Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada ūdens motosporta pārstāvji «Formula Future» sacensībās gūst visvairāk medaļu; gatavojas Latvijas čempionāta pirmajam posmam

Bauskas novada un arī citu novadu un pat valstu ūdens motosportisti gatavojas šīs nedēļas nogalē, 8. un 9. jūlijā, plānotajam Latvijas čempionāta pirmajam posmam un Eiropas čempionātam GT15 laivu klasē, kas notiks Alūksnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Alūksnei ir laba reputācija. Pieteicās arī somi, kas plāno atvest GT10 bērnu klasi, arī lietuviešiem ir tāda klase. Mums vēl nav, bet, ticamākais, tuvākajā laikā būs. Arī Formula-2 klasē būs nopietns sastāvs,» stāsta Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

Tikmēr Liepājā pagājušās nedēļas nogalē, 27. un 28. jūnijā, notika «Formula Future» Latvijas čempionāts, kurā kupli bija pārstāvēta Bauskas novada komanda, kas beigās arī savāca lielāko daļu medaļu.

«Šoreiz čempionāts ir pacelts jaunā līmeni, rīkojot to kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas Jūrniecības koledžu. Pasākuma laikā jauniešiem bija pieejamas plašas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes: zinātnes un izglītības inovāciju centrā «Dabas māja» izpētīt dažādus dabas procesus, koledžas simulatorā vadīt kuģus dažādos laika apstākļos, doties izbraucienā ar kuģīti pa Liepājas ostas un Karostas teritoriju vai vienkārši atpūsties piepūšamajās atrakcijās. Dalībniekus uz sacensībām veda ar laivām,» stāsta A. Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laika apstākļi bija ļoti mainīgi – saule mijās ar pērkonu, mainījās trases, un dalībniekiem bija jāpierāda sava meistarība šādos apstākļos.

Par Latvijas atklātā čempionāta uzvarētāju «Formula Future» Delfīnu klasē kļuva Olivers Jānis Konolijs, kurš ikdienā dzīvo Lielbritānijā, bet vasarā trenējas Bauskā un pārstāv arī Bauskas novada komandu. Otrajā vietā Sofija Kļaviņa.

Pirmajā klasē uzvarēja Alīna Dupure, otrajā vietā – Juris Melbārdis. Otrajā klasē uzvarēja jau savā ziņā ūdens motosporta dinastijas pārstāve – Laima Lakoviča-Lakovica. Otrajā vietā Rebeka Zaharčenoka, trešais Helvijs Aišpurs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešajā klasē beidzot starp Bauskas novada komandas braucējiem spēja iejaukties cita kluba pārstāvis. Uzvarēja Madara Katkovska, otrajā vietā Otto Varkalis no Alūksnes, trešais Jēkabs Kornis. Ceturtajā klasē uzvarēja Ralfs Zaharčenoks, otrais Elvis Eriņš.

Vecākajā, piektajā, klasē šogad debitēja pagājušā gada Eiropas čempions ceturtajā klasē Matīss Leja no Alūksnes, un Bauskas novada komandas pārstāvjiem nācās konkurēt šādā līmenī. M. Leja palika trešais, uzvarēja Niklāvs Rimeicāns, otrajā vietā Elīza Lakoviča-Lakovica.

Attēlā – «Formula Future» čempionāta dalībnieku kopējais foto. Attēls no «lumsf.lv».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.