu bāzi, bet arī papildinošu praktisko pieredzi, piemēram, apgūstot vingrojumus sertificēta fizioterapeita vadībā.

Kā nozīmīgākos ieguvumus no apmācību procesa speciālisti minējuši daudzveidīgu un noderīgu informāciju, kā arī jaunas metodes un instrumentus, ko izmantot savā turpmākajā darbā. Tāpat dalībnieki uzsvēra, ka mācības devušas iespēju palūkoties uz novecošanas procesu no cita skatupunkta un saprast, kā ar konkrētām izvēlēm var ietekmēt tā kvalitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā piemēram, apzinoties fiziskās novecošanās aspektus, iespējams plānot atbilstošas aktivitātes, lai uzturētu labu fizisko veselību pēc iespējas ilgāk, bet izprotot socializēšanās nozīmīgumu, iespējams apzināti veidot interešu un domubiedru loku.

“Katrs cilvēka dzīves posms ir svarīgs un mūsu uzdevums ir palīdzēt senioriem to apzināties” – mācību noslēgumā atzina speciālisti.

Šis rudenī organizētais otrais mācību cikls par aktīvu novecošanos ir daļa no projektā izstrādātās mācību programmas, lai pilnvērtīgi sagatavotu speciālistus darbam ar senioriem, nodrošinot vispusīgu izpratni par novecošanās procesa fiziskajām, psiholoģiskajām un sociālajām izmaiņām. Jau vēstīts, ka augustā noritēja pirmās pilotapmācības speciālistiem, par Stāstu stāstīšanas metodi un tās efektīvu pielietošanu. Šī metode ļauj senioriem apzināties nodzīvotās dzīves vērtību un turpmākās produktīvās dzīves iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzot apmācību ciklu, projekta ietvaros turpināsies darbs pie rokasgrāmatas izstrādes, lai apkopotu mācībās iegūtās zināšanas un izmantotu tās tālākā darbā, vadot nodarbības pašiem senioriem.

Projekts “Aktīvas un veselīgas novecošanas veicināšana” tiek īstenots Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas programmas 2021.-2027.gadam ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 619 503,60 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 495 602,88 eiro.

Foto: Publicitātes foto/ZPR

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.