Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada sportisti tiek pie stipendijām

Izvērtējot 94 sportistu pieteikumus, sporta stipendija 2023./2024. studiju gadam piešķirta 52 studējošiem sportistiem, tostarp arī diviem Bauskas novada pārstāvjiem, portālu informēja Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) sporta attīstības vadītāja Dace Kaspare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stipendiju ieguvēji pārstāv 20 sporta veidus, viņu vidū: astoņi florbolisti, septiņi orientieristi, seši kamaniņbraucēji, pieci basketbolisti, pieci vieglatlēti, četri peldētāji, pa diviem distanču slēpotājiem, smaiļotājiem un sporta deju dejotājiem, kā arī pa vienam sportistam no biatlona, bobsleja, brīvās cīņas, daiļslidošanas, frisbija, hokeja, kanoe airēšanas, krosmintona, sporta vingrošanas, ūdens motosporta un volejbola.

Visvairāk stipendiju ieguvēju studē Rīgas Tehniskajā universitātē – 14, Latvijas Universitātē – 12, biznesa augstskolā “Turība” – 4, pa 3 – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA”, kā arī citās augstskolās.

D. Kaspere paskaidro, ka sporta stipendija tiek piešķirta no valsts budžeta līdzekļiem, lai sekmētu augstākās izglītības iestādēs studējošo augstas klases sportistu duālās karjeras iespējas, apvienojot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot sportistu sagatavošanu dalībai Latvijas izlasēs attiecīgajos sporta veidos. Stipendija ir izmantojama stipendiātu augstākās izglītības apguves un sportiskās meistarības izaugsmes sekmēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis ir laiks, kad mēs ne tikai atzinīgi novērtējam sportista sasniegumus, bet arī atbalstām viņu augstākās izglītības ceļā. Katrs no šiem 52 stipendiātiem ir ne tikai apņēmīgs sportists, bet arī cītīgs students, turklāt šie sportisti ir paraugs duālās karjeras īstenošanā, domājot par savu nākotni pēc sporta. Sporta stipendija ir ieguldījums ne tikai individuālo talantu attīstībā, bet arī Latvijas sporta un izglītības nākotnē kopumā,” teic LSFP prezidents Einars Fogelis.

1300 eiro stipendiju saņems ūdensmotosportists Nils Rets Slakteris, bet 700 eiro stipendija atvēlēta Bauskas novada vieglatlētei Gerdai Kerijai Dreimanei.

Lēmumu par Sporta stipendijas piešķiršanu pieņem LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus saskaņā ar konkursa nolikumu. LSFP Sporta stipendiju komisiju veido pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Augstskolu sporta savienības un Latvijas Sporta federāciju padomes.

Foto: No albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Slaktera jaunskungs nāk no multimiljonāru dzimtas. Priekš kam viņam 1700€ stipendija? Latvijā ir daudz foršu jaunekļu, kam ir ikdienas grūtības un problemātiski pavilkt studijas. Kāpēc šiem jaunekļiem nepalīdz? Bet biezā gala jauniešus dotē valsts?

  11
  5
 2. Salīdzināsim konkurenci viegatlētikā un ūdenssportā iespējami 1000 pret 1,tāpat viegatlēte trenējas,startē visu gadu, cik reizes Nils gada laikā nostartē oficiālos mačos? Attiecības ir tādas pašās kā konkurencē, ziemā nav startu,tāpēc nesaprotami,kāpēc Nilam gandrīz divas reizess lielāka stipendija nekā Gerdai,viņai ir augstāki sasniegumi ssportā!!! Vai te varētu būt faktors,ka Nila opis ir Slaktera kungs,bijušais ministra kungs???

  7
  2
 3. Biruta, priekškam miljonāru ģimeņu atvasēm tās stipendijas vajag? Viņa mēneša budžets ir lielāks par šo stipendiju. Nez kāpēc trūcīgos un maznodrošinātos neviens nesteidz atbalstīt. Es arī sportotu, bet man resursu nav un ķermenis ir tam nepiemērots. Kad šogad absolvēšu LU, es uzrakstīšu sporta stipendiju pieteikumu vēstules ekstrēmajā izdzīvošanā. Un vienalga, ka mani uzskatīs par šādu rīcību par garīgi slimu. Man tāda netaisnība ir apriebusies. Esmu uber-margināls. Nu, un?

