Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā top Uzņēmējdarbības konsultatīvā padome; komersantu atsaucība dalībai tajā minimāla

Pamazām apvienotajā Bauskas novadā top Uzņēmējdarbības konsultatīvā padome. Pamazām tāpēc, ka gaidītās uzņēmēju atsaucības, kas vēlētos darboties šajā padomē, gluži vienkārši nav. Tāpat jau vismaz mēnesi dome meklē Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāju uz nenoteiktu laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Toms Auškāps (stāv kājās), a/s «Balticovo» komunikācijas un attīstības direktors, skaidroja ,ka uzņēmēji nodarbojas ne tikai ar sava uzņēmuma attīstību, bet ir arī biedri dažādās padomēs un organizācijās, un ir robeža tam apjomam, kur katrs var darboties, lai saglabātu kvalitatīvu spriestspēju.

Pirmais mēģinājums atrast vairākus Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes locekļus bija ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vizītes laikā, kad viņš tikās ar apvienotā novada uzņēmējiem Rundāles dzirnavās. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsvēra, ka Uzņēmējdarbības konsultatīvajai padomei galvenie ir divi mērķi – sniegt atzinumu Bauskas novada domei saistībā ar uzņēmējdarbības jomu un veidot sadarbību starp uzņēmējiem un Bauskas novada domes administrāciju. Līdzšinējais Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes vadītājs Aivars Svarenieks nedaudz pastāstīja par savu pieredzi šajā jomā.

Tomēr cerība, ka varētu būt vairāki kandidāti un pat vēlēšanas to starpā, nepiepildījās pilnīgi nemaz. Kā atzina ekonomikas ministrs J. Vitenbergs, esot interesanti vērot, kā nopietni uzņēmēji, kas apgroza miljonu kapitālus, mēģina atrast iemeslus, lai nevajadzētu šajā padomē darboties.

Toms Auškāps, a/s «Balticovo» komunikācijas un attīstības direktors, gan skaidroja, ka tas ir kvalitātes jautājums. Jau tagad uzņēmēji nodarbojas ne tikai ar sava uzņēmuma attīstību, bet ir arī biedri dažādās padomēs un organizācijās, un ir robeža tam apjomam, kur katrs var darboties, lai saglabātu kvalitatīvu spriestspēju. Beigās panāca vienošanos, ka padomē turpinās darboties SIA «Kronis» tehniskais direktors Aivars Svarenieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Uzņēmējdarbības padomei pamatā būtu jāsastāv no uzņēmējiem. Būs tikšanās ar lauksaimniekiem, gaidīsim viņu pārstāvjus. Tad mājražotāji un tūristi – ceru, ka līdz rudenim izveidosim uzņēmējdarbības padomi,» «Bauskas Dzīvei» pauda A. Okmanis. Viņš pastāstīja, ka 16. septembrī paredzēts novada «Gada uzņēmēja» pasākums un līdz tam laikam padomei būtu jābūt darboties spējīgai. «Sāksim sadarboties,» tā A. Okmanis.

Reizē problēma ir pašlaik uz laiku vakantā Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja vieta. «Kandidatūras piesakās, bet prasībām neatbilst. Nav viegli atrast labu kadru. Esam izsludinājuši konkursu atkārtoti,» pauž domes priekšsēdētājs. Jaunais konkursa termiņš ir 6. jūnijs. Bauskas novada domes mājaslapā publicētas 16 vakances.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. tie novada uzņēmēji nemaz nevēlas domes ierīkotu un apmaksātu “zobārsta kabinetu” it kā priekš uzņēmējiem veidotu, viņiem paprasījāt?

  2. tad, ko jūs līdz šim esat paveikuši, ja ar tādu entuziasmu un darba sparu pēkšņi esat pamodušies, jeb kārtējie līdzekļi novadam piešķirti kas jāizklekarē?

  3. Uzņēmēji savu laiku tērē jēgpilnām lietām. Acīmredzot intuitīvi nojauš, ka tas būs bezjēdzīgi pavadīts laiks. Lietām būtu jānotiek tā, ka pašvaldība izstrādā detalizētu darbu sarakstu ko viņi varētu darīt uzņēmējdarbības videi. Pašvaldība acīmredzot grib savādāk – mēs saņemam algu, jūs mums pasakiet kas un kā jādara, mēs izpētīsim ko no tā visa mēs nevaram izdarīt utt. A reāli par to lai pašiem būtu jākustina smadzenes algu saņem. Kāpēc uzņēmējiem būtu jāstrādā viņu vietā?? Loģiski ka nav vēlme tādā tukšu salmu kulšanā piedalīties.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.