Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pašvaldība atrod sadarbības pilsētu Ukrainā

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis informēja, ka sāktas aktīvas sarunas ar Ukrainas pilsētas Malinas administrāciju par sadarbības līguma noslēgšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Krievijas karaspēka uzbrukumā cietis pareizticīgo dievnams Malinā.

Ja sarunas būs veiksmīgas, tad plānots jau novada domes sēdē 29. aprīlī apstiprināt un noslēgt līgumu ar Malinas pašvaldību. A. Okmanis informēja, ka jau ir uzaicinājis Malinas pilsētas delegāciju uz Bauskas pilsētas svētkiem 4. jūnijā.

Malina ir apgabala pakļautības pilsēta Ukrainas ziemeļrietumos, Žitomiras apgabalā, Iršas upes krastā. Pilsētā dzīvo vairāk nekā 26 tūkstoši iedzīvotāju. Krievijas sāktā kara laikā fronte atradās salīdzinoši netālu no pilsētas periodā, kad notika Krievijas karaspēka uzbrukums Kijevai februārī un martā. Pilsēta cieta no Krievijas armijas aviācijas uzlidojumiem – vienā no epizodēm mira seši cilvēki, tai skaitā trīs bērni.

Malinas pilsētu martā bombardēja Krievijas armijas aviācija, mira civiliedzīvotāji. Foto no Ukrainas glābšanas dienesta konta facebook.com.

Lai arī pilsētas statuss piešķirts salīdzinoši nesen – 1932. gadā, tomēr vēstures avotos apdzīvotā vieta parādās jau 891. gadā kā drevļanu cilts nocietināta apmetne, kas attiecīgi nozīmē, ka kā dzīvesvieta apdzīvota jau daudz senāk. 1569. gadā Polijas-Lietuvas valstī apdzīvotajai vietai piešķirtas Magdeburgas tiesības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Labi, es saprotu tur ir karš, viss ir slikti, viņiem vajag palīdzību. Bet nu, mēs Latvija neesam tā bagātākā valsts. Mums pašiem ir savas problēmas līdz ausīm. Sakārtojam mūsu ceļus, mūsu ielas, palīdzam mūsu cilvēkiem. Un tikai tad kad paliek pāri, palīdzam citiem

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.