Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novads īstenos projektus kopā ar lietuviešiem

Bauskas novada domes deputāti skatījuši pārrobežu sadarbības programmas projektus, kurus plāno īstenot Zemgales plānošanas reģiona vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektus īsteno Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2021. – 2027. gadam, tie jāiesniedz līdz februāra beigām, un projektus īsteno sadarbībā ar Lietuvas pašvaldībām. Kopējais finansējums parasti ir 750 tūkstoši eiro, un no summas vismaz 20 procentus finansē pašvaldība. Galvenie ieguvumi ir ne tikai iespēja iegūt finansējumu Bauskas novadam nepieciešamām būvēm, aprīkojumam un programmām, bet arī pieredzes apmaiņa starp pašvaldībām un sadarbības veicināšana. Ja projektus īstenos, to rezultātus baudīs simti un pat tūkstoši iedzīvotāju un Bauskas novada apmeklētāju.

Trīsdimensiju vizualizācija

Par projektu «Reaģēšana uz klimata pārmaiņu riskiem un ekstremāliem laikapstākļiem, to novēršana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionā» jau rakstīts plašāk laikraksta otrdienas numurā. Projekta mērķis ir atbalstīt civilās aizsardzības jomu, tai skaitā pašvaldības policijas iespējas. Kopējais finansējums 750 tūkstoši eiro, no kuriem 125 tūkstoši varētu būt atvēlēti Bauskas novadam.

Tiek skatīts arī projekts par Bauskas novadam nemainīgi aktuālo tēmu – Bauskas industriālā un loģistikas parka attīstību. Tiesa, šis projekts ir vēl no iepriekšējās programmas finansējuma, kas bija paredzēts 2014. – 2020. gadam. Par plānoto projektā «Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana» informēja Bauskas novada uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Elita Priedniece, pastāstot, ka projekta kopējais finansējums, kas būs atvēlēts Bauskas novadam, būs 55 tūkstoši eiro, un plānotais izmantošanas mērķis – mārketinga aktivitātes Bauskas industriālā parka pazīstamības veicināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Plānota trīsdimensiju vizualizācija, kā parks varētu izskatīties un kurā paralēli varēs redzēt «Rail Baltica» trasi. Tas būs komplekss mārketinga pasākums – maketēšana, tulkošana, vides stendu izstrāde, drukas faili, interneta baneri, iekļauti reprezentācijas materiāli un iegāde – pildspalvas un citi. Publicitātes pasākumu nodrošināšana biznesa portālos Baltijas mērogā un arī ārpus Baltijas – «baltictimes.com», «Google Ads» reklāma, lielformāta stendu noma. Plānota trīs lielformāta stendu noma uz četriem mēnešiem, divi uzņēmēju tīklošanās pasākumi,» informēja E. Priedniece. Viņa atzina, ka sākumā mārketinga plāns bijis uz 80 tūkstošiem eiro, bet tad piemērots finansējumam.

Deputātu Mārtiņu Mediņu interesēja, kā uzrunās uzņēmējus uz tīklošanās pasākumu. «Publiski izziņosim un aicināsim pieteikties. Esmu runājusi ar cilvēkiem, un tas uzņēmējus interesē. Ir iezīmētas dažas tēmas, kādas gribētu dzirdēt, redzēt un saprast,» pauda E. Priedniece.

Atbalstīs STEM mācības

Par projektu «Izglītības piedāvājuma pilnveidošana, izglītības pārvalžu kapacitātes stiprināšana» informēja projektu vadītāja Ilze Munda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šeit arī summa vairāk nekā uz pusi mazāka nekā pirmajā projektā, bet plāni lieli. Mērķis ir popularizēt tā saukto STEM programmu – dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātiku. Mērķa grupa varētu būt 7. – 8. klase. «Būs dažāda veida aktivitātes iesaistīto skolu izglītojamajiem – radošas aktivitātes dienas garumā. Mūsu bērni varētu braukt uz Lietuvas skolu, Lietuvas bērni viesojas mūspusē. Lietuviešiem ir izglītojoša jauna platforma, viņi vēlas apmaksāt to projekta ietvaros un notestēt,» stāstīja Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja.

Vēl viens izglītības projekts, bet jau pavisam citai paaudzei, ir «Aktīvas un veselīgas novecošanas veicināšana», par kuru informēja projektu vadītāja Laura Šterna. Te gan deputāti norādīja, ka nosaukumu var nesaprast, bet projektu pārstāvji pauda, ka tāds nosaukums jau pieņemts Zemgales plānošanas reģionā.