  3
  2
 4. Biruta, ar sportu jau trūcīgie nenodarbojas. Trūcīgo statusu vien 2021. gadā paaugstināja un arī šogad. Bet kā es ar 128,06€ varētu būt sprotists? Es nedzīvoju Warhammer 40,000 fantāzijas žandra, kur eksistē psioniķi jeb psaikeri biomantijas apakšspecialitātē, kuri ar domu spēku var appiet bioloģijas, ķīmijas un fizikas pamatlikumus un var smelties spēku no Dvēseļu okeāna jeb Varpa. Fiziskajā pasaulē sociālais statuss un nauda nosaka pat vairāk nekā tev pašai gribētos. Ja ģimenei nav naudas, tad jaunietim daudzas iespējas aiziet secēm. Dabīgā atlase.

  4
  1
 5. Jebkurš cilvēks miljonāru ģimenē ir spējīgs būt malacis. Ar sistēmas atbalstu jebkurš var būt talants. Bet kas būs ar trūcīgā statusu un bez atbalsta?

  5
  1
 6. Skolniecin izbeidz komentārux. Nils ir malacis. Neviens Nila vietā laivā pie stūres nesēzas. Tikai viņs pats. Bīstams sporta veids. Tu esi drosmīgs . Lai Tev izturība un spēks.

  4
  3
 7. Xx, tu esi miljonāru dzimtas advokāts? Nils sēž uz dzimtas lauriem. Nesaprotu kāpēc valsts viņu dotē.

  4
  3
 8. Laikam valsts demonstratīvi palīdz biezajiem, lai nabagus psiholoģiski tirdītu un novestu līdz apoktozei…

  5
  1
 9. Nabagiem resursu nav talantu izkopšanā. Sociālais statuss katru cilvēku iedzen noteiktos rāmjos. Nedzīvojam jau Warhammer 40,000 fantāzijas žandra pasaulē, kurā ir biomantija. Un katrs psioniķis jeb spaiķeris, pateicoties Dvēseļu okeāna jeb Varpa spēkam, var apiet bioloģijas, ķīmijas un fizikas likumus, t.i., mainīt savu ķermeni pēc paša velmēm. Kāpēc trūcīgos studentus valsts neatbalsta???

  2
  1
 10. piekritu komentetajiem, visur tie Slakteri un visur cempioni, daudzi butu čempioni un vēl labāki, tikai šo sportu nevar atļauties. Diezgan tupa situacija valsti, neatbalsta talantigus jauniesus, mūsu valstī viss ir ačgārni.
  Es ari esmu par to, ka atbalsts ir jādod tiem kam grūtāk ar finansējumu. Vajadzētu kaunu vīžot.

  4
  2
 11. Mēs varam lepoties ar šiem jauniešiem – Gerdu – Keriju Dreimani un Nilu Retu Slakteri , kuri ar savu neatlaidīgo mācību – treniņu darbu pierādījuši savas spējas augsta līmeņa sacensībās .Gerdas mērķtiecība ir apbrīnojama , jo vieglatlētikas septiņcīņa retajam ir pa spēkam .Nils – Rets līdztekus apguvis sporta programmu basketbolā ir centīgs un labs trenera palīgs mazajiem ūdens moto sportistiem .Šie sporta veidi nav salīdzināmi .Par stipendiju lemj komisija pēc noteiktiem kritērijiem . Ūdens moto sportam nav Olimpiskās vienības atbalsta kāds ir vieglatlētikai . Pateicoties Slakteru ģimenes rūpēm attīstās šis sporta veids Bauskas novadā . Novērtēsim novadniekus viņu darbu un neslēpsimies zem citu vārdiem , kuri nebūt tā nedomā .

  5
  1
 12. Cienītā B. Grantiņa, cik Jums Slakteris seniors ir samaksājis par tik bērnišķīgu, infantilu viņa mazdēla slavināšanu? Laikam stabulēt līdzi multimiljonāriem ir sociāli izdevīgi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.