Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz svētkiem dosies ap 1100 dalībnieku no Bauskas novada; viņus vedīs 35 autobusi

Jau pēc divām nedēļām Latvija ieskanēsies un iemirdzēsies XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII Deju svētkos. Bauskas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla Bauskas Dzīvei sniedz atbildes uz organizatoriska rakstura jautājumiem saistībā ar ilgi gaidīto notikumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras nodaļas vadītāja informē, ka valsts finansē naktsmītņu un trīsreizējas ēdināšanas izdevumus par tām dienām, kad plānoti mēģinājumi vai koncerti. Pašvaldības atbildībā ir transports un atbalsta personāls svētku laikā – koordinatori, mediķi, kārtības uzturētāji mītnes skolās, autobusu vadītāju uzturēšanās izdevumi. Viss iepriekš uzskaitītais attiecas uz svētku nedēļas finansējuma sadali, precizē E. Māla, taču «Dziesmu un deju svētki ir nepārtraukts process, un pašvaldība nodrošina telpas, notis, aprīkojumu, tērpus, kā arī vadītāju darba samaksu visā piecu gadu periodā starp svētkiem».

Speciāliste atklāj, ka Dziesmu un deju svētku norisēs tiks izmantoti gan visi pašvaldības iestāžu rīcībā esošie autobusi, gan būs ārpakalpojums – pavisam kopā 35 transporta vienības ar mainīgu noslodzi un dažādos maršrutos nodrošinās dalībnieku pārvadāšanu. Kā “Bauskas Dzīve” noskaidroja pašvaldībā, pašlaik tiek izskatīts uzņēmuma “Nordeka” piedāvājums pārvadājumiem Dziesmu un deju svētku laikā. Lēmums par ārpakalpojuma veicēju vēl nav pieņemts.

Uzturēšanās un nakšņošana paredzēta dažādās galvaspilsētas izglītības iestādēs, Bauskas novada amatierkolektīvi apmetīsies Rīgas 88. vidusskolā un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā. Šajās skolās svētku dalībnieki no Bauskas novada apmetas jau tradicionāli arī iepriekšējās svētku reizēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Bauskas novada uz svētkiem dosies aptuveni 1100 dalībnieku – koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru, koklētāju ansambļu, tautas mūzikas un folkloru kopu, vokālo ansambļu un tautas lietišķās mākslas studijas pārstāvji. Visi kolektīvi piedalīsies galvenajās katras nozares norisēs. E. Māla atzīst, ka visus koncertus, kuros būs sastopami novadnieki, nosaukt ir grūti, taču dažus izceļ.

Bauskas kultūras centra (BKC) jauktais koris «Mežotne» un Vecumnieku tautas nama sieviešu koris «Via Stella» 1. jūlijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā piedalīsies koru konkursa finālā «Koru kari», savukārt BKC senioru koris «Sarma» 3. jūlijā iesaistīsies senioru kolektīvu koncertā «Klusums reiz par tautu tapa» Rīgas cirkā. Vēl 3. jūlijā kokļu mūzikas nakts koncertā «Gaismas dārzs» tiks atskaņots komponistes Lienes Batņas speciāli šim koncertam radīts jaundarbs koklētāju ansamblim un korim, kurā piedalīsies Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas koris «Via Stella» un koklētāju ansamblis «Skandīne».

Novada divi deju kolektīvi – vidējās paaudzes deju kopa «Mēmele» un Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Līdums» – papildus deju lieluzveduma «Mūžīgais dzinējs» mēģinājumiem un trim koncertiem piedalīsies arī noslēguma koncertā «Kopā augšup» Mežaparkā. E. Māla uzsver, ka Dziesmu svētku kopkoris šogad gatavojas ne tikai noslēguma koncertam, bet būs dzirdams arī koru lielkoncertā «Tīrums. Dziesmas ceļš», kurā īpaši tiks izcelta tautasdziesma kā kora dziedāšanas tradīcijas sākotne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ņemot vērā Bauskas novada plašo teritoriju un māksliniecisko kolektīvu vienmērīgo izkliedētību visā šajā teritorijā, viens godināšanas pasākums visiem svētku dalībniekiem nav plānots, jo to gluži vienkārši ērti un loģiski nav iespējams organizēt nedz no transporta plānošanas, nedz laika plānošanas viedokļa,» atzīst E. Māla, «taču zinu, ka vairākās vietās paredzēta dalībnieku pavadīšana uz Rīgu, ko organizē kultūras iestādes, kur kolektīvi darbojas.»

Izmantots publicitātes foto no lnkc.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.