Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā visvairāk strādnieku trūkst vienkāršajās profesijās

Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane informē, ka Bauskas novada bezdarbnieki ātri atgriežas darba tirgū, un visvairāk strādnieku trūkst tieši vienkāršajās profesijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Otrajā ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane informē «Bauskas Dzīvi», ka uz 30. jūniju Bauskas novadā bija reģistrēti 1085 bezdarbnieki, bezdarba līmenis – 4,1%, kas ir zemāks nekā valstī, bet par 0,1 procentu augstāks nekā Zemgales reģionā vidēji, kur tas ir 4,0%. Zemgalē augstākais bezdarba līmenis ir Jēkabpils pilsētā – 4,9%.

Bauskas novadā uz 30. jūniju bija reģistrēti 77 ilgstošie bezdarbnieki. «Ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars Bauskas novadā nav liels, un tas ir viens no zemākajiem valstī,» komentē I. Bēmane, «tas nozīmē, ka mūspusē bezdarbnieki salīdzinoši ātri atgriežas darba tirgū. Jāatzīmē, ka vairumam no uzskaitē esošajiem ilgstošajiem bezdarbniekiem ir objektīvi iemesli – veselības problēmas, pirmspensijas vecums, ilgstoši kopjams ģimenes loceklis, dzīvesvietas tuvumā nav atbilstošu darba piedāvājumu, infrastruktūras problēmas un tamlīdzīgi.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kuri reģistrēti kā bezdarbnieki, Bauskas novadā ir 77.

«Vakances ir visdažādākajās profesijās,» atzīst I. Bēmane, «speciālistu trūkums ir ievērojams. Bieži nākas uzklausīt darba devējus, kas norāda, ka labus darbiniekus atrast ir grūti pat vienkāršākās profesijās, bet kvalificētus amata meistarus atrast dažkārt ir pat neiespējami.»

Bauskas novadā otrajā ceturksnī visvairāk darba piedāvājumu ir vienkāršajās profesijās – 82 vakances, kam seko speciālistu vakances, kuras ir 49, kā arī 41 vecākā speciālista vakance.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. tepat BDZ komentāru sadaļā kāds zinātājs no novada domes pauda, ka patlaban novada pārvaldē ir tāds neaizpildīto vakanču “birums”, kāds nekad agrāk nav redzēts. Vai tās būtu tās “vienkāršās profesijas” ar samaksu, kas īpaši izceļas un novada vadītāju sev piešķirto algu fona?

  8
  1
 2. vai deputats ir vienkarsha profesija? nemot vera ka darba laika var pagulet vai vispar neierasties, atbildiba nekada, garantets ienakums pat nesasniedzot nekadu rezultatu

  19
  2
 3. Tieši “vienkāršajās profesijās”, ar algu tuvu minimālajai, ir vislielākā atalgojuma atšķirība Latvijā un Rietumeiropas valstīs. Īrijas minimālā alga joprojām ir lielāka, kā Latvijas vidējā. Pilnīgi loģiski, ka nekvalificētais darbaspēks aizbrauc.
  Attiecībā uz kvalificētu darbaspēku, piem. IT speciālistu vakances Bauskas novadā ir 0. Attiecīgi arī šādiem speciālistiem nav daudz variantu. Vai nu strādāt neatbilstošu, zemu apmaksātu darbu, vai arī braukt prom. Ja ne uz ārzemēm, tad vismaz uz Rīgu.

  7
  4
 4. Slaucējām par mēslu dakšām kaut ko atmet, nevar čatot visu darba dienas laiku un pē tam aiztīties projām atstājot nepadarītos sūdus citiem sakārtot.

  5
  1
 5. Nevajag pabalstus dāvāt bez sajēgas, lai iet strādāt vienkāršos darbus. Ģimenēs, kurās vecāki nestrādā, bērni bieži izaug par pabalstu pieprasītājiem un sliņķiem.

  5
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.