Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novads plāno pārskatīt ēdināšanas modeli skolās no 1.septembra

Bauskas novada pašvaldība plāno pārskatīt ēdināšanas modeli skolās no 1.septembra, informēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (NA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mācību gadā no izglītojamo vecākiem iekasējamā maksa par ēdināšanu netiks koriģēta. 

Visticamāk, situācija varētu mainīties no 1.septembra jeb nākamā mācību gada sākuma, informēja Okmanis. Pašvaldība centīsies nodrošināt brīvpusdienas visiem obligātās izglītības audzēkņiem – pirmsskolēniem no piecu gadu vecuma un skolēniem līdz 9.klasei, bet pārējiem izglītojamajiem – bērnudārzu audzēkņiem līdz piecu gadu vecumam un vidusskolas vecuma posma skolēniem līdz 12. klasei – atbalsts būtu piešķirams daudzbērnu ģimenēm, maznodrošinātajiem, bāreņiem un citām mazaizsargātajām grupām.

Bauskas novada skolām ēdināšanas pakalpojumu, saskaņā ar veikto iepirkumu procedūru rezultātiem, nodrošina pieci uzņēmumi – SIA “Žaks-2”, SIA “Aniva”, pilnsabiedrība “Concord Service Group Ēdiens.lv”, SIA “Kommats” un IK “Pie Mēmeles”. Pusdienu maksa variē robežās no 1,4 eiro līdz 2,47 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība ir saņēmusi uzņēmumu lūgumus būtiski palielināt noslēgto ēdināšanas pakalpojumu līgumu summas procentuāli 30-79% apmērā no sākotnējās līguma summas vai paziņojumus par līgumu saistību izpildes neiespējamību, atsaucoties uz nepārvaramas varas apstākļiem vai neparedzētiem apstākļiem. 

“Situācijas tiek vērtētas individuāli, atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Iepirkumu uzraudzības biroja norādēm. Šobrīd jau ir noslēgtas pirmās vienošanās par līgumcenas palielināšanu, kur aptuveno summu pieaugums ir 30-50% no sākotnējās līgumcenas,” skaidroja Okmanis.

Jau ziņots, ka no šā gada 1.septembra Rīgā daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē var nākties piemaksāt 1-2 eiro dienā, kamēr daļai bērnu tiktu saglabātas brīvpusdienas, šodien preses brīfingā paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pārtikas cenu un citu saistīto izmaksu straujā pieauguma apstākļos nodrošinātu prasībām atbilstoša ēdināšanas pakalpojuma nepārtrauktību Rīgas izglītības iestādēs, Rīgas pašvaldība no 1.septembra palielinās maksu par ēdināšanu galvaspilsētas izglītības iestādēs no 1,42 eiro līdz 2 eiro dienā skolās, kā arī no 2,77 eiro līdz 4 eiro dienā pirmsskolas izglītības iestādēs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), runājot gan par situāciju Rīgā, gan arī citās pašvaldībās, norādīja, ka cenu pieauguma dēļ nodrošināt pusdienas šobrīd kļūst aizvien grūtāk. Tomēr šī ir iespēja izvēlēties ceļu ar pēc iespējas mērķētu atbalstu. Kariņa ieskatā, prātīgākais būtu pārveidot šo sistēmu tā, lai bezmaksas pusdienas būtu pieejamas mazāk nodrošinātiem skolēniem.

“Tas būtu mans ieteikums pašvaldībām. Tad naudas pietiktu tiešām tiem, kuriem tā ir nepieciešama,” sacīja premjers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Pieradināja vecākus pie brīvpusdienām, tagad ņem nost. Nebija un nebija, viss bija kārtībā, tagad dabūsiet sutu. Kāds gribēja paspīdēt un piešķīra, tam arī paklapējiet pa plecu. Kādreiz bērni sev brīvpusdienas paši pelnija, pirmsskola līdz 5 gadirm nav obligāta. Paldies, ka atstājāt 5 -6 gadniekiem.

 2. Ja bērns sasniedzis 5 gadu vecumu, tad tam pienākas apmaksātas ēdienreizes bērnu dārzā? Manam bērnam 5 gadi un turpinu saņemt rēķinu par pusdienām ik mēnesi!

