Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada svētkiem tērēs vairāk kā 50 tūkstošus eiro; uguņošanu šajā reizē nerīkos

Jau pēc nedēļas sestdien, 4. jūnijā, Bauskas Pilskalna parka estrādē ar jaunu vienotības zīmi un moto «Zem zelta ozola zariem» norisināsies pirmie apvienotā Bauskas novada svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinības pulksten 12 sāksies ar amatiermākslas, uzņēmumu un iestāžu kolektīvu, interešu apvienību, iedzīvotāju grupu un nevalstisko organizāciju pulcēšanos svētku gājienam, kas pulksten 13 no Karpa dārza vīsies līdz pat Pilskalna estrādei.

Estrādē, divās norišu vietās, svētku koncerts tiks veidots, iesaistot dažādu paaudžu amatiermākslas dziedošus, dejojošus un spēlējošus kolektīvus un solistus, kā arī būs padomāts par dažādām sporta un bērnu aktivitātēm, lai ikviens atrastu sev ko interesantu.

Šonedēļ Bauskas pašvaldība publiskojusi video aicinājumu uz novada svētkiem. Pašvaldībā informēja, ka video autors ir SIA “Inspired”, un tas izmaksājis 350 eiro (summa norādīta bez PVN).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Bauskas novada svētku izmaksas ir 53 264 eiro, kuras sastāda dalībnieku ēdināšana, skatuves uzstādīšana un noformēšana, gaismošana, apskaņošana, mākslinieku honorāri, mediķi un citi ar pasākuma organizēšanu saistītie izdevumi.

Lūdzot pašvaldību precizēt, vai no pagastiem tiks organizēti autobusi uz pasākuma norises vietu, novada domē paskaidroja, ka šādus pakalpojumus pašvaldība nenodrošina, un šādas iespējamās izmaksas netika paredzētas 2022.gada budžetā.

“Ja kāda pagasta nodaļa organizē autobusus, tad par saviem līdzekļiem un izvērtējot pieprasījumu, kurš līdz šim ir bijis ļoti zems vai praktiski – nav bijis vispār. Bauskas novada pašvaldības pieejamais autoparks svētku laikā tiks pilnībā izmantots dalībnieku nogādāšanai uz un no svētku norises vietas,” skaidroja domē.

Svētku noslēgums iecerēts kā novada koru un populāru solistu sadziedāšanās Raita Ašmaņa bigbenda pavadījumā. Saistībā ar notikumiem Ukrainā svētku salūta šoreiz nebūs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Pilnīgi nesaprotu, kad tad beidzot Bauska sāks izmantot savu upju potenciālu. Vai tad bija grūti sarīkot multimediālu izrādi uz ūdens? Apkārt trīs upes un še tev kulminācija būs dziesma. Cilvēki grib kaut ko ar acīm pabaudīt. Ja pašiem nav galva uz pleciem, var tak pašpikot. Nu aizbrauciet uz Jelgavu, kur šajās dienās notiek pilsētas svētki, kur ir sarīkota izrāde uz ūdens, izmantojot lieljaudas uguns efektus, kur uguns šaujas debesīs astoņu metru augstumā.

  9
  9
 2. Atkal citur labāk!!!! Tad pārcelieties, mūžīgie īdētāji, uz turieni, kur ir labāk nekā Bauskā! Vienmēr un par visu, kas notiek Bauskā, uzrodas tādi “joskes”, kam citur ir viss kaut kas labāks! Nevajag Bauskai kopēt to, kas ir citur. Kam vajag kaut ko citur, lai braucu uz to citurieni!

  15
  4
 3. Bet vai tad mums baigi vajag to skatuvi un tos glaunos ciemiņus no ntajām valstīm tipa sadraudzības pilsētām. Nu vēl trūka kā Jelgavai nodibināt sadraudzību ar kādu ASV pilsētu un varēs mūsu delegācija uz štatiem vizināties. Varbūt vēl Austrāliju arī vajag pieķert klāt. Varbūt tomēr estrādi vajag pārbūvēt, lai būtu kā pie cilvēkiem nevis no aizvēsturiskiem padomju laikiem? Un tiem bērniem padomātās aktivitātes būs tādas pašas kā jau pieminētajā Jelgavā – lielākoties par maksu? Pabiju jau piepūšamās atrakcijas 5 eiro 15 minūtes, kartupelīši uz iesmiņa vairs divīti nemaksā jau prasa 3 eiro un citur arī visus četrus.

