Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas pašvaldība NĪN iekasējusi vairāk, nekā plānots

Pagājušajā gadā Bauskas novada pašvaldībā samaksāti 4,4 miljoni eiro nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), kas ir vairāk, nekā bija plānots, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: www.bauskasdzive.lv

Jaunizveidotā novada teritorijā pērn bija iecerēts iekasēt 4,1 miljonu eiro. «Faktiskā izpilde pārsniedza prognozes. Tā ir normāla parādība, ka ir nobīdes no plāna, bet šoreiz pozitīvā gultnē,» sacīja Bauskas novada domē.

NĪN maksājumus Bauskas novadā izvēlas veikt dažādi, ir personas, kas maksā gada sākumā visu summu, un ir, kas norēķinās pa ceturkšņiem. Aptuveni 2300 personas (gan fiziskas, gan juridiskas kopā) ir palikušas parādā pašvaldībai. Lielākais parāds ir kādai privātpersonai, kurai nav veikts NĪN maksājums par summu 18 264 eiro, savukārt juridisko personu lokā kāds komersants ar vietvaru nav norēķinājies par 4498 eiro.

Pašvaldība līdz 15. februārim par aprēķinātā nekustamā īpašuma nodokļa apmēru pakāpeniski nosūtīs maksāšanas paziņojumu. Iedzīvotājiem, kuri līdz 15. februārim nav saņēmuši maksāšanas paziņojumu, mēneša laikā rakstveidā jāinformē pašvaldība. Vietvarai jāziņo arī tad, ja mainījusies maksāšanas paziņojuma piegādes adrese vai e-pasta adrese.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Bauskas novadā pērn pārcēla nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu. Šogad izmaiņas maksājumu termiņos nav paredzētas.

NĪN maksājams reizi ceturksnī – ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas. Nodokli var samaksāt arī reizi gadā avansa veidā.
Droši un ērti to var izdarīt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv var arī pieteikt e-pasta adresi turpmākai NĪN paziņojuma saņemšanai.

Atgādināsim, ka pērn pašvaldība nolēma, ka no 2022. gada 1. janvāra Bauskas novadā tiks piemērota paaugstināta NĪN likme par mājokļiem, kuros nav deklarēti iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NĪN likme par mājokli Bauskas novadā 2022. gadā noteikta 0,2% no kadastrālās vērtības, kas nepārsniedz 57 000 eiro, 0,4% no kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 57 000 eiro, bet nepārsniedz 107 000 eiro, un 0,6% no kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 107 000 eiro. Šādas likmes, ja dzīvesvietā deklarēta vismaz viena persona, piemēros fiziskām personām, kā arī juridiskām personām, individuālajiem komersantiem, ārvalstu komersantiem un to pārstāvniecībām, ja objekts ir izīrēts dzīvošanai.

Ja mājoklī neviens nav deklarēts, pašvaldība piemēros NĪN likmi 1,5% apmērā no objekta kadastrālās vērtības. Šādu nodokļa likmi neaprēķinās dārza mājām un vasarnīcām ar kopējo platību līdz 40 kvadrātmetriem un ekspluatācijā nenodotām ēkām, kuru būvniecībā nav pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums. Saistošajos noteikumos paredzēti vēl citi izņēmuma gadījumi.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Žēl, ka pašvaldība tik tālu dadzīvojusies, ka budžets uz Valsts kases, NĪN un Rīgā strādājošo IIN balstās 🙁
    NĪN piemērošanas metodika par neko citu neliecina. Nav jaunu ideju ieņēmumu piesaistīšanai vai uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.