Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada vadība stāda mežu

Iestājoties pavasarim un labvēlīgiem laika apstākļiem, visā Latvijas teritorijā AS “Latvijas valsts meži” (LVM) veic meža stādīšanas un sēšanas darbus. Kopumā šogad mežu plānots atjaunot un ieaudzēt 18,3 tūkstošos hektāru, liecina LVM publicētā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No kopējās darbu platības 0,7 tūkstoši hektāru tiks atjaunoti sējot, 1,3 tūkstoši hektāru – mašinizēti stādot, 11,4 tūkstoši hektāru – stādot ar rokas darba rīkiem, bet ap 4,9 tūkstošiem hektāru tiks atstāti atjaunoties dabiski.

Lai paveiktu plānotos meža sēšanas un stādīšanas apjomus, šogad būs vajadzīgi 147,05 kg priežu sēklu, 16,3 miljoni priežu stādu, 8,1 miljons egļu stādu, 3,1 miljons bērza stādu un 0,63 miljoni melnalkšņa stādu.

“Ne mazāk svarīgs darbs ir atjaunoto meža platību papildināšana vietās, kur iepriekšējos gados daļa stādīto koku nav sekmīgi ieaugušies vai, iespējams, ir dzīvnieku bojāti. Koku papildināšanu veic tukšajās vietās starp esošajiem kokiem, lai jaunaudzē augošo koku skaits atbilstu minimāli nepieciešamajam koku skaitam. Šogad plānots papildināt 1,76 ha atjaunoto meža platību,” skaidro LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
AS „Latvijas Valsts meži” Vidusdaugavas reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Belickis aicināja novadu vadītājus, pagastu pārstāvjus, infrastruktūras speciālistus, pašvaldību teritoriju plānojuma speciālistus uz jauna meža stādīšanu, kas daudzus gadus ļaus ar prieku raudzīties ražīgā, apsaimniekota meža attīstībā, domājot par Latvijas nākotni. Foto: Bauskas novada dome

Vietas, kur jāiestāda jaunie kociņi, ir ar dažādiem attālumiem no piebraucamā ceļa. Ir vietas, kur darba nogabals robežojas ar ceļu vai arī caur to iet braucams ceļš. Bet ir darba nogabali, kuri atrodas vairāku simtu metru no ceļa, šādos gadījumos stādāmais materiāls jānes ar rokām vai arī jāmeklē alternatīvas iespējas. Daļa no darba veicējiem izmanto pieejamos tehniskos risinājumus un stādāmo materiālu ieved līdz darba nogabalam ar motorizētu tehniku – kvadraciklu. Šāds risinājums atvieglo stādītāju ikdienu un stādu piegādē tiek nodarbināts tikai viens cilvēks.

Piektdien, 21. aprīlī, atsaucoties LVM Vidusdaugavas reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja Jāņa Belicka aicinājumam, meža atjaunošanas darbos Vecumnieku pusē piedalījās Bauskas novada pašvaldības pārstāvji – Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka, Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska, attīstības un būvniecības departamenta vadītājs Mārtiņš Veinbergs un sabiedrisko attiecību speciāliste Gija Spula.

Lielāko daļu no meža atjaunošanai nepieciešamajiem 20 miljoniem stādu izaudzē «Latvijas valsts mežu» kokaugu un reproduktīvā materiāla saimniecība «Sēklas un stādi». Foto: Bauskas novada dome

Meža stādīšanas talkā Zvirgzdes Baltās kāpas apvidū piedalījās vairāki pārstāvji ne tikai no Bauskas novada pašvaldības, bet arī Aizkraukles un Ogres novada vietvaras (LVM Vidusdaugavas reģionā ietilpst ietilpst Bauskas, Ogres un Aizkraukles novads, kā arī nedaudz no teritorijām Madonas, Ķekavas un Cēsu novadā). Paralēli praktiskiem meža stādīšanas darbiem piektdien notika arī dalībnieku izglītošana par mežu apsaimniekošanu un mežu bioloģisko vērtību. 

Talkas laikā uzaicinātie talcinieki kopumā iestādīja 2000 priežu stādu. Pēc izglītojošām aktivitātēm un praktiskā darba dalībnieki apmeklēja Zvirgzdes Balto kāpu, kur pārrunāja vairākus jautājumus, tostarp apsprieda sadarbības veicināšanu.

Foto: Bauskas novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. liela daļa no Bauskas domes “speciālistiem” vismaz gada garumā varētu pavadīt savas darbdienas šādos pasākumos, vismaz galvā nenāktu tādas domas, kā satiksmes “mierināšana” Kalna ielā un līdzīgas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.