Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada sportistiem zelta medaļu lietus

Valmieras Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā aizvadīts Latvijas U18 un U20 vecuma grupu vieglatlētikas čempionāts. Ar kuplu skaitu medaļu izcēlušies Bauskas novada pārstāvji, kas startē arī daudzcīņas sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čempionātā, kas notika 10. un 11. februārī, šoreiz augstākos sasniegumus uzrādīja skrējējas – labākie rezultāti pēc Pasaules Vieglatlētikas asociācijas punktiem Agatei Caunei no Valmieras, kas skrēja 800 un 1500 metru distances. Krita arī Latvijas rekords – rīdziniece Alīna Sokunova uzstādīja vienlaicīgi pieaugušo un U20 vecuma grupas rekordu 2000 metru šķēršļu skrējienā – sešas minūtes un 45,94 sekundes, distanci veicot 13 sekundes ātrāk nekā pirms gada.

Vairākiem Bauskas novada pārstāvjiem medaļas – tie ir sportisti no vieglatlētikas daudzcīņas, kas guva medaļas arī individuālajās disciplīnās. Par Gerdu Keriju Dreimani no Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) radās izjūta, ka medaļu varēja būt arī vairāk, gluži vienkārši nebija laika piedalīties vēl dažās disciplīnās.

Foto: Guntis Bērziņš, «athletics.lv»

Trīs zelta medaļas G. K. Dreimane izcīnīja U20 vecuma grupā. Uzvara 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 8,8 sekundes. Uzvara tāllēkšanā ar rezultātu 5,95 metri un uzvara arī lodes grūšanā ar rezultātu 12,64 metri. Dalība trijās disciplīnās un visur pārliecinošas uzvaras. Tā liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā publicētie rezultāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā vecuma grupā vēl startēja Andris Skadiņš, kurš arī piedalījās trijās disciplīnās, bet godalgu gan mazāk. Pārliecinoša uzvara kārtslēkšanā, šoreiz ar rezultātu 4,36 metri. Otrā vieta tāllēkšanā ar rezultātu 6,9 metri, kas ir personiskais rekords, un visbeidzot arī 60 metru barjerskrējienā otrā vieta – 8,18 sekundes.

Augsti rezultāti arī Iecavas sporta skolas «Dartija» audzēkņiem. Kārtējās divas zelta medaļas Rihardam Pūķim U20 vecuma grupā. Vispirms uzvara tāllēkšanā, tiesa, tikai četrus centimetrus priekšā A. Skadiņam – 6,94 metri. Pēc tam uzvara trīssoļlēkšanā – 14,26 metri – tur gan konkurenti bija diezgan tālu.

Divas medaļas vēl vienai sportistei, kas nesen pārgājusi uz daudzcīņu un piedalās U18 grupas sacensībās. 200 metru skrējienā otro vietu ieguva Adriana Krūzmane – 26,07 sekundes. 60 metru barjerskrējienā trešā – 9,03 sekundes. Salīdzinoši neveiksme tāllēkšanā – ceturtā vieta ar rezultātu 5,51 metrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Toties pārliecinoša uzvara U18 vecuma grupā Niklasam Kalniņam, kurš pārvarēja latiņu 1,96 metru augstumā. Tuvākais konkurents spēja uzlēkt 1,9 metru augstumā.

Septīto vietu 800 metru skrējienā ar rezultātu divas minūtes un 34,13 sekundes un desmito vietu 400 metru sprintā ar rezultātu minūte un 5,11 sekundes ieguva Žanete Sinkovska. Lodes grūšanā desmitajā vietā Katrīna Klāsupa – 11,34 metri.

Bauskas novada BJSS pārstāvjiem vēl vairākas medaļas. Zelta godalgu U18 grupā kārtslēkšanā ieguva Betija Rutka – 2,36 metri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Guntis Bērziņš, «athletics.lv»

Tāllēkšanā trešo vietu izcīnīja Arta Marija Dreimane – 5,57 metri. Viņai arī ceturtā vieta lodes grūšanā – 12,53 metri. Otro vietu lodes grūšanā ieguva Anna Gabriela Hofmane ar rezultātu 13,84 metri – viņa arī ir daudzcīņniece, kas šoreiz gan piedalījās tikai vienā disciplīnā, toties sasniedza personisko rekordu. Lodes grūšanā izcēlās arī Atvars Ernests Paļulis, kas sacensībās atgriezies pēc traumas, – piektā vieta ar rezultātu 13,08 metri.

Vēl vienu medaļu ieguva Adrians Hildebrants – viņam trešā vieta 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 8,85 sekundes. Viņš arī septītais 60 metru sprintā – 7,49 sekundes. Septītā 60 metru barjerskrējienā meitenēm bija Arneta Hegenbarte-Petrika – 9,17 sekundes.

Foto: Guntis Bērziņš, «athletics.lv»

Lai arī jauniešu čempionāti ir aiz muguras, tomēr tas nenozīmē, ka sacensības ir beigušās. Daudzi no mūsējiem jau šīs nedēļas nogalē piedalās Latvijas Vieglatlētikas čempionātā, kas 18. un 19. februārī notiek Valmierā.

Pēc tam sāksies Baltijas sacensības. 25. februārī Valmierā būs Baltijas U18 komandu čempionāts telpās, savukārt 5. martā Panevežā – Baltijas U20 komandu čempionāts telpās. Savukārt no 11. līdz 12. martam norisināsies Baltijas komandu čempionāts daudzcīņā Tallinā Igaunijā, kur piedalīsies gana daudz Bauskas novada jauno sportistu. U18 vecuma grupā jaunietēm startēs Anna Gabriela Hofmane, Arta Marija Dreimane un Adriana Krūzmane. Puišiem piedalīsies Atvars Ernests Paļulis. Savukārt U20 vecuma grupā līderi ir Andris Skadiņš un Gerda Kerija Dreimane. Jāteic, ka Baltijas čempionāta līmenis daudzcīņā ir gana augsts, – G. K. Dreimane U20 vecuma grupas pasaules čempionātā daudzcīņā palika piektajā vietā, bet ceturtā bija Igaunijas sportiste.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.