  11
  1
 4. Uz izdangātajiem ceļiem no groziņiem izberam akmentiņus, tad šeit līksmojam un dejojam. Akmentiņi iestrādāsies bedrītēs un svētkus pabeigs ceļa rullis ar izplūdes gāzēm ar uguņošanu.

  9
  2
 5. jau senajā Romā vadoņi zināja kā nomierināt pūļa vajadzības- ar maizi un izpriecām, protams uz to ļaužu rēķina, kam domātas šīs banālās izpriecas. Lai cik varena būtu bijusi savulaik Roma, ar šādu attieksmi pret saviem padotajiem tā vienalga piedzīvoja krahu. Nevar cilvēkiem tikai uzrīkot “izpriecas” uz kurām dodas vien retais novada varas pārstāvis, ja vispār dodas, bet pašiem novada iedzīvotājiem galvenā rūpe ir, kā sagādāt pārtiku ar tās strauji augošajām cenām un energonesēju nākamajai apkures sezonai vai kā samaksāt apkures rēķinus, jo ne algas, ne pensijas netiek tā palielinātas kā novada vadības algas.

  7
  6
 6. Maizi un izpriecas:) visi sēžam būrī un ēdam maizi. Katram izdabāt nevar. Vienam interesē opera, citam koris, vēl kādam balets un kādam dj ballīte. Ir vēl tādi kuriem nepatīk pilnīgi nekas. Man prieks par visiem pasākumiem, kuri šeit notiek. Tā ir cilvēces socializēšanās. Jā ir tādi, kuri mani neinteresē, uz tādiem neeju, bet prieks, ja kādam citam patīk. Saprotams, ja interesē tikai darbs – mājas-TV, tad viss būs slikti un to visu izgāzīs komentāros.

 7. katram izdabāt nevar, jo tad priekš pašiem novada naudas nepietiks. Pietiks, ja izdabās tiem lumpeņiem, kuri ir tā sauktās “RIMI kultūras”, lai viņiem katru brīvdienu nebūtu jāriņķo pa lielveikaliem, vismaz kādu reizi vasarā varēs atļauties izrādīt sevi un paskatīties uz sevi “pastum, pastum, pietupies” līmeņa balagānos. Tieši šādai publikai ir domāti domes rīkotie “svētki”, tvaika nolaišanai daļai novada iedzīvotāju. Normāla līmeņa valstīs iedzīvotājs pats spēj apmaksāt sev interesējošus šovus un pasākumus, tie tur nav jātaisa pēc vienas šnites lētai publikai un arī pašvaldībām ar to nav jānodarbojas, uzturot veselu baru “speciālistu”

  3
  5
 8. Tik liela nauda aiziet svētkiem, bet uguņošana pat nesanāk. Bez uguņošanas manuprāt nav svētki.

  2
  7
 9. Naudiņa tiešām liela. Nez kam? Jo vienkāršie rīkotāji neko nesaņem.Pliks entuāzisms

 10. Vai tad nesaprati!?Noliegta ir tā uguņošana dēļ Ukrainas notikumiem,jo ukraiņi var sabīties no tām ugunīm,toties šogad atļaus bigbendu.Un tas ir pareizi!

  3
  1
 11. Nu šinī vasarā vispār vajadzētu mazāk domāt par izpriecām,dziedāšanu,dancošanu,rotaļās iešanu utt.,lai var pienācīgi un ar cieņu nodrošināties rudenim.Ziema skoloties būt barga…

  2
  2
 12. Bez uguņošanas ir arī citas alternatīvas- teiksim gaisa balonu spīdēšana,muzikālu ūdenstrūklaku ar 3d attēlu projecēšanu ( te tad labi varēja to savu ozolu vizualizēt un daudz ko citu),uguns šovu un vēl neredzētu lāzergaismu šovu. Bigbendu mēs pa Tv varam paklausīties 🙂

 13. ne viens vien, it kā īsbikšu laiku pāraugušais, smadzeņu attīstībā tomēr nekur tālāk nav ticis. Ja vēlaties īstu “uguņošanu”, tad piesakieties brīvprātīgo vienībās karam pret krievu okupantiem, bet te jums ļipa trīc, tāpat kā mājdzīvniekiem salūta šaušanas laikā….

  1
  1
 14. bez uguņošanas un novada apmaksātām izklaidēm ir arī citas alternatīvas šiem mērķiem paredzētās naudas izlietošanai, piemēram brūkošo ielu un trotuāru remontam, kam kā saka novada vadoņi, tik ļoti trūkstot.

 15. Tā ciemiņu mānija… Vai nebūs kauns par vecpilsētu, Bauskas ielām, bomžiem pie miskastēm un vēl daudz ko?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.