 3. Viss pareizi. Bērnudārzā ārpus pusdienām ir arī brokastis un launags, par tiem nu pašiem jāmaksā

 4. Es nezinu kā gatavo citas firmas un cik izmaksā viņu gatavotās pusdienas, bet es atvainojos SIA “Žaks-2″ ēdiens ir grūti nosaucams par ēdamu. Tas tā diemžēl ir kopš sāka ēdināt skolēnus Iecavas vidusskolā.. par cenu pieaugumu un izmaksām neko nepārmetu un esmu gatava piemaksāt, lai tik bērns ir paēdis. Un ne mans bērns viens ir tāds kuram negaršo.

 5. Vispār uzskatu,ka uz skolu iet mācīties rakstīt,lasīt ,rēķināt un vēl citas augstākas zinātnes nevis izēsties.Ja kāds domā savādāk,tad var somā iemest kādu maiseli ar kartupeļiem un sviesta cibu līdzi uz skolu,ko garajā pārtraukuma patīkami iebaudīt.

  3
  3
 6. Vai tiešām šī bija vienīgā fotogrāfija ar skolas pusdienām. Nerosina apetīti, un vēl jo vairāk vēlmi piemaksāt

  3
  1
 7. kapec vecakiem jafinance tikai ediens? tad sakam prasit naudu par elektribu , par katra kabineta izmantoshanu, par toletes apmekleshanu.
  cik tupa tauta palikusi—pashu berni paliek bez ediena bet visu gruz nevizhigiem begliem

  2
  5
 8. Es nesaprotu tos cilvēkus, kuri dzīvo zem mierīgām debesīm, bet skauž cilvēkus, kuri mūk no kara šausmām, daudzi mūk at to, kas ir mugurā. Grūti iedomāties sevi tādā situiācijā, vai ne? Un tie nenormālie uzbrukumi, ukraiņu bēģļiem, jā, protams,. mēdz būt jebkurā tautā pa kretīnam, bet kopumā cilvēki ir pateicgi un meklē darbu. lai nebūtu jādzīvo uz bērnu rēķina, par kuriem vecāki nespēj parūpēties, piedodiet, skarbi, bet tās ir manas domas. Ja esi radijis bērnu, tad tikai sev, nevis man, kāpēc man jāuztur tavs bērns, par manis nopelnīto naudu? Es gribu un palīdzu bēģļiem, jo es nezinu, vai kādreiz nenonākšu tādā situācijā un neviens to nezina. Ģērb, baro, skolo par savu nevis manu naudu, un nevaino valsti, pašavaldību, vai cilvēkus, kuri strādā, ka tie nevar tavu bērnu pabarot. Ārzemēs bērni iet gan uz skolu, gan uz bērnudārzu ar savām pusdienām, un neviens negaudo, bet ja maksā par ēdināšanu, piedodiet, ne to mazāko naudu, bet ir izvēle, vai dod maizīti, vai maksāt.

  6
  2
 9. Pilnībā piekrītu par Iecavas vidusskolas pusdienām, tās ir baisas. Man liekas ka ja nevar nodrošināt normālu ēdienu, tad nav vispār ko ķēzīt pagasta naudu. Jo patreizējā situācijā tā arī sanāk – sataisa brīvpusdienas visiem, bet lielākā daļa vispār neēd…. un tad met laukā.

 10. Un tie neapmierinātie brēc, ka nodokļu maksātāju ( viņu ) naudu atgrūžot bēgļiem, liekot ziedot , bet ziedot neviens neliek, ja kāds to apgalvo, tad it galīgs analfabēts, jo pat nesaprot vārda – ziedot – nozīmi, te nu brēc par skolas pusdienām, ka būs jāpiemaksā, bet tās pusdienu uz valsts rēķina arī ir no nodokļu maksātāju ( arī manas) naudas, tad kādēļ man ir jāmaksā par taviem bērniem, tu viņus saražoji, tad pati arī apgādā, es domāšu par saviem ( jau lieli).

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.