Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība pārdos savas daļas kokapstrādes uzņēmumā “Piebalgas”

Bauskas pašvaldība ir nolēmusi pārdot savas daļas kokapstrādes uzņēmumā “Piebalgas”, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris deputātus informēja, ka pērn pašvaldība veikusi līdzdalības izvērtējumu visās kapitālsabiedrībās. Likums nosaka, ka pašvaldība var iegūt līdzdalību kapitālsabiedrībā, lai novērstu tirgus nepilnības, ja kapitālsabiedrība ar savu darbību nodrošina stratēģiski svarīgu valsts vai pašvaldības administratīvās teritorijas attīstību vai ja kapitālsabiedrība pārvalda tādus īpašumus, kas ir stratēģiski svarīgi valsts vai pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai vai valsts drošībai.

Izvērtējumā secināts, ka neviens no šiem nosacījumiem nav attiecināms uz SIA “Piebalgas”. Notikušas konsultācijas gan ar Konkurences padomi, gan ar uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, un viņu viedoklis bija vienots – pašvaldībai nav iemesla būt par īpašnieku šajā kapitālsabiedrībā.

SIA “Piebalgas” īpašnieki, saskaņā ar “Firmas.lv” datiem, ir Bauskas novada pašvaldība, kurai pieder 18,36% daļu, SIA “CW Holding Latvia” ar 15% daļu, Eduards Ivanovs ar 14,91% daļu, bet 51,72% daļu pieder SIA “CWH timber”, kuras patiesais labuma guvējs caur uzņēmumu Lielbritānijā ir Vilnis Zakrevskis. 2022.gadā uzņēmums strādājis ar 9,55 miljonu eiro apgrozījumu un 460 000 eiro peļņu.

Pašlaik Bauskas novada pašvaldība ir izsludinājusi tirgus izpēti “SIA “Piebalgas” kapitāldaļu tirgus vērtības noteikšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ko sevī ietver salikums un jēdziens “tirgus izpēte” vērtības noteikšanai? Tad rakstiet publikāciju ar izvērstu skaidrojumu, nevis kaut kādu savārstījumu…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.