Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā trīs investīciju projekti saņems valsts mērķdotāciju 1 689 284 eiro apmērā  

Šodien Ministru kabinetā apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrijas izvērtētos augstas gatavības pašvaldību mērķdotāciju investīciju projektus par kopējo summu 37 137 265 eiro apmērā. Zemgales reģionā apstiprināti deviņi projekti, tajā skaitā trīs Bauskas novadā, saņemot valsts budžeta finansējum 8 075 056,30 eiro apmērā, portālu informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā atbalstīta Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas pārbūve, Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamās mājas restaurācija un daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveide Iecavā.

Bauskas novada domē skaidroja, ka, pārbūvējot Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu, tiks uzlabota izglītības pieejamība un pakalpojumu kvalitāte. Projekta ietvaros plānota ēkas 1.stāva un inženierkomunikāciju pārbūve, kā arī piebūves uzcelšana, tādējādi atrisinot telpu trūkumu un nodrošinot pilnvērtīgu mācību programmu realizāciju.

Apstiprinātās būvdarbu izmaksas ir 788 524,04 eiro (t.sk. PVN 21%) t.sk. valsts budžeta finansējums 85% apmērā 670 245,43 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 118 278,61 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrs apstiprinātais projekts, ko Bauskas novada pašvaldība iesniegusi valsts mērķdotāciju projektu konkursā bija daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra izveide Baldones ielā 65, Iecavā.

Vēsturiskai ēkai Baldones ielā 65, Iecavā, kas vairāk kā 10 gadu nav izmantota, ir izstrādāts būvprojekts ar mērķi izveidot tajā daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru un iekārtot administratīvās telpas. Ēkai veikta pilnīga jumta nomaiņa un bēniņu pārseguma pārbūve. Būvprojekta I un III kārtu plānots īstenot ERAF projektā, pārējās kārtas – ar mērķdotāciju investīciju atbalstu. Sekmīga finansējuma piesaistes gadījumā, ēka būs pilnībā pārbūvēta un nodota sociālo funkciju īstenošanai, norādīja pašvaldībā.

Šodien MK apstiprināja Bauskas novada domes iesniegto projektu, kura kopējās izmaksas ir 835 795,61 eiro ar PVN (būvdarbi 821 298,14 eiro, autoruzraudzība 2 178,00 eiro, būvuzraudzība, t.sk. valsts budžeta finansējums pārbūves darbiem 85% apmērā, jeb 698 103,42 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums pārbūves darbiem 15% apmērā, jeb 123 194,72 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt trešais apstiprinātais projekts ir Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamās mājas restaurācija.

Bauskas novada domē atzīmēja, ka dzejnieka Viļa Plūdoņa memoriālā muzeja „Lejenieki” ansamblis sastāv no dzīvojamās mājas un vairākām saimniecības būvēm, kas kopā veido tipisku Zemgales viensētas kompleksu. Ansamblis ir valsts nozīmes kultūras vēstures piemineklis ar lielu kultūrvēsturisko un sabiedrisko vērtību un ir publiski pieejams. Muzeja galvenais uzdevums ir vēstīt par dzejnieka V. Plūdoņa dzīvi un daiļradi.

Jau 2017. gadā tika veikta kūts un klēts restaurācija, taču dzīvojamās mājas tehniskais un vizuālais stāvoklis uzskatāms par neatbilstošu kultūras pieminekļa statusam. Daudzi ēkas būvelementi un detaļas (piemēram, logi, durvis, apkures ietaises u.c.) būvēti,  nerespektējot ne mājās oriģinālos paraugus, ne V. Plūdoņa dzīves laika prototipus, telpu apdare pašreizējā stāvoklī neatbilst dzejnieka dzīves laika situācijai. Mājas veranda ir kritiskā stāvoklī. Lai nodrošinātu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, sagaidot dzejnieka 150 gadu jubileju 2024.gadā, Bauskas novada domē tika nolemts veikt Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamās mājas restaurāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprinātās projekta būvdarbu izmaksas ir 377 571,59 eiro ar PVN, valsts finansējums ir 320 935,85 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 56 635,74 eiro.

“Pašvaldībām ir nepieciešams ilgtermiņa papildu atbalsts, lai veicinātu ekonomisko aktivitāti, atbalstītu uzņēmējdarbību un veicinātu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, jo pašvaldību ekonomisko attīstību ir ietekmējusi gan Covid-19 krīzes radītās sekas, gan ierobežotie līdzekļi jaunām investīcijām, tamdēļ tieši šajā laikā valsts finansējums ir lieti noderīgs,” sacīja ministrs Artūrs Toms Plešs.

No visiem iesniegtajiem pašvaldību investīciju projektu pieteikumiem kopumā atbalstīti 54 investīciju projekti par kopējo finansējumu 52 393 305,71 eiro, no kuriem valsts mērķdotācija ir 37 137 265 eiro. Šis finansējums attiecas uz šajā gadā atbalstīto pašvaldību projektu īstenošanu 2022. un 2023.gadā.

Ministrijā norādīja, ka atbalstīt visus iesniegtos pašvaldību investīciju projektus naudas saņemšanai nebija iespējams ierobežotā valsts budžeta finansējuma dēļ, bet ņemot vērā pašvaldību augsto pieprasījumu, VARAM turpinās sniegt atbalstu arī turpmāk, lai kopumā sekmētu administratīvi teritoriālās reformas mērķu sasniegšanu un uzlabotu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti iedzīvotājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Juhū nu tik otkatus varēs palaist, plus vēl paprasīs līguma izmaiņas saistībā ar cenu kāpumu.

    5
    2
  2. Nu Liepu iela jau pāri ļimonam tas valstij par dārgu, ko nu tagad Marčenkova prasīs no novada grāpja naudu? Tas jau tāpat iztukšīts

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.