Projekts plānots divu gadu garumā. A. Šterna tikusies ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kas darbojas ar cilvēkiem pensijas vecumā un ar invaliditāti, un tas palīdzējis izplānot aktivitātes. Ir domātas ekskursijas senioriem, mākslas terapija, fizioterapija, senioru skola jeb akadēmija, regulāras tikšanās, iegūstot jaunas zināšanas un prasmes, radošās nodarbības, pieredzes apmaiņa Bauskas novadā, projektā iesaistīto darbinieku mācības, paaudžu saliedēšanās diena. Domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks norādīja, ka ļoti labs piemērs šādām aktivitātēm ir Iecavas dienas centrs «Iecavnīca». Deputāte Līga Jankova ieteica uz projekta īstenošanas laiku algot koordinatoru, jo Bauskas novada sociālajam dienestam tam diez vai pietiks resursu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labiekārtos ūdeņu krastus

Divi projekti saistīti ar vidi un tūrismu. Par projektu «Zudušā mantojuma pievilcība un digitālā pieejamība pierobežā» informēja projektu vadītāja Līga Čakāne. Arī šis ir divu gadu projekts. «Viens virziens ir tūrisma objektu digitalizācija, izveidojot virtuālās realitātes tūrisma maršrutu, lai var atspoguļot zudušos vēstures objektus vai notikumus. Plānota digitālo prasmju veicināšana tūrisma nozarē strādājošajiem un uzņēmējiem,» paskaidroja L. Čakāne.

Vairāk par objektiem informēja Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure. Līdzīgus virtuālos objektus kā Mežotnes pilskalnā plānots izveidot Bauskā bijušās sinagogas ēkas vietā, krieviņu apmetnē aiz Bauskas estrādes, Iecavas muižas mājā un Bārbeles sēravota dziednīcas vietā. «Objekti būs izvietoti stratēģiski, lai būtu cilvēku kustība pa visu novadu,» tā speciāliste. Viņa informēja, ka tas ļaus arī mērīt tūristu plūsmu.

Visbeidzot projekts «Teritoriju ekosistēmu pakalpojumu attīstība, ainavu koncepti, zaļās un zilās infrastruktūras uzlabošana», kurā plānots izmantot savulaik izstrādāto Bauskas pilsētas upju ainavu dokumentu. Par projektu informēja projektu vadītāja Antra Bagone. Viņa norādīja, ka mērķis ir upju krastu labiekārtošana, nodrošinot tīru, drošu vidi, pludmales pieejamību un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Novadā nav oficiāli reģistrētas peldvietas, bet upes izmanto un ūdenī atveldzējas. Esam apzinājuši vietas, kur novadā cilvēki peldas visvairāk un kuras vajadzētu attiecīgi labiekārtot. Teritorijas, kuras plāno aprīkot – atpūtas vietas pie ūdens pie Mūsas pretim stadionam un pie Mēmeles gājēju tiltiņa, Iecavā – dambis pie Iecavas upes, Rundāles novadā – Lielupē pie Mežotnes pretim pilij, Vecumniekos – Jaunais ezers. Ierīkosim atkritumu kastes, lai pludmales ir tīras. Jaunajā ezerā uzstādīs peldošo pontonu komplektu uz vasaras sezonu. Vairums teritoriju ir applūstošas, un aprīkojums, ko uzstāda, jāparedz tāds, ko var sezonas beigās noņemt, arī soliņus un atkritumu urnas,» pauda A. Bagone.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka norādīja, ka vēl pilnveido Bauskas muzeja pieteikumu, ir priekšlikums no Rundāles apvienības, vēl turpina plānot Iecavas parka tūrisma projektu un šomēnes arī var būt idejas, kas nozīmē, ka būs vēl papildu projektu pieteikumi, par kuriem būs jālemj Bauskas novada domes sēdē 23. februārī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Par to finansējumu rakstit, kāds ir sapinies meistarībā-vai kopējais finansējums reģionam, Bauskas novadam vai atsevišķam projektam ir 750 000? To nu gan nevar saprast. Un kopējais naudas apjoms kopā nesanāk matemātiski. Atkal plunkurēs naudu bukletos un baneris, tūristu skaitītājos un pildspalvās. Un tad tie investori uzreiz atradīsies?

  22
 2. Gribētos, lai kopīgu ceļa projektu izstrādā. Varbūt, tad izzudīs bedrīšu un ielāpu ceļi Bauskā.

  19
 3. ja lietuvieši mūs uzskata par zirga galvām, bet igauņi par tādiem, kuriem esot seši kāju pirksti, tad pietrūkst vien trešās dimensijas- mūsu pašu vērtējuma, kādēļ tik zemu esam krituši brāļu tautu vidū, godpilni pēdējie? Vai ne tālab, ka esam paši labākie šķērdētāji nodokļu un ES fondu izzagšanas ziņā?

  25
  1
 4. Kaut kādas šim laikam nenozīmīgas un nepaliekošas lietas,izņemot STEM aktivitātes. Prezentācijas materiālus paņem un diennakts laikā izlidina atkritumos Par industriāli parku -mirons bija,mirons paliks,jo vieta ļoti neveiksmīga un kam gan vajag nomalē ko attīstīt.Visa dzīve ap Rīgu.

  16
  1
 5. kā jau tas tagad ierasts, atkal tiek izmētāta tikai īstenības aizvietošanai un realitātes viltošanai. Uz kurieni mēs ejam?

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.